All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

HUBTEX, Müşteriye özel Yandan Yüklemeli AGV

Hubtex, uzun, ağır ve hacimli malların taşınması için dünyanın ilk tam otomatik elektrikli çok yönlü yandan yüklemeli istifleme aracını piyasaya sürdüğünü bildirdi: PhoeniX AGV'yi tanıtarak Hubtex, çok çeşitli teknolojiler ve ortaklarla bir otomasyon danışmanı olarak itibarını daha da güvence altına alıyor. 2021 yılında müşteriye özel AGV tasarımları, diğerlerinin yanında ahşap, sac, cam ve otomotiv endüstrilerine yönelk elektrikli araç ürün yelpazesinin tamamına dahil edilecek.

Yeni PhoeniX elektrikli çok yönlü yandan yüklemeli istifleme aracının giriş modeli, Hubtex tarafından tam elektrikli direksiyondan istifade eden adım adım otomasyon için tasarlanmış olup, daha düşük enerji tüketimi sayesinde daha uzun çalışma süreleri sağlamaktadır. Şimdi üretici, bu giriş ürünü temelinde tam otomatik PhoeniX AGV'yi geliştirmiştir. "Sadece başka bir AVG çözümünü tanıtmıyor, halihazırda uzun, ağır ve cüsseli yüklerin taşınmasına yönelik çok az sayıda otomatik çözümün olduğu hiş bir pazara giriş yapıyoruz" şeklinde açıklama yapan Huntex Satış ve Satın Alma Genel Müdürü Hans-Joachim Finger, "PhoeniX, konseptin tüm elektrikli Hubtex forkliftlerimize nasıl aktarılabileceğinin mükemmel bir örneğidir." şeklinde devam ediyor.

Phoenix AGV, çok yönlü yandan yüklemeli istifleme araçları açısından çok önemli olan, forklift boyunu aşan çeşitli uzun malları tanıma konusunda benzersiz bir yeteneğe sahiptir. Forklift ayrıca standart olarak dinamik haritalama, hassas konumlandırma ve blok depolama özelliklerini içermektedir. Bir bakışta benzersiz özellikleri şu şekildedir:

• Nesne tabanlı gezinme

Nesne tabanlı navigasyonu kullanan Hubtex, navigasyon sensörlerinden, kişisel koruma sensörlerinden ve makine koruma sensörlerinden gelen verileri birleştirir. Kişisel koruma sensörleri, hareket yönünde yatay bir koruyucu bölge sağlar. Uyarı alanında bir kişi veya nesne belirirse, forklift durana kadar sürüş hızı otomatik olarak azaltılır. Ek olarak, kişisel koruma tarayıcıları, AGV'yi depo koridoruna doğru bir şekilde yönlendirmek için kullanılır. Forklift, kişisel koruma tarayıcılarının yanı sıra çarpışmalara karşı koruma sağlayan makine koruma tarayıcılarıyla donatılmıştır. Kişisel koruma tarayıcısı, düşük bir yükseklikte yalnızca tek boyutlu bir tarama düzlemini izlediğinden, örnek vermek gerekirse forkliftin yoluna çıkan nesneleri algılamamaktadır. Başka bir navigasyon tarayıcısı, çevredeki konsol rafları, duvarlar veya sütunlar gibi nesneleri tanımlayarak ek bir koruma görevi görür. Tarayıcılardan gelen birleştirilmiş veriler, deponun etkileşimli, sanal bir haritasını oluşturur. Bu harita daha sonra Phoenix AGV'nin salon içindeki kesin konumunu belirlemek ve depolama yerinin konumunu belirlemek için kullanılır.

• Uzun yüklerin güvenilir şekilde tespiti

Başka bir benzersiz özellik ise patentli uzun ürün algılama işlevidir. Bu özellik, hareket aralığını uygun şekilde ayarlayarak uzun malların güvenilir bir şekilde algılanmasını ve alınmasını sağlar. Eşit olmayan şekilde dağıtılmış yükler veya farklı uzunluklardaki profiller, sertifikalı sensörlerin algılama alanında görülebilir. Bunun için forlifte bakan yük konturu taranır. Forklift nakliye emrinin güvenilirlik kontrolünü gerçekleştirmek için barkodları algılar ve yükü almak için çatallarla erişilebilen boş alanları tespit eder. Yük uzunluğunun doğru bir şekilde belirlenmesi büyük önem taşımaktadır. Şayet yük forkliftten önemli ölçüde daha uzunsa, koruma bölgelerinin ve rotaların buna göre ayarlanması gerekecektir.

Gelecekteki intralojistik zorluklarının üstesinden gelme

İntralojistik gereksinimleri artmaya devam ettikçe, depo süreçlerinin kısmi veya tam otomasyonuna ve bunların esnekliğine odaklanma gereksinimleri de artmaktadır. Bu nedenle Hubtex, çözümün müşteriye özel olarak tasarlandığı bütünleştirici bir konsepte güvenmektedir. "Geniş otomasyon teknolojilerimiz ve çeşitli taşıma görevleri için kapsamlı forklift konseptlerimizle, tasarımlarımızı ağaç işleme, çelik veya otomotiv gibi temel endüstrilerimizin gereksinimlerine uyarlıyoruz" diyen Hans-Joachim Finger sözlerine "Danışmanlarımız, her bir kullanıcı için uygun otomasyon seviyesini belirler ve ortaya çıkan maliyetleri hesaplar. En başından itibaren sezgisel sorular sorarak, tutarlı ve son derece uygun maliyetli bir AGV çözümü sağlayabiliyoruz." şeklinde devam ediyor.

Okunma 155 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…