Lityum “Tak ve Çalıştır” Değildir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son on yılda, özellikle son birkaç yılda, forklift lityum akünün benimsenmesinde bir patlama meydana geldi. O kadar hızlı gitti ki, pek çok kuruluş, ortaya çıkan bu güç kaynağını, tüm güç sorunlarını kutudan çıkar çıkmaz çözmeye hazır bir “tak ve çalıştır” çözümü olarak ele alıyor gibi görünüyor.
Aslında, lityum gücünün kullanımı düşünülürken dikkat edilmesi gereken birkaç şey var ve tüm üretim ve dağıtım işletmelerinin bu yeni güç kaynağının artıları ve eksileri hakkında daha iyi bilgilendirilmesi gerekir.

Lityum Gücü Kullanmanın Artıları

Lityum, hareket etmeye devam etmeyi mümkün kılar. Kurşun asitli akülerde yaptığımız gibi şarj etmeyi durdurmak zorunda kalmadan hareket halindeyken şarj ederek, ekibiniz daha yüksek düzeyde çalışma süresi ve üretkenlik sağlayabilir.

Yılda 3.000 saatten fazla çalışma süresi kullanan işletmeler için lityum müthiş bir seçenek olabilir. Her gün uzun saatler çalışması gereken yüksek tempolu uygulamalar, lityum gücünün olanaklarından yararlanabilir.
Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik giderek daha önemli hale geldikçe, lityum giderek daha çekici hale geliyor. Bu güç kaynağı, kurşun asit akülerden daha verimlidir ve işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir.

Lityum Gücü Kullanmanın Eksileri

Pek çok kişinin inandığının aksine, lityum tak ve çalıştır değildir. Eski ticari forkliftler kurşun asit aküler etrafında tasarlandığından, lityum ile entegrasyon daha fazla zaman, çaba ve finansal yatırım gerektirir.
Lityum, kurşun asit maliyetinin dört katına kadar çok daha yüksek bir maliyete sahiptir. Bu maliyetler bazen zaman içinde bakım maliyetlerinin düşürülmesiyle telafi edilebilir, ancak ilk yatırım, işletme için nakit akışını önemli ölçüde engelleyebilir.

Lityumun çift akü ömrü her zaman iyi bir şey değildir. Uzun akü ömrü, bir lityum akünün çalıştırdığı araçtan daha uzun süre dayanmasının anormal olmadığı anlamına gelir. Ve gücü yeni forklift veya forkliftin yanında değiştirmek mali açıdan mantıklı değil.

Eylem Planı Ne Olmalı

Lityum gücü kullanmanın artıları ve eksileri hakkında bilgilendirildikten sonra, güç yönetim sisteminizi optimize etmek için bir eylem planı yapmaya hazırsınız. Sonraki adımlar açısından şunlar önerilir.
Bir güç kaynağı seçmekten bir adım geri atın ve bunun yerine daha geniş hedefleriniz üzerinde çalışın. Yeni güç yönetim sisteminizin bir sonucu o mu? Gücünüzün başarmanıza yardımcı olabileceği net hedefler belirleyin.

Daha geniş hedeflerinizi belirledikten sonra, bugün piyasada size sunulan güç seçenekleri yelpazesini keşfetmek için daha düşünceli ve kapsamlı bir yaklaşım benimseyin. Güç kaynaklarınız hedeflerinize, ekibinize, ürününüze ve mevcut operasyonlarınıza uygun olmalıdır. Mümkünse seçenekleri keşfetmek ve değerlendirmek için dışarıdan bir uzmanla iletişim kurun.

Lityum gücüne dengeli bir bakış açısı, kapsamlı ve iyi düşünülmüş bir strateji ve güç kullanımınızın titiz bir şekilde değerlendirilmesi ve sürdürülmesine adanmışlık ile tesisleriniz, iyi yağlanmış bir enerjiden yararlanma ve bundan yararlanma hayalini gerçekleştirmek için mümkün olan en iyi şansa sahiptir.

Lityum “Tak ve Çalıştır” Değildir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın