All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

YILPORT, Bolivar Limanı’nda yeni vinçlerini hizmete aldı

YILPORT, Bolivar Limanı’nda yeni vinçlerini hizmete aldıYILPORT, Porto Bolivar Limanı’nda 2 adet STS vinç ve 6 adet RTG vincini düzenlenen törenle hizmete aldı. Ayrıca YILPORT'un limana 450 metre uzunluğunda yeni iskele inşa edeceği açıklandı.

Yıldırım Holding bünyesindeki YILPORT, Porto Bolivar Limanı’na yapacağı yatırımlar kapsamında 35 milyon dolar değerindeki 2 adet STS vinç ve 6 adet RTG vincini limanda düzenlenen törenle hizmete aldı.

2016 yılından bu yana Yıldırım Holding tarafından işletilen limanda düzenlenen törene liman yetkilileri ve Porto Bolivar topluluğunun bir parçası olan Ekvador’un ana nakliye hatları, ihracatçılar, ithalatçılar, derneklerin ve sendikaların temsilcileri katıldı. Törene katılan davetlilere son teknoloji ekipmanlar tanıtıldı ve katılımcılar, terminal projelerindeki gelişmeler hakkında bilgilendirildi.

Ekvador Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Marcelo Loor, YILPORT LATAM Kurumsal İlişkiler Bölge Müdürü Alfredo Jurado, El Oro Eyaleti Valisi Clemente Bravo, El Oro Eyaleti Valisi Danny Gamez ve MSC del Ecuador Genel Müdürü Christian Elte törende konuşma yaptılar.

Konuşmacılar, terminalin rekabet gücünü önemli ölçüde artıran ve bölgenin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunan YILPORT’un yatırımlarının önemini vurguladı.

SON TEKNOLOJİ VİNÇLER

Puerto Bolivar Limanı’nda törenle hizmete alınan yeni vinçler, 2021 yılı için planlanan toplam 3 teslimatın ilk partisini oluşturuyor. Puerto Bolivar Terminali Genişletme ve Modernizasyon Projesi’nin bir parçası olan yatırımın 22 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

2 yeni STS vinç, 14.000 TEU gemiye hizmet vermek üzere tasarlanmış 62 metreye (22 sıra) kadar erişime sahipken RTG’ler operasyonlara ek olarak 1’den 6’ya kadar yüksek ve 7+1 genişliğe erişime sahip. Vinçler YILPORT Puerto Bolivar terminalinin yeni kapasitelere ulaşmasını ve verimliliğini ve kapasitesini artırmasını sağlayacak.

Okunma 132 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…