Kemal AK ; “Müşteri portföyümüzle yükselişimizi sürdürüyoruz.”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdemir Forklift Genel Müdürü Kemal AK

Akdemir firmasının Genel Müdürü
KEMAL AK ; “Müşteri portföyümüzü genişleterek güzel ve emin adımlar ile yükselişimizi devam ettiriyoruz.”

Akdemir Forklift Yedek Parçaları Sanayi ve Ticaret Ltd.şti.Genel Müdürü Kemal AK,
Geniş bir ürün yelpazesi ile birlikte stok sorunu yaşamayacakları bir zemine doğru emin ve sağlam adımlar ile ilerlemekte olduklarını ifade ederek “ Müşterilerimize satış öncesi, satış anında ve sonrasında sağlamış olduğumuz kalite ve hizmet sorumluluğunu kendimize her daim bir zorunluluk olarak görmekteyiz.” dedi ve firmanın .Gaziantep’te bulunan idare merkezinde kendisine yönelttiğimiz soruları cevapladı.

Kemal AK kimdir? Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

1974 yılında Gaziantep’in Zeytinli köyünde Dünya’ya geldim. Çocukluğum küçük bir mahalleden başlayarak, uzun ve sonucu güzel bir kapıyı araladı benim için. Eğitim öğrenimimi İlk Okul düzeyinde tamamladıktan sonra, o zamanlar yaşanılan maddi sıkıntılardan mütevellit kendimi yavaş yavaş iş hayatında konumlandırmaya başladım. İş hayatı bana çocuk olmamdan kaynaklı zor olsa da, babamın bana örnek ve destek olması sebebi ile sevilecek bir yaşam prensibi olarak felsefe edindiğim bir durum oldu. Kişiliğimin oluştuğu zamanlardan, bu yana; kendim ve çevrem için her zaman kalite ve hizmette sınırsızlığı kendime amaç edindim.

Forklift sektörü ile ne zaman tanıştınız? Daha evvel hangi firmalarda görev aldınız?

Forklift sektörü her zaman merak duyduğum bir alan olmuştur, bu doğrultuda tarih 2007’i gösterdiğinde, benim için yeni bir milat olduğunu dile getirebilirim ve resmi olarak artık forklift sektörü benim adıma yeni ve heyecanlı bir sürecin başlangıcı oldu. Daha önceleri görevimi icra ettiğim yerler olarak Sanko Makine ve Temsa Komatsu Servis firmalarında bulundum, buralarda çokça kendimi geliştirme imkanını elde ettim. Bu firmalarda görevimi icra ederken yedek parça ve satın alma sorumlusu olarak müdürlük yetkinliğinde bulundum.

AKDEMİR firması ve çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

AKDEMİR firması, iki farklı ailenin soyadlarını taşıyan bir isim etiketine sahip. Bu süreçte iki farklı ailenin de bilgi ve yetenek birikimlerini birleştirmek istemesi ile birlikte oluşan bir sürecin sonucunda AKDEMİR ailesi kurulumunu tamamladı. Tarih 2020 yılının Şubat ayını gösterirken, AKDEMİR ailesi resmi kuruluşu gerçekleştirip, forklift sektörüne her zamankinden farklı ve yeni bir soluk kazandırma babında yola çıktı. Genç ve dinamik ekip yapısı ve her zamankinden farklı tecrübelere sahip şirket prensibi ile çıkmış olduğumuz yolda, ekip entegrasyonu iyi olan bir atılım gerçekleştirdik. AKDEMİR firması olarak Türkiye pazarında oldukça iyi bir konuma sahibiz, bu konuma sahip olmak adına 1.5 yıl içerisinde firmamızın ilk kuruluş zamanından, bu yana; kendi firma üretimlerimizi, ithalat ve ihracat alanımızı ve iç piyasadaki müşterileri portföyümüzü genişleterek güzel ve emin adımlar ile yükselişimizi devam ettiriyoruz. Forklift sektöründe temel amacımız; geniş bir ürün yelpazesi ile birlikte stok sorunu yaşamayacağımız bir zemine doğru emin ve sağlam adımlar ile ilerlemekteyiz. Müşterilerimize satış öncesi, satış anında ve sonrasında sağlamış olduğumuz kalite ve hizmet sorumluluğunu kendimize her daim bir zorunluluk olarak görmekteyiz.

AKDEMİR firması olarak resmi bayilikleriniz var mı? Varsa Hangileri?

AKDEMİR ailesi olarak birçok bayiliğimiz bulunmaktadır; Mogesan, Perkins Power TK, Sanko, RIK gibi bayiliklerini ve hizmetlerini sunmaktan gurur ve huzur duyuyoruz. Kendi ürünlerimiz ile birlikte, bu marka yelpazesini genişleterek, sonu olmayan bir hizmet kalitesi amaçlamaktayız.

Önceleri iç piyasadan ürünlerinizi temin ederken, şimdilerde ithalat yapıyorsunuz. Hangi ülkelerden, hangi forkliftlere ait parçalar ithal ediyorsunuz?

AKDEMİR firmamız kurulduğu tarih itibari ile kendisini ve müşterisini kısıtlı bir hizmet alanı ile sınırlandırmak istemeyen bir misyona ve vizyona sahip. Bu doğrultuda, ürün yelpazemizi ve şirket dostluklarımızı genişletmek ve geliştirmek adına, önceliğimizi Türkiye sektöründe bulunan ve güven ilişkisi kurduğumuz, gerek kişilerden veya direkt firmalardan ürün tedariği gerçekleştirmekteyiz. Ürün çeşitliliğimizi Dünya’nın farklı ülkelerinden gerçekleştirdiğimiz ithalatlar ile zenginleştirirken, iç piyasada kendi ürünlerimizi de üreterek; marka bilincimizi oluşturmayı amaç edindik.

Bazı özel üretimler yaptırıyorsunuz, özellikle hangi tip parçaları imal ettirerek müşterilerinize sunuyorsunuz?

AKDEMİR ailesi olarak, forklift sektöründe geniş bir ürün yelpazesine sahip olmayı amaç edindiğimizi dile getirmiştik, bu doğrultuda yerli üreticiler ile gerçekleştirdiğimiz dostluk ve güven ilişkisi neticesinde motor yedek parçaları ve diğer aksanlar hakkında üretimlerimizi gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Ürünlerimiz konusunda sağlamış olduğumuz kalite ve güvene dayalı ilişki sonucunda; iyi geri bildirimler almak, bizleri gururlandırmakla birlikte onurlandırıyor. Yerli üreticilerimize ve müşterilerimize, bizlere sağlamış oldukları destekten ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türkiye’de forklift yedek parçaları imal eden yerli firmaların ürünlerinin kalitesini nasıl buluyorsunuz?
Türkiye olarak üretim ve tüketim konusunda iyi bir konumda bulunduğumuzu dile getirebilirim, bu konuda forklift sektörü için üretim kalitemiz babında iyi bir prestije, misyona ve vizyona sahip olduğumuzu düşünüyorum. Türkiye’de üretim sağlayan, yerli üreticilerimizi desteklemeyi kendimize bir onur ve gurur olarak görmekte, bu doğrultuda yerli üreticilerimize teşekkürlerimizi sunmaktayız. AKDEMİR ailesi olarak, birlikte ilerlediğimiz yolda; kalitemizi durmaksızın geliştirmek ve sınırlandırmamak, bizlerin temel amacı olmak zorunda.

Türkiye forklift yedek parçaları piyasası hakkında genel bir bilgi verir misiniz?
Türkiye forklift sektörü hızlı bir gelişme ve genişlemeye sahip şu anda, bu doğrultuda önem arz eden temel amacın, kalite ve satış sonrası destek olduğu inancındayız. Forklift sektörünün genişlemesi AKDEMİR ailesini gururlandırmakta ve bu doğrultuda sektörde bulunan, yeni giriş yapan şirketler ile iletişimimizi her zaman güvene ve dostluğa dayalı bir hale getirmek misyonumuz olmuştur.

AKDEMİR firması olarak ileriye dönük ne gibi projeleriniz var? Bizimle paylaşır mısınız?

AKDEMİR ailesi olarak Türkiye forklift sektöründe çok iyi bir konumda olduğumuzu bilmek bizleri mutlu etmekte, bu doğrultudaki konumumuzu her zaman ürünlerimiz ve kalitemiz ile geliştirmeyi misyon ve vizyon edindiğimizi dile getirmek istiyorum. Üretmiş olduğumuz ürün yelpazemizi genişletmeyi, yurtiçi ve yurtdışı tedarik ve dahi satışlarımızı geliştirmeyi temel amaç edinmiş, bu konudaki AR-GE çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı her zaman arttırmaktayız. AKDEMİR ailesi olarak Türkiye forklift sektöründe bulunan, bizlere desteğini sunan ve bizlerin gelişmesine katkısı bulunan her kişi, kişilere ve firmalara teşekkürlerimizi sunuyor, birlikte çok daha iyi bir gelişme göstereceğimiz inancındayız. Burada sizler ile paylaşmak istediğim bir sürprizi dile getirmekten mutluluk duyarım. Yapmış olduğumuz hizmetler ve sunmuş olduğumuz kalite sonucunda, müşterilerimizin de bizlere vermiş olduğu güç ile birlikte Türkiye’nin çok önemli bir şehrinde, yeni bir şube açılışının gerçekleşeceği haberini vermekten onur ve gurur duyarız.

 

Kemal AK ; “Müşteri portföyümüzle yükselişimizi sürdürüyoruz.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın