Koronavirüs’ün Görünmeyen Bir Diğer Kahramanları FORKLİFT OPERATÖRLERİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

COVID-19 salgını sürecinde gerek kamu kurum ve kuruluşları gerekse özel sektör temsilcileri tarafından toplum sağlığı ve düzeninin korunması açısından olası tüm riskleri ortadan kaldırmak ve süreci kontrollü yönetmek adına çeşitli tedbirler alınıyor.

Bu tedbirlerin en başında ise sosyal mesafe kadar gündemi uzun süredir meşgul eden maske temini geliyor. Salgından olumsuz etkilenen ve buna rağmen çalışmalarını kesintisiz sürdüren sektörlerin başında İstifleme makinaları, ulaştırma ve lojistik sektörü geliyor. Bu zorlu günlerde tedarik zincirinin kopmaması için çalışmaları zorunlu olan forklift Operatörleri ve lojistikçiler de maske bulmakta zorluk çekenlerden.

Şehirlerin karantina altına alınması, uçuşların durdurulması, evden çıkma yasakları gündemi alt üst ederken salgın olan tüm ülkelerde sağlık görevlileri kahramanca mücadele ediyor. Zorlu şartların görünmeyen kahramanlarından biri ise gıda maddeleri ve sağlık malzemelerini, fabrikaların imal ettikleri ürünleri olması gereken yerlere ulaştıran kaldırma, taşıma makinaları olan forkliftleri kullanan operatörler ve Nakliye araçları sürücüleri insanlar için en yoğun hizmet veren meslek grupları arasında yer alıyorlar.

Büyük sanayi kuruluşlarına çok adetli olarak forklift kiralayan veya kiralamacı firmalar operatörlere gerekli maske ve diğer korunma malzemelerini belki bir şekilde temin edebiliyorlar amaBugün her vilayette 5-10 makine ile küçük çaplı kiralama işi yapan firmalar ile köşe başlarında dolmuş taksi duraklarını andıracak şekilde ferdi olarak parsiyel kiralama işi yapan bireysel forklift operatörleri maske bulmakta hayli zorlanıyorlar işte tüm bunları ve forklift tamir bakım servislerini temsil edecek bir derneğin olmaması burada kendini önemli ölçüde hissettiriyor.

Bu olumsuz şartlardan bir çok sektör gibi Sektörel Dergilerde etkilendi.

İstif-Material Handling dergisini tarihinde ilk defa bir sayı atlatarak ve sayfalarında yerel haberleri çok az bir şekilde hazırlayarak okuyucularımıza sunmak zorunda kaldık.

Elimizde olmayan bu nedenden dolay siz değerli okuyucularımızdan özür dilerim.

Tüm dünya insanlarının başına musallat olan bu musibetten en kısa zamanda kurtulmayı ümit ediyor ve Bir sonraki sayımızda buluşmak üzere hoşça kalın diyorum.

Koronavirüs’ün Görünmeyen Bir Diğer Kahramanları FORKLİFT OPERATÖRLERİ

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın