Kaderin Böylesine Ne Denir ki?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ali ve Ahmet Haydar Gül Kardeşler iki saat arayla vefat ettiler

Adana’da yaşanan acı bir tablo, Tüm Adana’yı olduğu gibi Türkiye forklift ve istif makinaları sektörünü yasa boğdu.

Adana’da , 10 gün hastanede yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören Wagger Ataşman firmasının kurucuları sanayici Ahmet Haydar Gül (46) ile ağabeyi Ali Gül (49) 21.Eylül 2021 günü akşam üzeri 2 saat arayla hayatlarını kaybetti.

Kardeşlerin koronavirüs aşısı yaptırmadığı öğrenildi
Uluslararası bir sanayi şirketi olan WAGGER ataşman firmasının kurucuları olan Ahmet Haydar Gül ile ağabeyi Ali Gül, 11 Eylül´de hastaneye başvurdu. Testleri pozitif çıkan kardeşlerden Ahmet Haydar Gül özel bir hastanede, Ali Gül ise Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde tedaviye alındı.
Durumları kötüleşen kardeşler, müdahalelere rağmen 21.Eylül günü akşam üzeri 2 saat arayla yaşamlarını yitirdi. İki çocukları olduğu öğrenilen kardeşler, Adana Kabasakal Mezarlığı´nda sevenlerinin göz yaşları arasında toprağa verildi.
Gül kardeşlerin acı haberi Adana’da olduğu gibi tüm yurttaki forklift ve istif makinaları camiasında büyük bir üzüntü yarattı.

Olmaz denileni başardılar

50 yıl önce Selim Gül tarafından kurulan Gülmak İstif Makinaları Sanayi ve Ticaret Ltd Şti.
Baba Selim Gül’ün evlatları Ali ve Ahmet Haydar Gül kardeşlerin işe el atmalarıyla kurulan
WAGGER markası ile ataşman üretimine başladı. Kardeşlerin azimli ve disiplinli çalışmaları neticesinde Türkiye piyasasında

önemli bir yer tutan Wagger markası İngiltere, Hollanda, Polonya, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, Dubai, Endonezya ve Mısır’da bayilikler tesis ederek “Think Big Hold The World” markasının büyümesi ve gelişmesi için ciddi yatırımlar yapmayı sürdürdü Dünyanın her ülkesine ürünlerini pazarlamak için ayrıca Rotterdam’da bir tesis de kurarak böylece dünya genelinde rekabet avantajı sağladı.

Firmanın Genel Müdürlüğünü yürüyen Ahmet Haydar Gül, daha evvel yayınlanan bir sayımızda yaptığımız röportajda şöyle konuşmuştu.

“ Mevcut modellerin gelişmesine ve farklı pazarlar için yeni ataşmanların üretilmesine büyük önem vererek Müşteri, bayi ve çalışanlarının memnuniyetini hedefleyen, müşterilerine kısa termin süresinde uygun maliyetli çözümler sunan bir firma vizyonuna sahip olan Wagger Attachments, bugün hala bir aile işletmesi olup Türkiye’nin lider ataşman üreticisi konumuna ulaşmanın gururunu yaşıyor.

CNC temelli üretim sürecinin tüm aşamalarını kendi bünyesinde gerçekleştiren firmamız,, dizayn, kesme, bükme, kaynak, işleme, montaj, boya ve test aşamalarında modern teknolojiyi yakından takip etmektedir. Üretimin her aşamasında malzemenin ve ataşmanın kalite kontrollerinii titizlikle yapmaktayız.

Ürün kalitesi ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 3834 Kaynaklı İmalat Yeterlilik belgeleri ile tescillenen Wagger, dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

Bu anlayışla inşa ettiğimiz WAGGER markası hem kullanıcıları, hem tedarikçi ve bayileriyle kalıcı ve ülkenin iktisadi kalkınmasında etkin bir çaba haline dönüşmüştür.”

Kaderin Böylesine Ne Denir ki?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın