KION Çin’de Fabrika Açtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KION, Çin’in Shandong eyaletindeki Jinan şehrinde yeni bir karşı denge ağırlıklı forklift fabrikası açmasına ek olarak, bu tesisin yakınında tedarik zinciri çözümlerine hizmet edecek ve bir teknoloji merkezi ile son teknoloji üretim hatlarını bünyesinde barındıracak ek bir tesisin temelini de attı.

Grup CEO’su Gordon Riske, “Bu yeni tesisler, KION Group’un Çin’deki büyüme stratejisinde ilerleme kaydetmesine ve malzeme taşıma ekipmanları alanında dünyanın en önemli ve en hızlı büyüyen pazarlarından birinde her iki faaliyet segmentinde ürün portföyünü genişletmesine yardımcı olacak” şeklinde konuştu.
Geleceğe yönelik iki fabrikanın yanı sıra bir Ar-Ge merkezi ve bir teknoloji merkezi için toplam yatırım tutarı 140 milyon Euro (160 milyon ABD Doları) civarındadır. Grup, orta vadede Jinan’da 1.000’den fazla yeni iş imkanı yaratmayı planlıyor.

“Jinan’daki yeni forklift fabrikası, ‘Çin’de Büyüme’ girişimimizde belirleyici bir adımdır. Çin bizim için çok fazla büyüme potansiyeli sunuyor” diyen KION Group’un yönetim kurulu üyesi ve Asya Pasifik ve Amerika bölgeleri ITS Sorumlusu CP Quek şu şekilde devam etti: “Dünya Endüstriyel Forklift İstatistiklerine (WITS) göre, 2020’de birim siparişler açısından bakıldığında endüstriyel forkliftler küresel pazarın yaklaşık %40’ını oluşturmuştur. Çin ayrıca dünyanın en önemli büyüme pazarlarından biri olmaya devam ediyor. Bu önemli pazarın potansiyelini daha da etkin bir şekilde dizginlemek ve Çin’de lider bir intralojistik tedarikçisi olarak konumumuzu önemli ölçüde genişletmek istiyoruz.”

KION Çin’de Fabrika Açtı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın