İngiltere Deniz Üssü Forklift Filo Yönetimini Otomatikleştiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Babcock International Group, İngiltere Plymouth’daki elleçleme operasyonlarının oldukça karmaşık olan kontrolünü Hyster Tracker kullanarak otomatik hale getirdi. Filo yönetim sistemi Plymouth’daki Devonport Kraliyet Tersane ve Donanma Üssü tesisinde çeşitli amaçlarla kullanılan, yeni tanıtılan bir VNA makinesi de dahil olmak üzere 80 adet forkliftin ve diğer araçların yönetilmesine yardımcı oluyor.

Babcock, 80 Hyster® forkliftinin çoğunun çoklu vardiyada çalıştığı Batı Avrupa’daki en büyük deniz üssü için 7 gün 24 saat destek sağlıyor. Uygun ve otomatik bir filo yönetimi için, araçların tamamına Hyster Tracker telematik sistemi takıldı.

Babcock International Group Lojistik Mükemmeliyet Merkezi Müdürü Mark Jackson, ‘’ Gemi bakımından lojistik gemi desteğine kadar neredeyse her türlü malzeme elleçleme işlemine sahip olduğumuzdan, kamyonlarımız tesis genelinde farklı rollere sahiptir. Hyster Tracker ™ telematik sisteminin kullanılması, filomuzun kontrolünü otomatikleştirmiştir ve güvenlik ve verimlilik odaklı mevcut süreçlerimizi desteklememize yardımcı olmaktadır.’’ diyor.

Babcock filosu; yüksek kapasiteli kaldırma araçları da dahil olmak üzere, istif araçları, elektrikli dengeleyici ve forkliftlerden çeşitli ICE kamyonlarına kadar değişen Hyster® depo araçlarını içeriyor. Mevcut Hyster® VNA aracının yanı sıra 10 metre yüksekliğinde raflara sahip olan bir mağazada çalıştırmak üzere yeni bir Hyster® Çok Dar Geçit (VNA) makinesi piyasaya sürüldü.

Birçoğu filosundaki çeşitli aracı çalıştırmak için birçok yeteneğe sahip yüzlerce operatörle Hyster Tracker, yalnızca uygun biçimde eğitilmiş sürücülerin araçlarını ancak RFID site güvenliği / kimlik kartlarını göstererek kullanabilmelerini sağlıyor.

Hyster Tracker sistemi, araçlardan güvenli bir çevrimiçi portal olan HysterTracker.com adresinden erişilebilen bir dizi veriyi GSM üzerinden iletiyor. Portal, net, özelleştirilebilir raporlar, tablolar ve grafikleri görüntülemenize ve oluşturmanıza olanak tanıyor. Veriler, yöneticilerin verimliliği artırmalarına, maliyetleri kontrol etmelerine ve filolarını doğru iş zekasını kullanarak optimize etmelerine yardımcı oluyor. 

Mark ‘’Trendleri ve pikleri görebiliyoruz. Bazı araçlar, çok özel operasyonlar için daha az sıklıkla kullanılıyor ve raporlama, varlık kararlarını aşırı veya düşük kullanıma göre yönetmemize yardımcı oluyor” dedi. 

Sistem ayrıca, bir araç çalıştırılmadan önce operatörün bir kontrol panelinde bir dizi doğrulama işlemini tamamlamasını gerektiren vardiya öncesi emniyet kontrollerini uygulayabilir. Babcock’a, operatörlerin işe başlamadan önce uygun kontrolleri yapmak için tüm yasal gerekliliklerin yerine getirilmesini temin eder.

Kolaylık sağlamak amacıyla, kullanım öncesi kontrollere dahil olan sorular, güvenli çevrimiçi portal vasıtasıyla düzenlenebilir ve yönetilebilir.

Mark, gerçekleşebilecek herhangi bir sorunun vardiya öncesi kontrol sırasında veya arıza kodu izleme özelliği ile tespit edilmesinin gerektiğinin altınız çizerek ‘’Araçlar konusunda oldukça zorlu bir ortam olan limanda, odağımız araçların kullanılabilir ve güvenilir olmalarıdır’’ diyor. Hyster Tracker, tüm olası sorunların acilen belirlenmesi ve böylece potansiyel arıza sürelerinin azaltılmasını temin ediyor.

Bir darbe olması durumunda meydana gelebilecek sorunların araştırılmasına ve yönetilmesine yardımcı olmak için otomatik e-posta uyarıları da üretilebiliyor.

Ek olarak, boşta kapatma fonksiyonu, araç boşta veya sahipsiz kaldığı gözlenirse, önceden belirlenmiş bir süre sonunda araçları yakıt ve güç maliyetlerini izlemeye ve azaltmaya yardımcı olmak üzere kapatmak için kullanılır.

Mark, en yeni filoyu tanıtmadan önce, Hyster® dengeleme ekipmanının üretildiği, Kuzey İrlanda, Craigavon’daki fabrikayı ziyaret etti. Deniz tuzu, martılar ve hava aşırılıkları araçlarda, özellikle deniz duvarı üzerinde park edilenler için çok zorludur, bu nedenle Hyster® ekipmanının yapım kalitesi oldukça önemlidir. Yağ daldırmalı fren gibi özellikler, Babcock’un zorlu uygulamalarda filonun maksimum kullanılabilirliğini korumasına yardımcı oldu.

İngiltere’nin Hyster dağıtım ortağı olan ve destek sağlamak amacıyla tesiste iki mühendisini bulunduran, Briggs Ekipmanları firmasından Kurumsal Müşteri Yöneticisi David Worboys, ‘’ Babcock’un operasyonları farklı bir tesiste çok çeşitli bir filo gerektiriyor. Bu benzersiz ihtiyaçları anlamak için Babcock ile yakın işbirliği yapmak, verimliliği korumak ve maliyetleri yönetmek için yardımcı olurken, her bir farklı uygulama için en uygun olan Hyster® aracını tespit edebilmemizi sağlıyor’’ diyor.

Babcock, telematik sisteminin kullanılması da dahil olmak üzere uygulanan güvenlik girişimleri sonucunda, 2013 FLTA Güvenli Tesis Ödülü’ nün kazandı. 

İngiltere Deniz Üssü Forklift Filo Yönetimini Otomatikleştiriyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın