LogiMAT Yeni Zirveler Peşinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LogiMAT 2024, bir kez daha çok sayıda katılımcı ve ziyaretçinin ilgisini çeken, daha da büyük bir sergi alanını dolduran ve daha fazla ürün lansmanına yer veren bir etkinliğe kapılarını açtı. Bu yılki fuar da oldukça uluslararasıydı; katılımcıların yaklaşık yüzde 35’i Almanya sınırlarının ötesinden Stuttgart’a geldi.

Uluslararası İntralojistik Çözümleri ve Süreç Yönetimi Ticaret Fuarı LogiMAT 2024, tüm önemli rakamlarda etkileyici yükselişlerle başarılı bir sonuca ulaştı. Toplam 67.420 sektör profesyoneli (+%8,1) üç günlük etkinlik için Messe Stuttgart Kongre Merkezi’ne seyahat etti. 1.610 katılımcı (+%6) tarafından karşılandı ve 120’den fazla yenilikçi ürünün lansmanı da dahil olmak üzere en yeni ürün ve çözümler aktarıldı. Net sergi alanı da 2.000 metrekare daha genişletilerek toplamda yaklaşık 67.000 metrekarelik bir alan kaplandı.

Toplamda üç gün süren etkinlik boyunca Messe Stuttgart’ta toplam 101.649 ziyaretçi, katılımcı ve medya temsilcisi bir araya geldi. Münih merkezli organizatör EUROEXPO Messe Sergi Direktörü Michael Ruchty, “Bu, LogiMAT’in başarı öyküsünün devamı” diyor. “Bu yıl, biraz yaratıcılıkla aynı mekanda bile yeni alanlara ulaşmanın ve yenilikçi değişiklikleri entegre etmenin mümkün olduğunu bir kez daha gösterdik. LogiMAT, dünyadaki başka hiçbir şeye benzemeyen birinci sınıf bir platformla hem katılımcıları hem de sektör profesyonellerini etkilemeye devam ediyor.”

Messe Stuttgart Kongre Merkezi’nin on sergi salonunun tümü çok önceden tamamen doluydu. 40 ülkeden önde gelen uluslararası üreticiler, sistem geliştiricileri, sistem entegratörleri ve hizmet sağlayıcıları, 125.000 metrekarelik brüt sergi alanında verimli intralojistik süreçlere yönelik en son yeniliklerini ve çözümlerini sundu. LogiMAT’ta ilk kez 150’ye yakın firma yer aldı. Bu yılki katılımcıların tam yüzde 35’i Almanya dışındandı; bunların 86’sı Çin, Kuzey Amerika ve Avustralya gibi denizaşırı ülkelerdendi.

Fuar Direktörü Ruchty, “Stuttgart’taki LogiMAT, intralojistik endüstrisinin yeniliklerini sergilemesi ve iş yapması için önde gelen bir platform olan dünyanın önde gelen intralojistik ticari fuarı olarak uluslararası bir üne kavuştu” diye vurguladı. Almanya’nın ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar, hem otobana hem de uluslararası havaalanına doğrudan yakınlığı ve yüksek hızlı demiryolu ağına yakın bağlantısıyla Stuttgart’ın Avrupa’nın kalbindeki konumunu takdir ediyor.”

Sektör bazında bakıldığında ziyaretçilerin yüzde 52’si sanayiden, yüzde 16’sı ise toptan ve perakende satışlardan geldi. Sektör profesyonellerinin çoğunluğu (yüzde 57), mevcut intralojistik çözümlerin resmini görmek ve teklifleri doğrudan karşılaştırmak için gelen üst düzey yöneticilerdi. Ziyaretçilerin yüzde 38’i belirli yatırım projeleriyle geldi. Ziyaretçi sektör profesyonellerinin yüzde 24’ü fuar sırasında bir sözleşme imzaladı ya da hemen sonrasında bunu yapmayı planlıyor.

“LogiMAT 2024’ün olağanüstü sonuçları ve buna eşlik eden genişletilmiş programın başarısı, LogiMAT’ın katma değerli bir ticari fuar ve intralojistik endüstrisinde lider bir sunum, bilgi ve iletişim platformu olarak itibarını bir kez daha vurguluyor” diye belirtiyor Ruchty. “LogiMAT, dünyanın dört bir yanından intralojistik şirketlerine en son teknolojiye, ileriye dönük yatırımlar yapma ilhamı sağlıyor.”

Bir sonraki LogiMAT etkinliği çok yakında: LogiMAT Çin, 8-10 Mayıs 2024’te Shenzhen’de düzenlenecek. LogiMAT Güneydoğu Asya, 16-18 Ekim 2024’te Bangkok’ta kapılarını açıyor. LogiMAT Hindistan ise 13-15 Şubat 2025’te Mumbai’ye geri dönüyor. Bir sonraki LogiMAT Stuttgart ise 11-13 Mart 2025’te gerçekleşecek.

Türk Firmaları LogiMAT’taydı

Türkiye’den lojistik, materyal elleçleme ve depolama sektörlerinden birçok değerli firma da LogiMAT’ta ürün ve hizmetlerini sergiledi.

3DY Arge, Basel Poliüretan, Benoplast, Bluepath Robotics, Bottobo, Çiftel Sanayi Tekerlekleri, CMAK, Dedem Otomasyon, Emes, Fırdavat, FKK Güney Oto, Gökçelik, Hi-Pas Plastik, İnci GS Yuasa, İnnova Makina, Kama Pres, Litum, Lodamaster, Patika Robotik, Rafyap, Raysan, Star Çelik, Tarqan Robotics, Temesist, Trio Mobil ve Ulusal Kontrol Sistemleri fuara katılım sağlayan yerli firmalardı.

Katılımcılardan Fuar İzlenimleri

“LogiMAT’a ilk defa katıldık ve çok iyi geçti. Çok sayıda teklif göndererek bunu takip edeceğiz ve bunun gerçek satışlara yol açacağına eminiz.”

Arash Bashiri, Oktopuls İcra Kurulu Başkanı

“LogiMAT, birçok yeni bağlantı kurduğumuz için en başından itibaren büyük bir başarı yakaladı. Yılın geri kalanının nasıl gelişeceği konusunda bizi iyimser kılıyor. Gerçek ekonomik durum kesinlikle mevcut ruh halinden daha iyi. LogiMAT bunu açıkça ortaya koydu.”

Dirk Brütsch, İcra Kurulu Başkanı, GI-RO “LogiMAT, Vanderlande için Avrupa’daki en önemli ticaret fuarı ve her zaman ilginç insanlarla tanışacağımıza ve derinlemesine sohbetler yapacağımıza güvenebileceğimiz bir yer.”

Dr. Markus Ehrmann, Genel Müdür, Vanderlande Industries

“Ziyaretçi sayısının çokluğu ve ilginin yüksekliği karşısında her seferinde şaşkına dönüyoruz. Ve tüm AIDC segmentinin Salon 2’de nasıl bir araya getirildiğini sevinçle izliyorum.”

Vanessa Frank, Yönetici, Identwerk

“LogiMAT intralojistik alanında önde gelen bir ticari fuar haline geldi. Ve bizim için aynı zamanda yılın en önemli ticari fuarı. Bu sektör etkinliği bizim için bir doruk noktasıdır ve aynı zamanda en son yeniliklerimizi ilk kez sergilemek için geldiğimiz yerdir.”

Marco Gebhard, İcra Kurulu Başkanı, Gebhardt Grubu “LogiMAT intralojistik teknolojisine kapsamlı bir genel bakış sunuyor. Mevcut ve gelecekteki müşterilerimizle tanışmak için geldiğimiz yer burası.”

Mattia Girotto, Teknik Satış, Renova

“LogiMAT’ı yılın en önemli intralojistik fuarı olarak görüyoruz. Bu, iş liderleriyle yapılan görüşmelerin kalitesi ve yenilikler için bir forum ve ortaya çıkan trendlerin barometresi olarak değeri için de geçerli.”

Jan Lorenz, Genel Müdür, Toyota Material Handling Deutschland

“LogiMAT’taki varlığımız bir kez daha başarılı oldu. Etkinlikte, sürücü destek sistemleri paketimizi ilk kez Avrupa çapındaki uluslararası endüstri uzmanlarından oluşan bir izleyici kitlesine sunmak için kullandık. Aldığımız olumlu geri dönüşler bizi çok rahatlattı.”

Robert O’Donoghue, Pazarlama ve Çözümlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Hyster-Yale Birleşik Krallık

LogiMAT Yeni Zirveler Peşinde

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın