HOPAPORT, Kasım Ayında Elleçleme Rekoru Kırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HOPAPORT, Kasım ayında elleçleme rekoru kırdı Kasım ayında 21 adet gemiye ev sahipliği yapan HOPAPORT, Kasım ayları içinde en yüksek elleçleme oranına ulaşarak 98.552 tonluk işlem gerçekleştirdi.
Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı ve yaşamaya devam ettiği pandemili bu günlerde yaşanan bu süreçten ülkemizdeki limanlarda olumsuz etkilenmişti. Son birkaç aydır limanlarda yaşanan haraketlilikten Hopa Limanı da payını alarak işlem hacimleri aylar itibariyle artmaya başladı ve bu artışın önümüzdeki aylarda da devam edeceği bekleniyor.

HOPAPORT, 2021 Kasım ayında 21 adet gemiye ev sahipliği yaptı ve bu ay içinde de toplamda 98.552’tonluk işlem hacmi ile yıllar bazında Kasım ayları içinde en yüksek elleçleme oranına ulaşarak bir rekor kırdı. 8 adet kömür gemisi, 4 adet silis madeni, 3 adet motorin tanker gemisi olmak üzere limana gelen gemilerin yükleri kısa sürede tahliye edildi.

Hopa Limanı özelleştikten sonra ilk defa Kasım ayında Tank Terminali’nden gelen gemilere tanklarda depolana motorinin yüklenmesi için 3 tanker güvenli bir şekilde limana gelerek yüklerini alıp uğurlanması da gözlerden kaçmadı.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Kasım ayında yaşanan bu haraketliliğin önümüzdeki aylarda da devam etmesi için lojistik departmanı ile birlikte çalışmalara devam ettiklerini ifade ederek “Bilindiği gibi yaşanan pandemi sürecinden dünya genelinde ve ülkemizde bulunan limanlarda olumsuz etkilenmişti. Bizde HOPAPORT olarak yaşanan bu süreçten olumsuz etkilendik. Tasarruf tedbirlerimizi devreye soktuk. Hiçbir personelimizi işten çıkartmadan bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Ümit ediyorum ki, limanımızda gelecek aylarda ve 2022 yazında bu rakamları daha da yukarı çıkartacak haraketlilik yaşanacaktır. HOPAPORT olarak önümüzde hayata geçirmek için üzerinde çalıştığımız projelerimiz var.

Limanımıza yaptığımız milyonlarca dolarlık yatırımlar ve Genel Maliyet giderlerimiz düşünüldüğünde ve en önemlisi de 3 yıla yakındır yaşadığımız Pandemi sürecinin olumsuz etkileri de göz önüne alındığında sektör olarak da ciddi bir mali kayıp yaşadık. Bizim devletimizden beklediğimiz Liman İşletme sürelerimizin uzatılmasıdır. Bu durum hem yatırımlarımızın önünü açacak, hem yaptığımız yatırımlardan doğan genel maliyetteki zararımızın bir nebze olsa giderilerek bizlere moral vermesini sağlayarak bu motivasyon ile çalışmalarımızın ivmesini daha da yükselteceğiz ve bundan da yaratacağımız istihdam ve işgücü ile Ülkemiz ekonomisine katkı sunmaya artarak devam edeceğimiz aşikârdır. Biz HOPAPORT olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” diye konuştu.

HOPAPORT, Kasım Ayında Elleçleme Rekoru Kırdı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın