Platform Sektörü Seçmeli Dersleri Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından, Ankara ve
Antalya’da farklı tarihlerde düzenlenen Müfredat ve Program Geliştirme Çalıştaylarına katılarak, Derneğimizin talebi doğrultusunda, Motorlu Araçlar Teknolojisi Program Geliştirme Komisyonunun da desteği ile, “Personel Yükseltici Platformlar” sertifika dersinin konuları ve kazanımları belirlenerek ders bilgi formları oluşturmuştu.
Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı İş Makineleri dalı 12. Sınıf öğrencilerine bu kapsamda hazırlanan program ile Personel Yükseltici Platformlar seçmeli dersi okutulmaya başlandı. Seçmeli ders, PLATFORMDER Yönetim Kurulu Üyesi Sibel AYGÜL tarafından haftada bir gün verilecektir.
Bu seçmeli ders ile; öğrencilere Personel Yükseltici Platform çeşitleri ve tüm özellikleri anlatılacak ve ayrıca iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri alınarak; personel yükseltici platformların arıza tespitleri, onarımları ile ilgili bilgi ve becerilerin kazandırılması sağlanacaktır. Bu eğitimlere destek olması için firma ziyaretleri de ayrıca yapılacaktır.
İlk dersi veren Platformder Yönetim Kurulu Üyesi Sibel AYGÜL, “Sektör beklentilerine cevap veren,
ulusal ve uluslararası bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip meslek elemanları yetiştirecek bu programın müfredata seçmeli ders olarak eklenmesi, sektörün nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasında önemli bir adım olmuştur.” İfadelerini kullandı.

Platform Sektörü Seçmeli Dersleri Başladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın