Palfinger’de Hedef; Yükseliş Dalgasından Faydalanmak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Palfinger, 2021’in ilk üç çeyreğinin sonuçlarına yansıyan olumlu küresel ekonomik ortamla rekor bir yıla doğru ilerliyor.

Finansal piyasalara yönelik son raporunda Palfinger, ekonomik canlanma ve olumlu piyasa ortamından yararlanmaya devam ettiğini söylüyor. Şirket, neredeyse tüm ürün gruplarında ve bölgelerde rekor sayıda sipariş alımına ulaştı.

Üçüncü çeyrekte, Palfinger ayrıca Tayland’da devlete ait İl Elektrik Kurumu’na 148 yükleyici vinç teslimatına yönelik büyük bir takip siparişi aldı. Offshore Yolcu Transfer Sistemleri için yenilikçi bir teknolojinin satın alınmasının ardından Palfinger, offshore sektöründe tam hizmet sağlayıcı konumunu da genişletiyor.

Dünya çapındaki malzeme darboğazları ve tedarik zincirleri üzerindeki olumsuz etkiler Palfinger’in üretimini de etkilemiş ve bu da kapasite yönetiminde artan çabalara yol açmıştır. CEO Andreas Klauser, “Palfinger’in, maksimum üretim hacmini güvence altına almak için yaklaşan kısıtlamaları proaktif olarak yönetmek için kendi Tedarik Zinciri Görev Gücü’nü görevlendirdiğini,” söyleyerek şöyle devam ediyor: Hammadde maliyetlerindeki artış nedeniyle Palfinger bu yıl fiyatlarını birkaç adımda önemli ölçüde artırdı. Bu, ne güçlü talebi etkiledi ne de sipariş kaybına yol açtı.

İlk üç çeyrek geliri, geçen yılın aynı dönemine göre %21.3 artarak 1.337 milyar Euro’ya (1.55 milyar ABD Doları) ulaştı.

FAVÖK 2020 yılının aynı dönemine göre %34,2 arttı.

Klauser ilerisi için şunları söylüyor: “Almış olduğumuz siparişler bize 2022’nin 2. çeyreğine kadar iyi bir görünürlük ve kapasite kullanımı sağlıyor.”

Palfinger’de Hedef; Yükseliş Dalgasından Faydalanmak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın