HANNOVER MESSE: Umut Verici Yükseliş İçin Güç Merkezi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

150 ülkeden 130.000’den fazla ziyaretçi, 4.000 katılımcı şirket, 300 start-up ve dünyanın her yerinden 300’ün üzerinde ekonomik ve politik delegasyon ile HANNOVER MESSE, en iyi teknoloji yeniliklerinin sergilendiği bir fuar haline geldi.

HANNOVER MESSE 2024’ün kapanış basın toplantısında, Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler, “HANNOVER MESSE 2024, hem endüstriyel bir güç merkezi hem de geleceğe yönelik bir teknoloji ticaret fuarıydı. Çünkü ziyaretçiler fabrikalarında otomasyon, yapay zeka ve diğer birçok yüksek teknoloji çözümlerinden nasıl kârlı bir şekilde yararlanabilecekleri ve böylece onları geleceğe nasıl hazırlayabilecekleri sorusunun yanıtlarını buldular. Endüstriyel rekabet gücünü ve sürdürülebilirliği artıran yenilikler burada sergilendi.” dedi.

150 ülkeden 130.000’den fazla ziyaretçi, yaklaşık 4.000 katılımcı şirketle değer zincirlerini dijitalleştirme ve onları daha dayanıklı hale getirme yolları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Köckler, “Bu, HANNOVER MESSE’nin birkaç bileşen etkinliğinin iki yılda bir rotasyonu nedeniyle daha küçük olduğu bir yılda iddialı ziyaretçi hedefimize ulaştığımız anlamına geliyor” dedi. Ziyaretçilerin yüzde 40’ından fazlası yurt dışından geldi. Ev sahibi ülke Almanya’nın yanı sıra en çok ziyaretçi alan ülkeler Çin, Hollanda, Güney Kore, ABD ve Japonya oldu.

ZVEI Derneği Başkanı ve HANNOVER MESSE Katılımcı Danışma Kurulu Başkanı Dr. Gunther Kegel şunları söyledi: “Mevcut zorlu ekonomik ortamda, bu yılki Hannover Messe önemli bir moral yükselticidir. Elektrik ve dijital endüstrisindeki şirketler, yeniliklerin, özellikle de yapay zeka kullanımının, iklimin daha fazla korunması ve enerji tüketiminde ve kaynakların kullanımında daha fazla verimlilik için nasıl yeni seçenekler açtığını etkileyici bir şekilde gösterdi. Doğru önlemleri alırsak ve elektrifikasyon, dijitalleşme ve otomasyona giden yolu tutarlı bir şekilde takip edersek, küresel ısınmayı engellemek gibi büyük sosyal zorunlulukları güvenle üstlenebiliriz. Hannover Messe, şirketlerimizin yenilikçi gücünü bir kez daha görünür kıldı ve böylece Almanya’nın endüstriyel bir lokasyon olarak güçlenmesine önemli bir katkı sağladı” diye sözlerini tamamladı.

HANNOVER MESSE, tüm üretim tesislerinin otomasyonu, makinelerin yapay zeka kullanılarak ses kontrolü, hidrojenin endüstride verimli kullanımı gibi çözümlerden, karbon ayak izini kaydetmek ve azaltmak için yazılım kullanımına kadar, teknolojik fırsatların kapsamlı bir resmini sundu. Ekonominin “biyolojikleştirilmesi” ve karbon yönetimi gibi yeni alanlar da odak noktasına getirildi. Küçük ve orta ölçekli sanayi işletmelerine yönelik “Üretim X” etiketi altında bağımsız veri alanları yaratma girişimi de ivme kazanıyor.
HANNOVER MESSE 2025, 31 Mart-4 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Ödüllerin Sahipleri Belli Oldu

Fuarın açılış töreninde, farklı kategorilerde 5 girişime/kişiye ödül verildi. Hermes Ödülü’nün sahibi, yenilikçi yapay zeka tabanlı projesi sebebiyle Alman şirket Schunk oldu. Hermes Startup Ödülü Archigas’a, Yılın Kadın Mühendisi Ödülü Yvonne Groth’a, Genç Kadın Mühendis Ödülü Sahana Shastry’a, H2Eco Ödülü ise Bad Lauchstädt Enerji Parkı’na verildi. █

HANNOVER MESSE: Umut Verici Yükseliş İçin Güç Merkezi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın