Magni, Liebherr İle Yeni Zirvelere Ulaşıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İtalyan üretici Magni, döner teleskobik yükleyicilerde uzmanlaşarak sadece beş yıl önce kurulmuştur. Makineler, kısmen Liebherr Components’ın üç kademeli döndürme tahrikleri sayesinde esneklik, hassasiyet ve güvenlik sunarak 46 m’ye kadar yüksekliklerde yük taşımayı kolaylaştırır.

Magni’nin CEO’su ve kurucusu Riccardo Magni, “Makinelerimiz bazen 40 ila 50 ton ağırlığındaki vinçlerle rekabet ediyor, ancak aksine çok daha küçük, daha çok yönlü, daha çevik ve daha ucuz. Yine de gerekli tüm görevleri yerine getiriyorlar ve hatta bir vinç, forklift ve havada çalışma platformunun üç işlevini birleştiriyorlar.” Kısa bir süre içinde, Magni Teleskopik Yükleyicilerin üretim rakamları, yıllık %30-40’lık büyüme oranlarıyla yılda 700’den fazla makineye yükseldi.

Bu taşıma makinelerinin başarılı bir şekilde çalıştırılması, özellikle daha yüksek kaldırma yüksekliklerinde yük üzerinde hassas kontrol gerektirir. Magni döner teleskop yükleyicileri, dönen modeller için mevcut rekor olduğuna inanılan 46 m’ye kadar yüksekliklerde çalışır. Almanya, Biberach’taki Liebherr Components Avrupa Tahrik Teknolojisi satış başkanı Enrico Menozzi, “Mutlak doğruluk ve hassasiyetle hareket etmek en büyük önceliktir” diyor.

Liebherr ve Magni ilk olarak Paris’teki 2016 Intermat fuarında temasa geçtiler ve her ikisi de döner ünitedeki iyileştirme potansiyelini fark ettiler. Sonuç olarak, 2017’den beri Magni teleskobik yükleyicilerde bir Liebherr tahrik ünitesi kullanılmaktadır. DAT 200 tipi boşluksuz dişli kutusundan, yüksek basınçlı, yüksek hızlı hidrolik motordan ve özel frenlerden oluşur. Tüm döndürme tahriki, makinelerin hassasiyetini ve kararlılığını artırır ve daha yükseklerde güvenli çalışmayı sağlar.

Tek kademeli çözümlerle karşılaştırıldığında, Liebherr’in üç kademeli tahrikleri bomun daha yumuşak hareket etmesini sağlar. Tasarım ilkesi, bireysel aşamalar boyunca eşit yük dengeleme sağlayarak yüksek güç yoğunluğu sağlar. Tüm Liebherr güneş dişlisi ve gezegen dişlileri, çevresel boşluğu en aza indirecek ve minimum boşluğa sahip olacak şekilde optimize edilmiştir. İç dişliler, gezegen taşıyıcıları için de kullanılan temperlenmiş çelikten yapılmıştır. Ortak üretilen ilk makineler 2017’de başarıyla test edildi. Şimdi Magni, neredeyse tüm modelleri Liebherr Components’ın döndürme tahrikleriyle donatıyor. 300. sürücü yakın zamanda İtalya’ya teslim edildi.

Riccardo Magni, “Bu dişli kutuları piyasada bulabileceğimiz en iyi bileşenler. Liebherr en iyi teknolojiye sahip ve biz de onu kullanabildiğimiz için mutluyuz. Birlikte, gerçekten de bize büyük faydalar sağlayan iyi bir kombinasyonuz.” Menozzi, “Herkese, özellikle de müşterilerimize fayda sağlayan çok sağlam, açık bir çalışma ilişkimiz var. Magni başından beri önerilere çok açıktı, bu yüzden birlikte yeni bir çözüm bulduk.”

Magni, kendi mobil uygulamaları için döner tahriklerin geliştirilmesi ve üretilmesinde Liebherr Bileşenler Bölümünün şirket içi uzmanlığından yararlandı. Menozzi, “Bu alanda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahibiz. Ayrıca döner tablalı merdivenler ve itfaiye araçları için tahrikler de tedarik ediyoruz. Bunların en büyüğü, üzerlerinde insanlar varken 64 m yüksekliğe ulaşabilir bu nedenle yüksek hassasiyetli konumlandırma ve sorunsuz kontrol hayati bir ön koşuldur. Bu bilgi birikimi şimdi Magni’de uygulanıyor.”

Magni ve Liebherr arasındaki ortaklık değerli sinerjiler yaratıyor. Aile tarafından işletilen iki şirket, sürekli teknik optimizasyon ve kalite arayışlarında birleşmiştir. Müşteriler bu ortaklığın sonuçlarını yakın zamanda Bauma ticaret fuarında görebilirler. Riccardo Magni, “Pazara doğru zamanda girdik ve bu kesinlikle başarımıza yardımcı oldu. Esnek çözümler yüksek talep görmektedir. Artık dünya çapında 2 numaralı sağlayıcıyız.

“Müşterilerimizin çoğu şimdi yeni modelleri Liebherr sürücüleri ile test etti ve birçoğu mevcut birimlerini değiştirmemizi istiyor. Bu yüzden şu anda Liebherr ile yedek bir kit planlıyoruz.”

Magni, Liebherr İle Yeni Zirvelere Ulaşıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın