KION Kendi Yakıt Hücresi Sistemlerini Üretiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KION Group, endüstriyel forkliftler için kendi yakıt hücresi sistemlerini geliştirme ve üretme planlarını ortaya koyarak hidrojen tahrik yelpazesini genişletiyor.

Şirket, depo ekipmanı için kendi 24 V yakıt hücresi sistemini 2023 baharında piyasaya sürmeyi planlayarak, yakıt hücresi teknolojisine 11 milyon Euro’dan (12 milyon ABD Doları) fazla yatırım yapacak. Önümüzdeki yıllarda yakıt hücresi portföyünün tamamlanması bekleniyor.

KION Group CEO’su Rob Smith, “Bugün itibariyle KION Group, Avrupa pazarında kendi yakıt hücrelerini üreten tek forklift ve depo ekipmanı üreticisi olacak, bu da bizi gerçekten farklı kılıyor” diyor ve devam ediyor: “Müşterilerimizden büyük bir talep var ve bu teknolojinin, aynı zamanda hızlı yakıt ikmali taleplerini karşılarken aynı zamanda daha kaynak bilinçli ve sürdürülebilir hale gelmek için intralojistiğin giderek artan çağrılarını karşılamamıza olanak tanıyacağını umuyoruz.”

Grup, bu yıl ilk forkliftleri kendi yakıt hücresi sistemleriyle tedarik etmeyi planlıyor.

Grup, yakıt hücresi sistemlerinin geliştirilmesi ve üretiminin yanı sıra Aschaffenburg tesisinde kendi hidrojen üretimini de kuruyor.

Devlet tarafından finanse edilen bir hidrojen dolum istasyonunun inşaatı bitmek üzere. Hidrojen altyapısındaki inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından 21 adet hibrit yakıt hücresi sistemi devreye alınacak ve şantiyede halihazırda çalışmakta olan içten yanmalı motorlu forkliftlerin büyük çoğunluğunun yerini alacak.

KION Kendi Yakıt Hücresi Sistemlerini Üretiyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın