“Komatek 2024’te Bütün Müşteri Gruplarımızla Bir Araya Gelebildik”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye akü sektörünün önemli firmalarından Esan Akü adına Endüstriyel Akü Ticaret Direktörü Barbaros Kılıç, Komatek Fuarı hakkındaki görüşlerini dergimize anlattı.

Komatek Fuarı’na hangi markalarınızla ve hangi ürünlerinizle katıldınız?

Esan Akü olarak Komatek 2024 Fuarı’na başta traksiyoner akü ürün gruplarımız olmak üzere, tamamen endüstriyel akü gruplarımız ile ağırlıklı olarak katılım sağladık.

Ürünlerinizin özelliklerini ve kullanım alanlarını paylaşır mısınız?

Fuarda, özellikle kurşun asit traksiyoner akülerimiz ile tamamen ağır işletmelere özel üretilmekte olan bakır plaka özellikli traksiyoner akülerimizi ön plana çıkarmaya çalıştık. Bunların dışında Agm&Jel ve sulu tip mono blok akülerimiz de müşterilerimiz ile paylaşımlarını yaptığımız diğer ürünlerimizdi.

Özellikle, standart kurşun asit traksiyoner akülerimiz, müşterilerimiz tarafından, çalışma performansları ve ömür süreleri bakımından beğenilen ürünler olmakla birlikte, arıza oranlarının çok düşük ürünler olması sebebi ile rakiplerimiz karşısında bizleri sektörde bir adım öne çıkardı. Standart ürünlerimiz ile bu başarıyı yakalamışken, özellikle ağır işletme şartlarında, traksiyoner akülerin sıcaklık problemleri karşısında yaşadığı olumsuz durumları ortadan kaldıran, bakır plaka özellikli traksiyoner akülerimiz de bu fuar en dikkat çeken diğer top ürünlerimiz oldu. Özellikle, dünyada bile ön plana çıkan orman ürünleri üzerine üretimler yapmakta olan değerli müşteri gruplarımız bu fuarda bizleri ziyaret ederek, bakır plaka özellikli akülerimiz hakkında bizlerden detaylı bilgiler aldılar. Hatta fuar içerisinde de bir proje ile ilgili ön anlaşma yapma fırsatı bile yakalamış olduk. Agm&Jel ve sulu tip mono blok akülerimiz ile de akülü platform, temizlik makineleri, golf araçları üzerine hizmetler veren müşteri gruplarımıza yönelik özel tanıtımlar yapma fırsatlarını da yine bu fuar sayesinde yakalayabilmiş olduk.

Standınızı kimler ziyaret etti, satışa dönüşen görüşme oldu mu?

Bir çok önemli distribütör ve son kullanıcı müşteri gruplarını, aynı platformda ağırlayabilmiş olmak ve önemli görüşmeler yapabilmiş olmak, belki de aylarca sürebilecek, önemli ziyaretleri ve toplantıları, kısa bir dönemde ve tek lokasyonda yapabilme fırsatını elde etmemizi sağladı. Özellikle, dünyada bile ön plana çıkan ve Türkiye’nin gururu konumunda, orman ürünleri üzerine üretimler yapmakta olan değerli müşteri guruplarımız, bu fuarda bizleri ziyaret ederek, bakır plaka özellikli akülerimiz hakkında bizlerden detaylı bilgiler aldılar ve hatta önemli bir müşterimiz ile fuar içerisinde de önemli bir proje ile ilgili bakır plakalı akülerimiz için ön anlaşma yapma fırsatı bile yakalamış olduk.

Yurt dışından ziyaret eden müşteriniz olduysa hangi ülkelerden ziyaret aldınız?

Çok olmamakla birlikte, yabancı misafirlerimiz de oldu. Ancak, bu fuara katılmamızdaki temel hedef kitlemiz olan, yurt içi müşteri gruplarımızın hemen hemen hepsi ile bir araya gelebilmiş olduk. Yani beklentimiz olanı aldık diyebiliriz.

Diğer stantları gezme, görme imkânınız oldu mu? İzlenimleriniz nelerdi?

Tabi ki… Zaten fuara katılmamızdaki diğer bir amaç da, bizim müşterilerimizin önemli bir bölümünü oluşturan distribütör firmaların bu fuarda katılımcı olarak yer alıyor olmasıydı. Biz de hepsini fuar süresince ziyaret etme imkanı yakalarken, kendilerini de standımızda ağırlamış olduk.

Yurt içinde ve yurt dışında 2024 ve 2025 dönemi için hangi fuarlara katılmayı düşünüyorsunuz?

Fuar katılımlarımız, her sene sonu pazarlama departmanımız tarafından belirlenmekte ve 2-3 yıllık perspektifte planlamalar yapılmaktadır. Ayrıca katılacağımız fuarlar için yine pazarlama departmanımız tarafından, öncesinde çeşitli çalışmalar ile duyuru yapılmaktadır. Bilgi vermem gerekirse, takip edecek ve katılımcı olacağımız ilk fuarımız, Automechanika Moskova Fuarı olacaktır.

Okurlarımız için eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Onlara, sizler aracılığıyla Esan Akü’yü takip etmelerini ve 2024 yılı içerisinde paylaşacağımız güzel gelişmelerden haberdar olmalarını öneriyorum…

“Komatek 2024’te Bütün Müşteri Gruplarımızla Bir Araya Gelebildik”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın