İşte Otomatik Depolarla İlgili 4 Yaygın Efsane:

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1. Akıllı çözümler yalnızca büyük, çok uluslu işletmeler için uygundur.

Bazı küçük işletmeler, otomatik çözümlerin normalde net olan lojistik süreçlerini karmaşıklaştıracağından endişe ediyor. Ancak otomasyon sadece büyük şirketlere özgü değildir; akıllı çözümler her ölçekteki işletmeye fayda sağlayabilir. Küçük işletme sahipleri, örneğin tekrar eden süreçleri otomatikleştirmek gibi gerçekten önemli olan görevlere ve hedeflere zaman ayırabilir. Küçük işletme sahiplerinin ihtiyaçları için doğru otomasyon çözümlerini belirleyebilmeleri ve uygulayabilmeleri için güçlü bir intralojistik sağlayıcısının dikkatli bir şekilde seçilmesi ve atanması çok önemlidir.

2. Otomatik ekipman pahalıdır.

Şirketler kısa süre içinde otomatik çözümlerin kısa vadeli çözümler olmadığını fark edeceklerdir; aslında, bu çözümlerle ilişkili kısa vadeli alaka ve değeri haklı çıkarmak genellikle zor veya imkansıza yakın olacaktır. Unutulmaması gereken önemli bir nokta, bu akıllı teknolojilerin uzun vadede maliyetleri azaltarak süreçleri kolaylaştırmaya yardımcı olduğudur. Otomatik çözümlerin ilk maliyeti yüksek görünebilir ancak yatırımın geri dönüşü yapılan harcamayı haklı çıkaracaktır.

 

3. Akıllı çözümler yalnızca büyük hacimli ürünlere veya büyük hacimli mallara sahip depolara fayda sağlar.

Akıllı çözümler, boyut veya hacimden bağımsız olarak her türlü ürünü verimli bir şekilde işlemek için tasarlanmıştır. Daha küçük hacimli işletmeler de akıllı çözümlerin avantajlarından yararlanabilir. Şirketlerin akıllı otomasyonla elde edebilecekleri bir diğer fayda da işlerini ölçeklendirme özgürlüğü ve esnekliğidir. Doğru şekilde tasarlandığında, akıllı depolar büyümedeki yeni dalgalanmaları sorunsuz bir şekilde idare edebilecek ve bu depolara manuel olanlara göre rekabet avantajı sağlayacaktır.

 

4. Otomatik çözümler hantaldır.

Alan, dikkatli bir şekilde tasarlanması gereken sınırlı bir kaynaktır ve akıllı depolama sistemleri, sınırlı alanların en verimli şekilde kullanılmasını sağlayacak şekilde kurulabilir. Örneğin, ürün alma ve depolama için AGV’leri çalıştıran depolar geniş koridorlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Bunun yerine bu alanlar ek
depolama için kullanılabilir. Sınırlı alanlarda daha fazla ürün depolamaya yardımcı olabilecek bir başka
popüler akıllı depolama sistemi de, alçak raf yüksekliğine sahip geleneksel depolara kıyasla daha yüksek bir depolama yoğunluğu elde etmek için dikey depolama alanlarını kullanan otomatik depolama ve geri alma sistemleridir (ASRS).

Depo optimizasyon analizinizi planlamak için profesyonellerimizle iletişime geçin!

İşte Otomatik Depolarla İlgili 4 Yaygın Efsane:

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın