Hyster; Ağır Tonaj Forkliftlerin 70. Yılını Kutluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hyster® Big Trucks’ın üretildiği Hollanda’nın Nijmegen kentindeki fabrika 2023 yılında 70. yılını kutluyor.

Hyster, 1952 yılında Nijmegen’de Avrupa’daki ilk tesisini kurdu ve Ocak 1953’ten itibaren fabrikada ilk
Hyster Big Trucks üretildi. Tesisin açılışı için Ekim 1953’te çok sayıda üst düzey yetkili ve 500’den fazla davetlinin katıldığı resmi bir etkinlik düzenlendi. Bu kutlamada Nijmegen Belediye Başkanı, Hyster® forkliftine binerek fabrikanın kapısındaki kurdeleyi kesti.

Nijmegen fabrikası bugün de aynı yerde duruyor. Ancak artık Hyster Big Trucks için küresel tasarım, geliştirme ve test merkezidir. Bu, 8 – 48 ton kapasiteli ağır hizmet forkliftlerinin, Hyster Boş Konteyner Taşıyıcılarının ve Hyster RS46 Uzanımlı İstifleyicinin üretiminin yanı sıra tüm Büyük Kamyon yelpazesi için destek hizmetlerini de içeriyor.

Nijmegen’deki Araştırma ve Geliştirme merkezi her zaman yeni nesil Büyük Kamyonlara adanmıştır. Bu
sayede Hyster, son yıllarda çoğu Büyük Kamyonda bulunan ve verimli, kokpit tarzı bir tasarımda ergonomik, üretkenliği artıran özelliklerle dolu yeni bir kabin geliştirdi. Aynı zamanda Stage V emisyon standartlarıyla uyumlu Büyük Kamyon motorlarının ve Büyük Kamyonların HVO100 yakıt kullanmasını sağlayan çözümlerin piyasaya sürülmesini de sağladı ve her ikisi de işletmelerin CO2 egzoz emisyonlarını azaltmalarını destekledi.
En önemlisi, Nijmegen’deki Ar-Ge merkezi, özellikle lityum-iyon pil ve hidrojen yakıt hücresi teknolojilerinden yararlanarak sıfır emisyonlu liman ekipmanlarına geçişi desteklemeye daha fazla odaklanmıştır. Bu, tesisin ilk yılında üretilen ‘Karry Kranes’ ve forkliftlerden – bugünün standartlarına göre ilkel görünebilecek traktör şasisine dayalı mobil ekipmanlardan – çok uzakta.

Nijmegen’deki ekibin önemli projeleri arasında şu anda Los Angeles Limanı’nda test aşamasında olan
hidrojen yakıt hücresiyle çalışan bir konteyner taşıyıcı, Almanya’daki Hamburger Hafen und Logistik AG için hidrojen yakıt hücresiyle çalışan bir Boş Konteyner Taşıyıcı ve İspanya’daki Valencia Limanı için
geliştirilmekte olan yakıt hücresiyle çalışan bir Reach İstifleyici yer alıyor. Ayrıca Hyster, Hollanda’nın Rotterdam kentinde CARU Containers tarafından kullanılmak üzere %100 aküyle çalışan bir Hyster Boş Konteyner Taşıyıcı geliştiriyor. Bu yılın başlarında Hyster, Nuvera hidrojen yakıt hücreleriyle
çalışacak ve saha kamyonu markası Capacity ile işbirliği içinde geliştirilmekte olan sıfır emisyonlu bir Terminal Çekicisinin de ön gösterimini yaptı.

“Nijmegen’deki tesisimiz her zaman zorlu uygulamaların ve zorlu çalışma koşullarının ihtiyaçlarını karşılayan güvenilir Hyster Büyük Kamyonlar sunmayı hedeflemiştir. Üretim ve Avrupa Parça Operasyonları Kıdemli Direktörü Peter van Sommeren, “70 yıl sonra hala burada olmamız ve hala yeni çözümler geliştirmemiz, üretim kalitemizin ve müşterilerimizin sürekli değişen zorluklarını ne kadar iyi anladığımızın bir kanıtıdır” diyor.

Hyster; Ağır Tonaj Forkliftlerin 70. Yılını Kutluyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın