NUBES OTOMOTİV

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nubes Otomotiv olarak bu sene forklift lastiği ve istif makinaları tekerlek tedarikinde 10. yılımızdayız. Sektör içinde ciddi bir tedarikçi olarak OEM; servis, kiralama, son kullanıcılar bazında çok geniş bir müşteri segmantasyonuna sahibiz. Bu farklı özelliklerdeki kullanıcı kitlesinin doğal olarak çok farklı ihtiyaçları, talepleri olmaktadır. Bundan dolayı bu ihtiyaçlara doğru çözüm önerileri sunabilmek için oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulundurmamız gerektiğini ilk günden beri çok iyi bilmekteyiz ve bundan dolayı da sürekli yeni ürünleri, markaları sektörün hizmetine sunmaya çalışmaktayız.

Nubes Otomotiv olarak sadece Türkiye’de değil ihracat pazarlarında da ciddi bir mücadele vermekteyiz. Bunu da dikkate aldığımızda ürün çeşitliliğinin ne kadar önemli olduğu hususu daha da net hale gelmektedir.

Genel olarak bakıldığında lastik ve tekerlek satışında Türkiye’de daralma olmadan her yıl büyüme yaşanmaktadır. Bu büyümeyi sağlayan en önemli husus ise Türkiye forklift ve istif makinesi yeni araç parkının her sene büyümesidir. Bu büyüme devamlılığının önümüzdeki 15 yıl boyunca devam edeceğini öngörmekteyiz. Büyüme devam ederken doğal olarak satılan lastik çeşidi de satılan araç çeşidine paralel olarak değişim göstermektedir. Bu hususta en net değişimi; iz bırakmayan dolgu lastiklerin daha fazla satışında ve havalı lastikler yerine daha fazla dolgu lastik talebinde yaşayacağız.

Bizim tedarik ve satışını yaptığımız ürün ve markalarımızdan bazılarının fabrikadan bayisiyiz, bazılarının ise bilfiil marka hakkı sahibiyiz ve bir kısmının da distribütörüyüz. Şu anda forklift grubunda toplam 10 markayla ürün portföyümüzü oluşturmuş bulunmaktayız, çok yakında tekerlek grubunda da bayiliğimiz şekillenecek ve bunu da sektör ile paylaşacağız.
Bizim direkt bayisi olduğumuz markalar Continental, Michelin, Özka, Starmaxx, Billas olurken Nutorque, Nubes, Nubeco markaları Sri Lanka’da ürettirdiğimiz ve sahibi olduğumuz markalarımızdır. Bununla birlikte Raybar ve Faucon markalarının da Türkiye distribütörüyüz.

Türkiye pazarı ve tüm gelişmiş dünya pazarları için en önemli konu sadece lastiği tedarik etmek değil bir çözüm paketi içinde yerleşik ve mobil servis ağını kurup yönetebilmektir. Bu lastikler her yerde sökülüp takılacak lastikler değildir, birtakım özel sökme-takma aletleri ve presler gerektirmektedir. Dolayısıyla çok hassas, profesyonel ekip ve ekipman gerektirmektedir. Bununla birlikte kullanıcıların çalışma saati, çalışma zemini, yük tipi gibi unsurları da birlikte değerlendirip ihtiyaca göre lastik ve servis dizayn etmeniz gerekmektedir ki bu da ciddi bir deneyim ve profesyonel bakış açısı ile mümkün olacaktır.

Pazarın ihtiyaçlarına hitap edecek bazı özel niteliklere sahip lastiklere de ihtiyaç bulunmaktadır. Örnek olarak aşırı sıcak ortamlarda çalışan forklift ve istif makinaları, çok yağlı ve kimyasal malzemeli yüzeylerde çalışan forklift ve istifleme makinaları alışılmış veya genel kabul görmüş ürünlerle maalesef tam performans veremediği gibi iş ve işçi sağlığı açısından da tehditler oluşturmaktadır. Bu gibi hususları dikkate alan iş geliştirme birimimiz bu tip çalışma ortamlarında veya yüzeylerde çalışan araçlara yönelik yeni ürün tedariği yapma konusunda çok ciddi araştırma ve çalışmalar yaptı, bu yıl içinde bu tip yeni yapıdaki lastiklerin ilk örnekleri stoklarımıza girmeye başlayacak ve biz de bu ürünlerin tanıtımlarını yapmaya başlayacağız.
Tüm Türkiye pazarını dikkate aldığımızda havalı lastik tüketimi hala dolgu lastik tüketimine oranla biraz daha fazladır ancak Marmara bölgesi ve özellikle İstanbul, Kocaeli gibi illerde ise dolgu lastik kullanımı daha fazladır. Dolgu lastik kullanımı özellikle depo içi ekipmanlarda, elektrikli forklift ve istif makinalarında çok daha fazla kullanıldığı için ve bu tip araçlar bu illerde daha fazla olduğu için doğrudan dolgu ve özellikle iz bırakmayan dolgu lastik kullanımı bu şehirlerde daha fazla olmaktadır.
İşin kullanıcı tarafında da ciddi bir farkındalık oluşmaya başladı, özellikle sanayi bölgelerinde, fabrika sahalarında, lojistik üslerinde dolgu lastik kullanımı ciddi bir pay almış olsa da diğer daha küçük ölçekli işletmelerde de talebin dolgu lastik tarafına doğru her geçen sene daha da arttığını görmekteyiz. Burada en önemli konu kullanıcıların ürün tercihini yaparken doğru bir şekilde bilgilendirilmesidir. Nubes Otomotiv olarak sektördeki deneyim ve tecrübemizle tüm kullanıcıların doğru lastiği tercih edebilmesi ve aldıkları üründen memnun kalmaları için kendimizi sürekli yeniliyoruz ve geliştiriyoruz.

NUBES OTOMOTİV

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın