Özismak Geleceği Adımlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye savunma sanayinin son dönemde en önemli aktörlerinden biri olan Bayraktar’ın çözüm ortaklarından biride sektörümüzün duayen firması Özismak. Milli Muharip uçağımız MMU’nun ve diğer insansız hava araçlarının çekicilerini Çorlu tesislerinde üreten firma üç bölümden oluşan fabrikasının üretimi diğer bölümlerinde bugün karavan ve otobüs’te imal edebiliyor.

Özismak Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez Yazıcı;
”Savunma sanayimizin gözbebeği Bayraktar Akıncı TİHA’ların çekici araçlarını üretmekten gurur duyuyoruz.”

1992 yılında küçük bir işletme olarak iş hayatına firmamız, bugün forklift distribütörlükleri yanı sıra farklı konularda SMZ marka ile birçok makinenin imalatını gerçekleştiren ve firmaların ihtiyaçlarına özel çözümler üreten bir mühendislik firmasıdır.İstanbul İkitelli O.S.B. ‘de 3.000m2 kapalı alan,
Çorlu-1 O.S.B.’ de bulunan 16.000m2 kapalı alan,
Bursa’daki fabrikamızda 2.500 m2 kapalı alan,
olmak üzere toplamda 21.500 m2 kapalı alanda 120 personel 20 mühendis ile üretim yapmaktayız.

HELI forkliftlerin 2000 yılından beri Türkiye genel distribütörlüğünü yapmakta olan firmamız aynı zamanda elektrikli 1 tondan 10 tona kadar forklift, 1 tondan 5 tona kadar istif makinesi,1 tondan 15 tona kadar transpalet, 1 tondan 50 tona kadar çekici, 1 tondan 50 tona kadar hidrolik makaslı ve dikey yük platformları ithalatları ve imalatları gerçekleştirmektedir. Tamamı ihraç olan otomatik otopark sistemleri üretimi yapmaktadır. Tekstil makineleri üretimi, karavan üretimi, savunma sanayi ve diğer sektörlere ait özel projeler ve aynı zamanda Bursa’da devam eden elektrikli kargo aracı (pikap) ve binek araç projeleri de sürdürmekte olduğumuz faaliyetlerdendir.”

Yaptığımız ürünler bugün dünyanın birçok ülkesine ihraç edilerek hizmet verdikleri firmalarda başarıyla çalışmaktadır. İhracatımız genellikle İtalya, İsrail, Pakistan, Azerbaycan, Amerika, Rusya, Irak, İran, Kazakistan, Ukrayna , Hindistan, Endonezya gibi 20’den fazla ülkeye gerçekleştirilmektedir. Yurt içinde de özel projelerle TAI, TEI ROKESTAN, MKE, TCDD, MSB, THY gibi kamu kuruluşları ve savunma sanayinin yanı sıra birçok özel firmalar ile de projeler gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Özismak Geleceği Adımlıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın