Jungheinrich Magazino’nun Tüm Hisselerini Satın Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hamburg merkezli intralojistik öncüsü Jungheinrich, Münih merkezli bir robotik uzmanı olan Magazino’yu tamamen devralıyor.

Jungheinrich, 2020’den beri var olan ve 2022’de yüzde 21,7’ye çıkarılan hissedarlığına ek olarak, kurucuların ve önceki ortak hissedarlar olan a.o. Cellcom, Fiege Logistik ve Körber’in sahip olduğu tüm hisseleri de satın alıyor. İşlem, bu hafta imzalanmasının hemen ardından yürürlüğe girdi. Taraflar satın alma fiyatını açıklamama konusunda anlaştı. Magazino, Jungheinrich Grubu içinde bağımsız bir şirket olarak büyümeye devam edecek ve özellikle Grubun küresel satış ve servis ağından yararlanacak. Şirket, Kurucu Ortaklar Frederik Brantner ve Lukas Zanger’in yanı sıra Dr. Moritz Tenorth’un yönetimi altında kalmaya devam edecek.

Jungheinrich için Magazino’nun tamamen devralınması, otomasyon uzmanlığını güçlendirmeye yönelik stratejik açıdan önemli bir adımdır. 2014 yılında kurulan Magazino, yaklaşık 130 kişiyi istihdam ediyor ve Avrupa’daki en büyük mobil robotik geliştirme ekiplerinden birine sahip. Şirket, lojistik robotlarının insan-makine karışık bir ortamda da çalışabilmesini sağlayan güçlü bir teknoloji platformu sunuyor. Sonuç olarak, robotlar depoda akıllıca gezinebiliyor ve ihtiyaç duyulan nesneleri seçerek alıp taşıyabiliyor.
Magazino’nun sistemi ve robotları halihazırda çeşitli endüstriyel müşterilerin, çevrimiçi perakendecilerin ve lojistik hizmet sağlayıcılarının depolarında kullanılıyor. Karmaşık lojistik ortamlarındaki robotlar için kontrol yazılımı, ilk olarak bu yılki LogiMAT intralojistik ticaret fuarında tanıtılan tam otomatik bir alçak kaldırma aracı olan Jungheinrich’in EAEa’sına da entegre edilmiş durumda.

Jungheinrich için bu birleşme, işlerini otomatik ve otonom araçlarla genişletmenin bir parçası olarak
ideal bir eklemedir. İleriye dönük olarak, Magazino’nun yazılım ve geliştirme uzmanlığı Jungheinrich’in ürün geliştirmesine daha da yakından entegre olacak. Magazino, Jungheinrich’in uluslararası satış ve servis ağına erişim kazanacak ve geniş bir intralojistik ürün ve çözüm portföyünün bir parçası
haline gelecek. Magazino markası korunacak ve şirket harici entegrasyon ortakları ve müşterileriyle çalışmaya devam edecek.

“Magazino ile birkaç yıldır yakın bir şekilde çalışıyoruz, birbirimizle uyumluyuz ve iyi iletişim kuruyoruz.
Aramızdaki kimya doğru. Şimdi işbirliğimizde bir sonraki mantıklı adımı atıyoruz ve Magazino’nun tamamını satın alıyoruz” dedi Jungheinrich Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Lars Brzoska. “Magazino çok iyi bir yönetime ve piyasadaki en iyi uzmanlara sahip başarılı birşirket. Olağanüstü yazılım yetkinliklerine
sahip ve uzun vadede intralojistiğin geleceğini şekillendirme potansiyeline sahip çözümler geliştirdi. Grup olarak, yenilikçi otomasyon ve robotik çözümlerinin daha da geliştirilmesi için bu yetkinliklerden birlikte yararlanacağız.”

Magazino CEO’su ve Kurucu Ortağı Frederik Brantner: “Depo otomasyonuna duyulan ihtiyaç sürekli artıyor. Bu karmaşık ortamda robotları yönlendirerek, daha da genişletmek istediğimiz benzersiz bir uzmanlık geliştirdik. Önceki yatırımcılarımıza bize duydukları güven ve uzun yıllar süren başarılı işbirliğimiz için teşekkür ederiz. Bugüne kadar bizi stratejik ve finansal olarak desteklediler ve işimizin daha da gelişmesine önemli katkılarda bulundular. Birlikte Magazino’nun başarı hikayesinde bir sonraki
bölümün temelini attık. Jungheinrich ile intralojistik teknoloji liderliğimizi genişletmeye ve uluslararası alanda büyümeye devam edeceğiz.”

Jungheinrich Magazino’nun Tüm Hisselerini Satın Aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın