Li-iyon Akülü Forkliftler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Covit 19 pandemisi ile birlikte 2020 yılında bir şekilde özgürlüğümüzü kaybettik, planlarımızı, hayallerimizi erteledik. Şimdi yeni bir yılın heyecanı, yeni bir başlangıcın heyecanını  yaşıyoruz. 2021 yılında en başta özgür, sağlıklı ve mutlu  hayatımıza kavuşmayı diliyoruz.

2021 yılının ilk sayısıyla  birlikte yine huzurunuzdayız.

Yurt içinden ve yurt dışından derlediğimiz haberler ve yapılan röportajları ilgi ile okuyacağınızı umuyoruz. sektörümüzün duayen ismi  Makina Yüksek Mühendisi Metin Atalay’ın

“2021 ve sonrasında Forklift Trendleri” başlıklı yazısını özellikle okumanızı öneriyorum.

Her sayısında yeni yeni firmaları ve ürünlerini, sektördeki teknolojik gelişmeleri okurlarına duyuran Material Handling  dergisi her zaman olduğu gibi sektörün nabzını tutmaya devam ediyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de satışı hızla artan elektrikli  forkliftler  piyasasında sırasıyla Linde, Still, Jungheinrich, Hyster ve Yale gibi Avrupalı forkliftler Uzak doğu menşeili  elektrikli forkliftlere göre satış adetleri daha yüksek ama analiz şirketi 2028 yılında  Li-iyon akülü forkliftlerin çoğunun Çin pazarında olacağını tahmin ediyorlar.

Analiz şirketi Interact Analysis’in yaptığı bir araştırmaya göre  2028 yılı itibariye satılan elektrikli forkliftlerin çoğu Li-iyonlu olacak ve tüm güç kaynakları açısından 2020 yılına göre %16.2 artışla piyasanın %47.3’üne sahip olacaktır. Interact ayrıca, dünya genelinde Sınıf 3 pazarının 2028 yılı itibariyle %75’inin Li-iyon akülü forkliftler olacağını ve bunların çoğunun da Çin pazarında olacağını tahmin etmektedir. Analiz şirketi, Li-iyon güç kaynağının daha yüksek bir başlangıç fiyatına taşınırken, büyümenin üstün enerji yoğunluğu, çevrim ömrü, verimlilik, düşük bakım ve daha kısa şarj gibi avantajlarla destekleneceğine dikkat çekiyor.

Sektörümüzde hissedilen büyük sıkıntı ise Operatörler, servis ve akü servisi elamanları;

Piyasada operatörler  tarafından kullanılacak forkliftlere  her zaman talep olacaktır. Başta operatörler olmak üzere elektrikli forklift  ve akü servis elemanı konusunda kalifiye eleman sıkıntısı sektörün en önemli sorunu olarak görünüyor ve çözüm tüm firmaların bu konularda eğitime gerekli önemin göstermeleri gerekiyor.

Li-iyon Akülü Forkliftler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın