Marport, Artık Dev Gemilere Hizmet Verebilecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un en büyük limanı Marport, toplamda yaptığı 200 milyon dolar yatırımla rıhtımlarını genişleterek aynı anda iki rıhtımda dünyanın en büyük gemilerine hizmet verebilmeye hazır hale geldi.

Arkas Holding ve TIL (Terminal investment Limited) ortaklığı ile 2001 yılında kurulan Marport, çağdaş liman yerleşim planı uygulamaları, en gelişmiş modern teknolojiye sahip ekipmanları, yeni nesil terminal işletim sistemi ve öncü yatırımları ile Türkiye’nin uluslararası piyasalardaki rekabet gücünü desteklemeye devam ediyor.

Türk dış ticaretine önemli katkı sağlayan MARPORT, Modernizasyon Projesi kapsamında 60 milyon dolar yatırımla aldığı dört yeni vinç ile STS (25 yan) vinç sayısını 14’e toplam vinç sayısını ise 19’a çıkarıyor. Bu sayede tüm rıhtımlarında STS’ler ile operasyonel hız ve verimliliğini büyük ölçüde artırarak, aynı anda dünyanın en büyük iki gemisine hizmet verebilen bir işletme olarak iş ortaklarının ve Türk ithalat ve ihracatçısının memnuniyetini üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

Modernizasyon Projesi kapsamında 2022 yılında rıhtım uzunluğunu dolfen bağlantısı ile 480 metreye çıkararak dünyanın en büyük konteyner gemilerine kapılarını açmaya devam eden Marport, şimdi de altıncı rıhtımında drenaj çalışmalarıyla bu rıhtımı da mega gemilere hizmet vermeye hazır hale getiriyor.

“Şehrin Kapısı, MARPORT” Dünyanın En Büyük Gemilerine Açık

2024 yılı içerisinde tamamlanacak Modernizasyon projesi ile, liman aynı anda birden fazla mega gemiye hizmet verecek.

Arkas Holding Liman ve Terminal İşletmeleri Grup Başkanı Özgür Kalelioğlu yaptığı açıklamada, Marport ‘un öncü yatırımları ile sektöre yön vermeye devam ettiğini belirterek, 2025 yılı itibariyle Ambarli bölgesinde tüm rıhtımlarında operasyonel hız ve verimliliği büyük ölçüde arttıran son teknoloji STS’ler ile hizmet verecek tek liman olarak Marport’un bir ilke daha imza atacağını ifade etti.

Bununla birlikte sektörde yeni operasyonel ve ticari iş birliklerini yakından takip ettiklerini ve modernizasyon projesi ile Marport ‘un sektörün hızla değişen dinamiklerine uyum sağlamaya hazır olduğunu belirtti.
Sunduğu hizmetlerle tüm dünyayı birbirine bağlama hedefiyle hizmetlerine devam eden Marport, mega gemilere ev sahipliği yaparken, ticaret stratejisi ve maliyet yönetimi açısından dış ticaretteki tüm paydaşlarına, dolayısıyla Türkiye ekonomisine avantaj sağlamaya devam edecek.

Marport, Artık Dev Gemilere Hizmet Verebilecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın