Manitou, Euretier Fuarında Yeni Telehandler’ini Tanıttı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eurotier’de Yeni MLT 850 NewAg XL teleskobik yükleyicinin lansmanı yapıldı.

Manitou Group, Eurotier uluslararası Tarım ve hayvancılık fuarında yeni NewAg XL telehandler modelini piyasaya sürdü.. MLT 850-145 V+ telehandler, MLT 841, 1041 ve 961’in piyasaya sürülmesinden sonra NewAg XL serisinin dördüncü modeli olmaktadır.

Bu yeni model sadece büyük çiftlikler ve kooperatifler için değil, aynı zamanda gıda endüstrisi ve geri dönüşüm sektörü için de uygundur. Özellikle dökme yük, tahıl, talaş ve silaj yüklemesi olmak üzere çok yoğun kullanım için tasarlanan MLT 850 ayrıca saman balyaları ve büyük çuvalların taşınması için de çok uygundur.

5 ton yük kapasitesi ve 7,6 m çalışma yüksekliği ile MLT 850-145 V+, yüksek kapasiteli ataşmanlara ve yüksek hidrolik çalışma hızına sahiptir. Teleskopik yükleyicinin sınıfındaki en iyi çalışma oranını sunduğu söyleniyor (rakibine kıyasla +%18, yani saatte 2 yarı römork daha yükleniyor). Bu model, 9160daN’den fazla çekme kuvvetiyle (rakibine kıyasla +%20) 600Nm’den fazla tork sunar. 200 l/dak LSU pompası tarafından sağlanan yüksek hareket hızı, 8670daN’nin üzerinde (rakiple karşılaştırıldığında +%32) kepçe koparma kuvveti ile tamamlanır. Yüksek kapasiteli bir tank ile birleştiğinde, kullanıcı gün boyu kesintisiz olarak en iyi debi ile çalışabilir.

Verimliliği optimize etmek için bom kafasına takılan HighView kamera, römork doluluk seviyesinin doğrudan kabinden izlenmesini mümkün kılar. M-Vario Plus sürekli değişken şanzıman, konfor ve dinamik modları sayesinde makinenin davranışının her ihtiyaca göre ayarlanmasını sağlar.

Manitou Group, yeni bir patentli direksiyon sisteminin ön izlemesini yapmak için Eurotier’deki varlığından yararlanıyor: kullanıcı artık yorgunluğu ve tekrarlayan direksiyon simidi kullanımına bağlı kas-iskelet sistemi bozuklukları riskini azaltmak için makineyi bir mini joystick kullanarak yönlendirebilir. Bu, telehandler pazarında ergonomi ve üretkenlik açısından ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır.

Manitou Group, kullanıcılarına en üst düzeyde konfor sağlamak için, gürültü seviyesini sadece 69dBA ile sınırlayan mükemmel ses yalıtımı sayesinde ferah ama sessiz bir kabinle NewAg XL serisinin gerekliliklerini yerine getirdi. Görünürlüğü en üst düzeye çıkarmak için kabin, daha düşük kapasiteli NewAg XL modellerine kıyasla da yükseltildi. Açılı çıtaları olan büyük tavan ızgarası ve isteğe bağlı Safeview çift kameralar, ön panel ekranında makine etrafında 360°’lik bir görüş için bu yenilikleri tamamlıyor.

Kabine erişimi kolaylaştırmak için iki Easy-step basamağı ve kapı altı aydınlatması, gece ve gündüz binmeyi ve inmeyi daha da güvenli hale getiriyor.

Pazarlama inovasyon müdürü Arnaud Sochas şöyle diyor: “Tüm bu inovasyonların bir sonucu olarak MLT 850, sınıfındaki en düşük toplam sahip olma maliyetini sunuyor, rakiplerinden %8 daha düşük. Bu, yakıt tüketiminin rakiplerinden neredeyse %20 daha düşük olduğu anlamına gelir. Bu, yıllık 2000 saatlik kullanım için 4800 €’luk önemli bir tasarruf anlamına gelir. Önleyici bakım maliyetleri de %4 oranında azaltılıyor” dedi.

Manitou, Euretier Fuarında Yeni Telehandler’ini Tanıttı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın