OSTİM’in Ticaret Elçileri Sertifikalarını Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OSTİM Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Dış Ticaret Koordinatörlüğü ve Ankara Kalkınma Ajansı / Ankara Development Agency iş birliğinde OSTİM Teknik Üniversite’si ve Ankara’daki diğer üniversitelerden yabancı uyruklu 148 öğrencinin katıldığı Dış Ticaret Eğitim Programı tamamlandı. Programı tamamlayan öğrencilere sertifikaları OSTİM Teknik Üniversite’sinde düzenlenen törenle takdim edildi.

Törene; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ORHAN AYDIN, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Cahit Çelik, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem ARICI, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Prof. Dr. Serdar Müldür, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa P., Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Erdem Koçoğlu, OSTİM OSB Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, programın çıktılarına dikkat çekti. Aydın, “Gençlerimiz dış ticaret ile ilgili bilgi sahibi oldular. Bilgiyi, değere dönüştürdüğümüz zaman anlamlı hale geliyor. Bunun da tam merkezi OSTİM ve Ankara. Misafir öğrencilerimizi firmalarımızla tanıştırmak, firmalarımızın onların ülkesiyle olan ilişkilerini geliştirmek ve öğrencilerin bilgilerini gerçek hayatla buluşturmak ve mezun olduklarında da bu ilişkiyi devam ettirerek her birinin birer OSTİM, Ankara, Türkiye ticaret elçisi olarak görmeyi arzuluyoruz.” mesajını verdi.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Cahit Çelik, Dış Ticaret Eğitim Programıyla yurt dışından gelen misafir öğrencilere başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin potansiyelini tanıtmayı hedeflediklerini vurguladı. Çelik, “Programın sonunda sadece firmalar değil, misafir öğrencimiz, ülkesi ve Türkiye kazançlı çıkacak. Programın başarıya ulaşmasında üzerimize düşen görevi yapacağız.” dedi.

OSTİM ile Metesan İşbirliği

OSTİM Yönetim Kurulu ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ORHAN AYDIN , OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Programı Dr. Öğretim Üyesi Nida Birgül, OSTİM OSB Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca, OSTİM OSB Mali ve İdari İşler Müdürü Mustafa Ayvaz Mesleki ve Teknik Eğitim Sendikası’nı (METESEN) ziyaret etti.

METESEN Genel Başkanı Şahap Yılmaz ile bir araya gelen OSTİM Heyeti, mesleki ve teknik eğitim konusunda görüş alışverişinde bulundu. Şahap Yılmaz, OSTİM’i geleceğin meslekleri ve mesleki eğitimin geleceğini ele alacakları panele davet etti.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, panele katılmaktan memnuniyet duyacaklarını, OSTİM Teknik Üniversitesi ve OSTİM OSB İstihdam Ofisi ile panelde yer alabileceklerini kaydetti.

OSTİM’den Uluslararası Anlaşma

OSTİM OSB ile Özbekistan’ın Ohangaron Tech Industrial arasında imzalanan Plan-Proje, Sürekli Danışmanlık ve Bakır Sektörü Fizibilite Raporu Hazırlanması sözleşmesi kapsamında çalışmalar kesintisiz sürüyor.

Ohangaron Tech Industrial Genel Müdürü Jamshid Khidoyatov ve beraberindeki heyet teknik incelemelerde bulunmak üzere OSTİM’i ziyaret etti. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ORHAN AYDIN ile bir araya gelen Khidoyatov, Ohangaron Tech Industrial’de yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem ARICI, Genel Müdür Jamshid Khidoyatov ve beraberindeki heyete OSTİM’in çatısı altında faaliyet gösteren sektörel kümelenmeleri, OSTİM Dış Ticaret Koordinatörlüğü, OSTİM Dijital Dönüşüm Ofisi hizmetlerini anlattı.

Heyet, inceleme programı kapsamında OSTİM Teknik Üniversitesi, Ostim Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş., OSTİM Yatırım ile birlikte çeşitli kurum ve kuruluşları da ziyaret ederek bilgi alacak.

Ostim Deprem Bölgesinde

OSTİM’de toplanan yardım malzemeleri bugünün ikinci tırı olarak Ankara İl AFAD Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Osmaniye’ deki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere sevk edildi. Yardım ve emekleriniz için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

OSTİM’in Ticaret Elçileri Sertifikalarını Aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın