Hödlmayr 2017’de Türkiye’ye daha fazla yatırım yapacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Araç lojistiğinin önemli kuruluşlarından bir olan Avusturya merkezli Hödlmayr,Türk iiştiraki Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd.şti. öncülüğünde 2017 yılında Türkiye yatırımlarını arttıracak.

Doğuş Otomotiv ve Borusan Otomotiv gibi Türkiye’nin  en büyük otomobil ithalatçıları ve satıcılarının Hödlmayr İstanbul iştirakinin müşterileri arasında yer aldığını dile getiren Hödlmayr Nakliyat Genel Müdürü Hande Gaye Çarıkçı,hedeflerinin Pazar payını genişletmek olduğunu kaydetti.

Türkiye’deki otomotiv piyasasının en umut verici sektörlerden biri olarak kabul edildiğini ifade eden çarıkçı,sektörün Türkiye’de yıllık 1.4 milyon adet araç üretimiyle yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

 Orta vadeli hedeflerinin pazar payını yüzde 15’e çıkarmak olduğunu aktaran Hödlmayr Yönetim Kurulu Başkanı Johannes Hödlmayr, Kasım ayı sonunda lüks araçlara getirilen özel tüketim vergisi zammının yeni bir belirsizlik faktörü olduğunu dile getirdi.

Sürekli bir büyüme için yatırımlara devam edilmesinin bir zorunluluk olduğunu bu nedenle önümüzdeki yıl filolarını genişleteceklerini kaydeden Çarıkçı, “Önümüzdeki yıllarda karşılaşacağımız diğer önemli bir konu ise; nitelikli sürücülerin işe alınmasıdır. Araba taşımacılığında faaliyet gösteren sürücüler, sıradan taşımacılık koşullarının ötesine uzanan birtakım koşulları sağlamak zorundadır. Diğer bir deyişle; yükleme, indirme ve yeterli araç güvenliği konularına hakim olmalıdır. Bu nedenle, uzmanlık eğitimi ve mesleki eğitim büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, bir iş ortağımızla birlikte bir sürücü akademisi kurmak için harekete geçtik” diye konuştu.

Hödlmayr 2017’de Türkiye’ye daha fazla yatırım yapacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın