İNCİ GS YUASA:

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Sektörün en yenilikçi ve en teknolojik akü şirketiyiz”
1984 yılında Sayın Cevdet İnci tarafından kurulan İnci Akü gerçekleştirdiği başarılı hamlelerle global markaların da dikkatini çekmeyi başardı ve bu başarısının yansımasını 2015 yılında dünya akü devi Japon GS Yuasa ile stratejik bir ortaklığa imza atarak aldı. İnci Akü, ülkemiz için de büyük bir önemi olan ortaklık ardından İNCİ GS YUASA unvanıyla gücüne güç katarak ilerlemeye devam ediyor. Bizler de bu ilerlemeleri yakından takip ediyor ve sizler için sektöründe öncü bir enerji depolama firması olan İNCİ GS YUASA’ nın genç ve başarılı İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik ile akü sektörüne sağladıkları yenilikler ve katkılar hakkında gerçekleştirdiğimiz görüşmemizi sunuyoruz.

İnci GS Yuasa hakkında neler söylemek istersiniz?

İnci GS Yuasa olarak, Türkiye’de otomotiv tedarik sanayinin köklü firması İnci Holding ile dünya akü devi Japon GS Yuasa’nın iştirakiyiz. Müşterilerimiz, çalışma arkadaşlarımız, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve çevremiz için en güvenilen enerji depolama şirketi olma vizyonuyla sektördeki öncü konumumuzu sürdürüyoruz. Üretim, ihracat ve AR-GE faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyor, bu alanlarda yatırımlara önem veriyoruz.

Sektörümüzdeki değişen koşulları, dinamikleri ve müşterilerimizin aküden beklentilerini çok iyi analiz ederek bu doğrultuda hareket ediyoruz. Tüm iş süreçlerimizde müşteri deneyimi mükemmelliğini ve operasyonel mükemmelliği ilke ediniyoruz. Yurt içinde yürüttüğümüz faaliyetlerle ve yurt dışı kanalında gerçekleştirdiğimiz ihracatla ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Tüketici odaklı yaklaşımımızla en yenilikçi ürünleri geliştiriyor, 6 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ulaştırıyoruz.
İnci GS Yuasa olarak, üç üretim tesisimiz, 800 çalışanımız, 80 ana bayi, 200 enerji uzmanımız, 300 yetkilendirilmiş servisimiz, 3.500 perakende satış noktamız, İstanbul’daki satış ve pazarlama operasyonumuz ve Ukrayna’daki ülke temsilciliğimiz ile faaliyet gösteriyoruz. Pazara en gelişmiş teknolojiye sahip ürünler ve yenilikçi hizmetler sunarak her segmentte akü denince akla ilk gelen marka olmayı hedefliyoruz.Manisa’daki fabrikalarımızın ikisinde otomotiv aküleri ve ana sanayiye yönelik (OEM) aküler ile yeni nesil Start-Stop aküler, diğerinde ise endüstriyel akülerin üretimi gerçekleştirmekteyiz.

Başarılı finansal ve operasyonel performansımızı sürdürürken, yeni yatırımlarımız ve kapasite kullanım oranlarımızdaki artışlar sayesinde, birçok kişiye yeni iş alanı sağlıyoruz. Gelecek dönemdeki çalışmalarımızla akü sektörünün en yenilikçi ve en teknolojik şirketi olmaya devam edeceğiz.

Yer aldığınız segmentler ve yenilikçi ürünleriniz, hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi geliştirirken nelere öncelik veriyorsunuz?

Faaliyet gösterdiğimiz otomotiv ve endüstriyel alanlardaki kapsamlı yatırım ve AR-GE çalışmalarımız sayesinde, her yıl ürettiğimiz akülere yenilikler ekliyoruz. Ürün ailemize inovatif ve ihtiyaca yönelik çözümler eklerken; sektörümüzle ilgili köklü bilgi birikimimizi, Japon ortağımızla geliştirdiğimiz teknoloji gücünü ve şirket kültürü olarak benimsediğimiz yenilikçi bakış açımızı yansıtmaya öncelik veriyoruz.

İnci GS Yuasa olarak dünyadaki enerji depolama sorununa çözüm odaklı projeler geliştiren bir yaklaşımla tüm markalarımızı daha da ileri taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyor, kalite standartlarımızı artırmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz.

Endüstriyel kanalda da bitmeyen enerjimizi taşıma kaldırma ekipmanlarını kullanan operatörlerle, üretimde verimliliği önemseyen endüstriyel tüketicilerimizle buluşturuyoruz. “Enerjimiz Sizin Gücünüz” sloganımızla ürettiğimiz akülerin odak noktasında her zamanki gibi tüketicilerimizin olduğunu vurguluyoruz. Yurtiçi pazarda sektörün öncüsü olan İnci GS Yuasa’nın endüstriyel akü markası İNCİ, yenilenen yüzüyle pazardaki beklentiyi hem ürettiği traksiyoner akülerle hem de satış sonrası sunduğu servis desteğiyle yıllardır karşılıyor.

DIN ve BS standartlarındaki traksiyoner akülerimizle, uzun ömür, güvenli kullanım, kısa sürede şarj imkanı ve daha düşük enerji maliyeti sunuyor, elektrik enerjisiyle çalışan araçları en uygun çözümle buluşturuyoruz. Türkiye’nin her noktasına ihtiyaca özel satış sonrası çözümler üreterek müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıdığımızın en önemli kanıtı İNCİ’nin yıllardır yurtiçi pazarda en çok talep edilen marka olmasıdır. Bizlere duyulan güvenin karşılığını verebilmek için her gün daha fazla çalışıyoruz. Dış piyasada da her geçen gün portföyümüze yeni bir müşteri ekliyoruz.
Endüstriyel Müşteri Çözümleri Departmanı bünyesinde elektrikli forklift kullanıcılarına şarj odası kurulum hizmetleri sağlamaktayız. Traksiyoner akülerini şarj etmek için iş güvenliğini

ve verimliliği önemseyen firmaların taleplerini karşılamak üzere firmalarında keşif yapıyoruz. Keşif sonrasında uygun ekipmanlar ve ergonomik uygulamalarla şarj odalarını oluşturuyoruz.
Ayrıca Akü tedarikine inovatif bir yaklaşım getirerek hayata geçirdiğimiz Akümgelsin ile İnci Akü olarak, Türkiye’nin dört bir yanında, yolda acil aküye ihtiyacı olan ya da zahmete girmeden bulunduğu yerde akü değişim hizmeti almak isteyen binek ve hafif ticari araç kullanıcılarının yardımına koşuyoruz. Akümgelsin hizmetimizden faydalanmak için sürücüler 444 5 258’i (AKÜ) arayarak, araç bilgilerini ve lokasyonunu uzman ekibimize aktararak hızlı bir şekilde akülerini yerinde değiştirtebiliyor. Güvenilir IVR ödeme yöntemiyle doğru ürünü, uzmanından sadece bir telefonla satın alabilme kolaylığının yanı sıra yerinde akü montaj seçeneğiyle zamandan da tasarruf edebiliyorlar. Akümgelsin ile tüm sürücülere hızlı bir şekilde yolculuklarına devam etme şansı ve günümüzün pandemi koşullarında izole bir hizmet almanın ayrıcalığını sağlıyoruz.

Yenilikçi ürünlerinizin arka planındaki AR-GE çalışmalarınız hakkında bilgi paylaşır mısınız?

İnci GS Yuasa olarak akü sektöründe Türkiye’nin ilk AR-GE merkezinin kurucusuyuz ve AR-GE merkezimiz ile sektörde kalitenin referans noktası olmayı hedefliyoruz. Şirket olarak teknolojilerimizi geliştirmek ve tüketicilerimize her araç segmentinde yenilikçi ürünler sunmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Japon ortağımız GS Yuasa’nın akü alanındaki 100 yıllık bilgi birikimi ve deneyimlerinden de faydalanarak sektörümüzün teknoloji lideri olarak AR-GE yatırımlarımızı arttırmaya devam ediyoruz. Pandemiye rağmen AR-GE yatırımlarımızı bir önceki yıla göre arttırdık ve yıl sonuna kadar mevcut çalışmalarımızı desteklemek ve ileriye taşımak için yatırım hedeflerimiz bulunuyor.


 

 

İNCİ GS YUASA:

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın