Linde’nin 18 Tona Kadar Elektrikli Forkliftleri Piyasada

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Linde Material Handling (Linde MH), şimdi 10 ila 18 ton arası yük kapasitelerine sahip elektrikle çalışan yeni ağır hizmet forkliftleri yelpazesi sunuyor. Toplamda on iki model, mükemmel çepeçevre görüş ile etkileyicidir ve kurşun asit veya lityum iyon akü sistemleri seçeneğiyle maksimum esneklik sağlar.

10, 12, 14, 15, 16 veya 18 tonluk yük kapasiteleri ve çeşitli yük merkezleri sunan Linde E100 – E180 kamyonları, ahşap, çelik ve taş endüstrilerinde ve içecek sektöründe faaliyet gösteren şirketler için özellikle ilgi çekici bir seçenektir. İlk müşterilerinden birinin büyük bir mobilya şirketi olması da bunun bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

Ağır Kamyonlar Ürün Müdürü Christopher Reis, “Sıfır emisyon, sessiz çalışma, yüksek servis kolaylığı, kullanımda esneklik, hassas ve çevik sürüş özellikleri gibi avantajlar, elektrikli tahrikin ağır hizmet sınıfında da kullanılmasının lehinde açıkça ortaya çıkıyor” diyor.

Reis ayrıca şunları vurguluyor: “Elektrikli ağır iş forklifti ile müşterilerimiz, 7/24 sürekli kullanım için olduğu kadar hafif işler için de değerli bir araca sahip oluyorlar. Operatörler, kurşun-asit ve lityum-iyon pil sistemleri arasında seçim yapabiliyor. Yani sistemin asıl özelliği, donanımı değiştirmek zorunda olmadan pil teknolojilerini istedikleri zaman değiştirebilmeleri. Bu özellik, bu araçların gerçekten benzersiz bir noktasıdır ve özellikle sonraki kullanım açısından önemli bir avantaj sunmaktadır.”

İkisi sol ve ikisi sağ tekerlek için olmak üzere dört motorlu özel tahrik konsepti, dikkate değer derecede ağır yüklerin taşınması için gerekli gücü sağlar. Bu, en güçlü model olan 18 ton yük kapasitesine ve 900 mm yük merkezine sahip Linde E180/900’ün tam yüklüyken bile sadece 10 saniye içinde 20 km/s’lik bir sürüş hızına ulaşmasını sağlar. En büyük kamyon serisinin elektrifikasyonu, Linde MH‘nin 1,4 ila 18 ton yük aralığındaki tüm denge ağırlıklı kamyon portföyünün artık en yaygın enerji teknolojisi türleri ile mevcut olduğu anlamına gelir. Böylece intralojistik uzmanı, müşterilerine, en büyük taşıma yükü sınıfında bile, eldeki belirli uygulama için uygun sürücüyü seçme imkanı sunabilmektedir.

Büyük Linde elektrikli forkliftlerin geliştirilmesine, bu tahrik konseptiyle ilgili 50 yılı aşkın deneyim yardımcı olmuştur. Ürün müdürü Reis, “Kanıtlanmış teknolojinin kullanımı, operasyonda yüksek güvenilirlik sağlar ve bu müşterilerimiz için önemli bir özelliktir,” diye vurguluyor. Örneğin, yeni, kompakt ağır hizmet tipi kamyon serisinin tasarımı, çift tahrik, çift kaldırma hidroliği, iki akü ve ölçekli pompalar içeren sekiz tonluk aralığı temel alır.

Ayrılmış, kauçuk monteli kabin tasarımı da daha küçük forkliftlerden ödünç alınmıştır, ancak çok yönlü görüş açısından bir kez daha önemli ölçüde iyileştirilmiştir: Zırhlı bir cam tavan ve yan kapılarda ve ön camda büyük cam bölmeler ve arka camlar, özel olarak şekillendirilmiş karşı ağırlıkla birlikte, sürücüye mümkün olan en iyi görüşü ve dolayısıyla çalışma sırasında güvenliği sağlar. Sürücü koltuğu isteğe bağlı olarak 17° döndürülebilir ve geri giderken rahatlık sağlayan bir kol dayama olanağı sunar.

Kemer tokası izleme işlevine sahip turuncu emniyet kemeri, emniyet kemeri zorunluluğunun yerine getirilmesine yardımcı olur. Akü sisteminin farklı uygulama gereksinimlerine uyarlanabilmesi için çeşitli akü ve şarj cihazı olanakları mevcuttur.

 

Linde’nin 18 Tona Kadar Elektrikli Forkliftleri Piyasada

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın