KISA HABERLER

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Via Carpatia Projesi İçin Hazır
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin, Litvanya’dan başlayıp İstanbul’a uzanacak Via Carpathia Otoyol Projesi’nin parçası olmaya ve işbirliğine hazır olduğunu bildirerek, “Konumumuz itibarıyla bu coğrafyada bir koridor olacaksa Türkiyesiz olmaz. Türkiye, her açıdan istikrarlı ve güvenli bir liman” açıklamasında bulundu. Türkiye’nin projeye 2016 yılında II. Lancut Deklarasyonu ile dâhil olduğunu anımsatan Uraloğlu, “Kuzey ve güney ekseninde uzanan Via Carpathia Otoyol Projesi’nin ülkemizi de kapsayacak şekilde genişletilmesi, AB ile bağlantısallığımızın artırılmasının yanı sıra söz konusu rota üzerinde yer alan ülkeler ile taşımacılık faaliyetlerimizin gelişmesine olumlu katkı sağlayacak” değerlendirmesinde bulundu.

HELI Başarıya Doymuyor
HELI’nin inovasyonla ileri gittiklerini vurguladığı paylaşımda şunlar kaydedildi: 2023 ESG raporumuzda, HELI etkileyici başarılarımızı gururla vurguluyor: 66 verilmiş buluş patenti, 293 faydalı model patenti, 104 tasarım patenti, üç yazılım telif hakkı ve dört yabancı patent. İnovasyon bizi ileriye taşır! Her zaman mükemmelliğe ve ilerlemeye kararlıyız.”

 

Still Arser’dan Yeni Atama
Still Arser, üst yönetiminde yeni bir görevlendirme yaptığını duyurdu. Yapılan açıklamada “2022 yılında ailemize Satış Sonrası Hizmetler Direktörü olarak katılan Feridun Çoğalan, Mayıs ayından itibaren STILL ARSER Satış ve Pazarlama Direktörü görevine getirildi.” denildi.

İMDER, Global Rental Alliance’a Üye Oldu
Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), dünyadaki kiralama sektörünün en üst seviyedeki kuruluşu olan Global Rental Alliance’a (GRA) üye oldu. ASKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Konukoğlu ve MST İş Makinaları Genel Müdürü Aydın Karlı üyeliği kutlama amacıyla düzenlenen etkinlikte kurdele kestiler.
Kiralama konusunda çok sayıda çalışması olan 8 üyenin bulunduğu (Brezilya, Japonya, Hindistan, Yeni Zelanda, Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada ve Avrupa Birliği) topluluğa Türkiye’yi temsilen İMDER kabul edildi. 2021 yılından itibaren European Rental Association (ERA)’un başkanlığında dünya çapında kiralama faaliyetleri gösteren bu büyük organizasyon; uluslararası konuların görüşülmesi, tanıtım, pazarlama, dijitalizasyon, eğitim gibi konularda ülkemize katkı yapması bekleniyor.

KISA HABERLER

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın