İŞ’ TE LASTİK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İş’te Lastik istif makinaları ve forklift lastiği konusunda Dünya’da ve Türkiye’de kaç yıldır satış yapmakta?
İş’te Lastik 26/06/2019 yılında QİBLA olarak kuruldu ; Yeni kurulmasına rağmen sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübesinden ötürü kısa zaman dilimi içinde forklift lastik sektörümüzün içinde ilk 5 firma arasına yerini aldı; Yola çıkarken tüm olumsuzluklara karşı hedeflerine doğru emin adımlarla devam etmektedir ; QİBLA ‘nın hedefleri endüstriyel lastik alanı içinde alışılmış kaidelerin dışına çıkarak bir aksiyon konsepti sunmaktadır.

Bunun için en başta 2020 yılı itibari ile MOBİUS AJANS ile birlikte QİBLA İş’te LASTİK ve MOBİL PRES ürün ve hizmetlerini markalaştırmış ; kuruluşun ilk günlerinden hizmete giren B2B portal uygulamasını İş’te Lastik ve MOBİL PRES entagrasyonu yapılmıştır. İş’te Lastik ürün + hizmet anlayışı hedefi fabrika da çalışan bir makinanın lastik jant hizmet anlamında minimum zaman dilimi içinde faaliyetine devam edebilmesini lastik değişim süreleri dahil olmak üzere ve bu uygulamaları Türkiye genelinde sektörümüzün hizmetine sunmuştur. İş’te Lastik sektörün hayal ettiklerini hayata geçirmiş ve pozitif olarak yönetmekte, yeni hayalleri eklemeye devam ediyor; QİBLA ve markaları ticari bir işletme değildir ; QİBLA ve markaları hayallerin ve pozitif hedeflerin aksiyon almış halidir.

Dünya’da ve Türkiye’de hangi lastik ve teker markalarını satıyorsunuz?
İş’te Lastik Dünya’nın bir çok ülkesi ile aynı anda aktif çalışmaktadır. Pazarın taleplerine göre çok hızlı aksiyon alabilmektedir ve almaya devam edecektir yeni haberleri İstif Material Handling Dergisi aracılığıyla kısa zaman içinde paylaşacağız. Hali hazırdaki markalarımız ; ATLAPEX ; QİYU ; ULTİMATE XT ; GLOBESTAR WT ; JRS ; ASCENDEO ve bunların dışında Türkiye’mizde üretilmekte olan bir çok markaya da destek olmaktayız.

Türkiye pazarı için 2023 yılı ve sonrası için paylaşabileceğiniz bir stratejiniz var mı?
Öncelikle QİBLA ‘ nın kuruluşu itibari ile 20 yıllık eylem planı hazır ve bu doğrultuda değişkenlik gösteren kriterlere göre güncellenmektedir. Kurulduğu an itibari ile hazırlanan eylem planımıza + yazarak devam etmektedir. Dünya’da yaşanan pandemi dönemi sektörümüzü pozitif ayrıştırmıştır ve bu yönde gelecek yıllar büyüme trendini devam ettirecektir. Dünya ve Türkiye için pandemi ve sonrası oluşan arz talep dengesizliğinden ötürü ve buna bağlı olarak continer ve navlun fiyatlarınıda negatif yönde etkilemiştir.Fakat son aylarda görülmeye başlayan işaretler Dünya‘da ki arz talep dengesi şişmiş durumda buna bağlı olarak ürün fiyatlarında şu an olmasa da yakın zamanda beklediğimiz aşağı yönlü fiyatlar şu an navlun ve continer fiyatlamalarında görülmeye başlamıştır. Bu aşağıya yönlü fiyatların devam etmesi halinde önümüzdeki yıl gelecek yıl ürün fiyatları yeniden fiyatlanacaktır.

Türkiye pazarına getirmeyi düşündüğünüz başka markalar var mı?
Pazara fiyat performans paritesini yukarı taşıyacak ürün noktasında ilgili departmanlarımız aktif halde çalışmalarını sürdürüyor. En son aldığım bilgi doğrultusunda iki yeni güçlü markayı daha bünyemize katacağız sonuçlanınca İstif Material Handling Dergisi aracılığıyla sektörümüz ile paylaşacağız.

Teker, Havalı ve Dolgu lastik çeşitlerinde Türkiye pazarında satış oranlarınızı paylaşabilir misiniz?
Dolgu lastik ve havalı lastik satış oranlarında her geçen yıl makas açılmakta ve dolgu lastik sanayi ve lojistik alanın büyümesine bağlı olarak artışa devam etmektedir. Satışların oransal kısmı için şu an ki veriler pozitif anlamda dengesiz ve gerçeği göstermemektedir. Gelecek yıl Pazar dengeye oturacaktır.

İŞ’ TE LASTİK

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın