Nubes Lastik Lityum Akü Oyuncusu Oluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çok sayıda davetlinin katıldığı açılışa Continental Endüstriyel Lastik, Yiğit Akü ve FKK Güney Oto üst düzey yetkililerinin katılımını gözlendiği organizasyon renkli görüntülere sahne oldu. Continental, Yiğit Akü, FKK Güney Oto ve Solion Enerji standları davetliler tarafından yoğun ilgi gördü. Avrupa Yakası ve Trakya bölgelerinde önemli işlere imza atan NUBES Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Öz Bey ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Ersin Karaca: Nubes firması Tuzla Orhanlı şubesinin açılışındayız. Firma sahibi Ümit Öz Bey’le birlikteyiz. Efendim, merhaba!

Ümit Öz: Merhabalar, hoş geldiniz. Buraya kadar geldiniz, açılışımıza siz de şeref verdiniz. Çok mutlu olduk.

Ersin Karaca: Ümit Bey; tabii sektör sizi biliyor, bizler sizi biliyoruz fakat sektöre malumunuz her gün yeni firmalar, yeni katılımcılar eklenmekte. Ümit Öz’ü ve Nubes’i kısaca tekrar sizden dinleyebilir miyiz?

Ümit Öz: Ben Ümit Öz olarak Nubes Otomotiv’le sektörde bu sene 11. yılımıza doğru geliyoruz. İlk kurulduğumuzdan bu yana amacımız forklift ve endüstriyel lastik grubuna, endüstriyel makinalara birinci önceliği değişik taleplere uygun lastik çeşitliliğini sunabilmekti. Böyle bir misyonla çıktık. Bu misyon da gerek istif makinaları gerekse forklift makinalarını dizel grup, elektrikli grup bütün çeşitlerine yönelik olarak havalı, dolgu ve radyal tubles lastiklerin tedariğini yaparak bu hikayemiz başladı.

Bu hikayemiz zaman içerisinde bizi farklı forklift ve istif makinalarına yöneleceğimiz alanları da düşünmeye yöneltti. Her daim “işimizi pekiştirecek başka neleri yapabiliriz”i düşünürken forklift ve istif makinasına hareket ve enerji veren ana alanların lastik ve tekerlek grubuyla akü grubu olduğuna karar verdik. Forklift ve istif makinalarının da lastik, tekerlek ve özelikle lityum akü enerji grubuna odaklanmış bir firma durumuna geldik.

Ben, lastik tarafından bakıldığında 1994 yılından beri sektördeyim. Dolayısıyla lastiğe zaten uzak değilim. Lastiğin hep içindeydim ama endüstriyel lastik pazarı ve endüstriyel ürünler dediğimizde lastik, tekerlek ve aküyle bugün firmamızı Nubes Otomotiv olarak çok daha farklı bir evreye getirmiş bulunuyoruz.

Ersin Karaca: Trakya bölgesinin ve Avrupa yakasının birçok bölgesine ulaşma adına şirket merkeziniz Esenyurt’ta bulunuyor. Bugün ise Orhanlı-Tuzla şubenizin açılışına şahit olduk. Neden Tuzla, neden Orhanlı?

Ümit Öz: Bugün bize Türkiye’nin her yerinden konumuzla, iştigal alanımızla ilgili talepler, ürün ve hizmet talepleri geliyor. Biz bunları tabii ki uzaktan tedarik yoluyla, lojistik yoluyla çözüyoruz ama Tuzla bölgesi Anadolu Yakası’nda bulunmakla beraber Kuzey Marmara hattının tamamlayıcı bir bölgesi. Orhanlı, Gebze, İzmit, Sakarya, Yalova’ya kadar olan çok ciddi bir endüstriyel sanayi ve lojistik üssü durumunda bir bölge.
Dolayısıyla burada hali hazırda çalışmakta olduğumuz mevcut müşterilerimize ve ulaşamadığımız, bizimle çalışmayı arzu eden ama bu bölgede gerçek bir tedarikçi durumunda olamadığımız müşterilerimize yerinde, daha hızlı ve çözüm odaklı olabilmek adına geçen sene verdiğimiz karar bugün uygulamaya geçmiş bulunuyor.

Ersin Karaca: Hizmet ağınızla ilgili daha geniş bilgi verebilir misiniz?

Ümit Öz: Hizmet dediğimde ben bunu biraz ikiye bölmek istiyorum. Bir tedarik tarafındaki hizmet. Burada lastik grubunda tekerlek ve akü, lityum akü tarafında çok değişik markalarla çalışıyoruz. Bir de hizmetin lojistik tarafı… Esenyurt ve Tuzla’daki sabit, yani dükkân ve mağazalarımızda verdiğimiz sökme takma hizmetleri, değişim hizmetleri, tamir hizmetleri; bir de bunun müşteri tarafında onun yerine bu operasyonu gerçekleştirme ve onlara destek olma anlamında bir de bunu mobil tarafında destekliyoruz.

Buna bir de sektörde önemli bir örnek olduğumuzu düşündüğümüz, B2B platformumuzu eklemek gerek. İnternet platformumuz üzerinden de müşterilerimiz ürün stoğu, fiyat, cari hesap hareketleri, mutabakatlar gibi konularda işlerini kolayca çözümleyebiliyor. Bu da açıkçası en çok gelişim sağlamaya gayret ettiğimiz noktalardan bir tanesi, dijitalleşme hizmetimizi de hiç durmadan geliştirmeye çalışıyoruz.

Ersin Karaca: Çok güzel. Şubeden içeri girince sektörün duayen markaları bizleri karşılıyor. Bir yanda Yiğit Akü bir yanda FKK Güney Oto, diğer yanda Solion Battery… Temsil ettiğiniz markalar ve hizmetiniz ile ilgili detay bilgi aktarmanız mümkün mü?

Ümit Öz: Bu arada bu güzide markalara lastik tarafında Continental ve Michelin gibi markaları da ilave etmek isterim. Bunlar da güvenirliliğini ve kalitesini dünya çapında ispat etmiş olan markalar, onların da bayiliğini yapmaktayız. Bunun haricinde kendi özel markalarımız ve Türkiye’de distribütörü olduğumuz diğer lastik markalarımız da bulunuyor.

Burada marka çeşitliliği bizim olmazsa olmaz iş prensiplerimizden bir tanesi ve bütün markaları seçerken de olanın en iyisini temsil etmek istiyoruz ve şu anda sizin de mağazamızın içerisinde gördüğünüz lastik grubu, tekerlek grubu ve lityum akü tarafında gördüğünüz bütün markaların hepsi alanında kalitesini, hizmet ve satış sonrası servis güvencesini sadece Türkiye’ de değil dünya çapında ispat etmiş markalar olduğu için de bunları kendi bünyemizde gururla herkese ulaştırmaya gayret edeceğiz.

Ersin Karaca: Ufukta bu saymış olduğumuz dünyanın ve Türkiye’nin önemli markaları arasında yeni markalar ve bu markalarla beraber belki farklı projeleriniz olacak mı? Özellikle 2023 yılı için.

Ümit Öz: Biz farklı marka konusunda bir doyuma geldiğimizi düşünüyoruz. Şu anda görüştüğümüz bir marka daha var, o lastik grubuyla alakalı olarak henüz bu aşamada bir noktaya gelmiş değiliz. Yabancı bir marka. Olduğu zaman bunu da zaten anons edeceğiz. Şu andaki ana ilkemiz 2023 yılında temsil ettiğimiz markalarımızı ciddi anlamda tutundurma yılı, tanıtma yılı. Müşterilerin bunları daha fazla kullanıp deneyim sahibi olmalarını sağlama yılı olarak, bunu devreye alıyoruz. Bu şekilde de bunu 2023 planımıza koyduk.

Ersin Karaca: Tuzla Orhanlı şubenize, belki yarım saat bile değil, 15-20 dakika mesafede dünyanın lojistik devi Amazon büyük bir yatırım yapmakta. Buna bağlı olarak sektördeki gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ümit Öz: Evet, bunu yakından takip ediyoruz. Türkiye, yakın coğrafyasındaki Rusya’dan başlayıp Balkanlar, Ortadoğu, Afrika, Kuzey Afrika, İran ve Türki cumhuriyetler tarafındaki bir köprü. Bunu zaten devlet büyüklerimiz de her daim ifade ediyor. Avrupa’daki bütün büyük sanayi hizmet tarafının Uzakdoğu’daki lojistik tedariği yavaş yavaş Türkiye’ye kayıyor. Her sene Türkiye’ye Uzakdoğu’dan bir pay getiriyor lojistik anlamında. Bunun farkına varmış olan Amazon gibi dünya devi firmalar da Türkiye’yi bir şekilde üs olarak zaten seçeceklerdir ve seçmeye başladılar.

Onlara daha iyi bir çözüm ortağı olacağımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki en az 10 yılın Türkiye’nin lojistikte en az çift haneli büyüyeceğine inanıyoruz. Bizim de zaten bu anlamda Tuzla Orhanlı’da bulunmamızın bir sebebi de bu bölgenin sanayi bölgesi ama lojistik anlamda da bu sanayiyi destekleyecek bir bölge olmasından dolayıdır.

Ersin Karaca: Peki Ümit Bey, okurlarımız için son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Ümit Öz: Son olarak bugün burada ikinci şubemizi açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerin de burada olmasıyla belki aramızda bulunamayan sektör arkadaşlarımıza da sizin derginiz aracılığıyla bu açılışımızı duyurmuş olacağız, o da bizi çok heyecanlandırıyor.

Bölgede bulunan sanayi kuruluşları, lojistik firmaları inansınlar ki çok güzel bir çözüm ortağı yakınlarına geldi. Onlara da burada elimizden gelen en iyi, en üstün ve en hızlı çözümleri ulaştırmaya buradan bugünden itibaren başlıyoruz. Size de teşrif ettiğiniz için bizimle beraber olduğunuz için de ayrıca kucak dolusu teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Nubes Lastik Lityum Akü Oyuncusu Oluyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın