İzmir Mermer ve Samsun İnşaat Fuarlarının Ardından

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba, aziz okurlar ve değerli sektör takipçilerimiz!

Nisan ayına İzmir Mermer Fuarı’yla başladık, Mayıs ayını ise Samsun İnşaat Fuarı’yla açtık.
İzmir Mermer Fuarı, Türkiye’nin uluslararası marka fuarları arasında yer alıyor. Dünyanın her yerinden, her milletinden insanların ilgisini çeken fuar her yıl İzmir’de binlerce mermer ve iş makinaları takipçilerine ev sahipliği yapıyor.

İş makinaları ve forklift grubunda da ülkemizin en önemli markalarını misafir eden İzmir Mermer Fuarı Türkiye’nin uluslararası arenada da tanıtımına katkı sunuyor. Her ne kadar mermer fuarının tüm salonlarını gezerek dergi dağıtıp firma yetkilileriyleriyle irtibat kursak da ekip halinde bizim fuarda bulunma amacımız iş, istif ve forklift makinaları firmalarıydı.

Ben yıllardır yazıyor ve söylüyorum. Mermer fuarında yer alan firmaların en çok ihtiyaç duyduğu sektörlerden biri istif ve iş makinaları. Mermerin her aşamasında, en hafifinden en ağırına kadar mermer sektörü bu makinaları kullanmak zorunda. Ancak fuara katılan firmalar katılımcı mermer firmalarından yeterli ziyareti ve ilgiyi alamıyorlar. Yüzlerce mermer firması gözlemlediğim kadarıyla sadece gelen müşterisini ağırlamak derdine düştüğünden bir elemanını görevlendirip iş makinaları hakkında bilgi toplama konusunda yeterince yönlendirme yapmıyor.

İş ve istif makinaları tarafı, bu yıl geçen yıla göre gerek katılımcı, gerek ziyaret olarak çok daha aktif ve hareketliydi. Bir çok da fuara katılmak istediği halde yer olmadığından katılamayan firma oldu. Umarım bu sorun da çözülür ve bundan sonra daha fazla katılımcı görme imkanımız olur.
İzmir bölgesi sektörümüz için çok velut bir merkez. Sürekli gelişen, büyüyen bir yapı içinde.
İzmir ve çevresi -başta Manisa olmak üzere- sektör adına güzellikler vadediyor.
Ay sonu ise Samsun İnşaat ve Yapı Fuarı’ndaydık. Yine stand stand dergi dağıtarak firma yetkilileriyleriyle değerlendirmeler yaptık.

Özismak, Mavi Akü, Tekmak ve Onsek&Bunke yetkilileriyle son derece verimli sohbetlerde bulunduk. Samsun bölgesinde faliyetlerini sürdüren Serkan Ceylan, Ceyse Forklift ve İstif Makinaları adından bundan sonra çok söz ettireceğine benziyor.

Tüyap yetkililerine gönülden teşekkür ediyorum. Esra Hanım başta olmak üzere bizi son derece iyi ağırladılar.

İstif sektörümüzün Samsun İnşaat Fuarı’na ilgisinin, önümüzdeki dönemlerde daha da artacağı izlenimine sahip oldum. Fuar alanında ürünlerini gördüğümüz Heli, RY, Alfa gibi forklift ve istif makinaları yanında FKK Güney Oto, Solion Akü gurubu sergilenen ve bir hayli ilgi gören ürünler oldular. Bilhassa Özismak’ın, gerek ilgi gerek sıcak satış anlamında çok yoğun ve verimli bir fuar dönemi geçirdiğini gözlemledim.

Sonra Çorum’a geçtim. Büyük oranda yerli ve milli sermaye ürünü Göbbler marka forkliftleri ve tesisini görmek beni ziyadesiyle heyecanlandırdı. Türkiye istif sektörü terütaze yeni bir yerli forklifte kavuştu. Firma yetkililerini yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
Şimdi önümüzde iki önemli fuar var: Komatek ve Win Eurasia.
Ardından Cemat Rusia heyecanı yaklaşmakta…

Yeni ve güzel projelerde görüşmek üzere.

 

İzmir Mermer ve Samsun İnşaat Fuarlarının Ardından

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın