Platformder’ de Saruhan GÜNAYDIN Güven Tazeledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Platformder 4. olağan genel kurul toplantısı 16 Mayıs 2023 Salı günü The Kailyn Hotels & Suites Ataşehir’de gerçekleştirildi. Genel kurula tek Liste ile giren Saruhan Günaydın, güven tazeledi. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından genel kurulu yönetmesi için divan kuruluna Servet Ayhan Başkan, Gökhan Gültekin başkan yardımcısı ve Işıl Bilgin Çataltepe kâtip üye olarak oybirliği ile seçildiler.

Genel kurul açılış konuşması Saruhan Günaydın tarafından gerçekleştirildi. Açılış konuşmasında Günaydın; “2021 yılı Haziran ayında, Pandemi sonrası, Sayın Servet Ayhan’dan almış olduğum bayrağı, daha ileriye götürmek için kurullarımızla yoğun bir çalışma sürdürmeye gayret gösterdik. Derneğimiz kurulduğundan bugüne kadar bazı başarılar kolay elde edilmedi. Ve bunları hiç kimse bize altın tepsi içinde sunmadı. Hepsini zor yoldan, büyük fedakârlıklarla elde ettik. Kendi şirketlerimize, ailemize ayırabileceğimiz zamanı ve imkânı PLATFORMDER’in güçlenmesi için seferber ettik. Bütün faaliyetlerimizi mütevazi bütçelerle ama tarafsız kalabilmenin gönül rahatlığıyla gerçekleştirdik. PLATFORMDER olarak kuruluşumuzdan bu yana taviz vermediğimiz gönüllülük, bağımsızlık ve şeffaflık ilkelerimizle; kurumlara ve kişilere değil, konulara ve görüşlere taraf olma anlayışımızla bugünlere ulaştık.
PLATFORMDER; temsil ettiği sektöre çeşitli şekillerde fayda sağlamak, sektörel problemleri üyeleri vasıtasıyla tespit ederek çözüm önerileri geliştirip bu doğrultuda faaliyetler yürütmek, istihdama katkı sağlamak, sektör paydaşlarını ekonomik olarak güçlendirmek ve haklarımızı bilmemize katkı sunmak için çalışmalarına devam edecektir.”
Geçmiş dönemde yapılan faaliyetleri genel kurul üyeleri ile paylaşan Günaydın, konuşmasına; “Sivil toplum kuruluşu olmanın koşulları ve sektörün talepleri değişerek artmaya devam etmektedir. Dolayısıyla Derneğimiz artık sadece bir sektör derneği değil, günümüz koşullarına göre, gerçek anlamda bir STK olarak faaliyet göstermek durumundadır. Önümüzdeki yıllarda bir ihtisas derneği olarak ilkelerini koruyan, bireysellik kaygısını aşmış ve sektör adına mücadelesini daha da ileriye götürmüş; diğer sivil toplum kuruluşları içerisinde hakkettiği yeri kazanmış; tüm kamu kurum ve kuruluşlarında sözüne itibar edilen; basit ve sığ düşünce ya da bireysel çıkarlara alet edilemeyen; tüm herkese adeta örnek oluşturan bir PLATFORMDER olması bizlerin en büyük hedefi olmalıdır.
Dernek bir toprağa benzer. Toprağın başında durup size bir şey vermesini beklerseniz, göreceğiniz tek şey yabani otlar, taşlar ve kayalar olacaktır. Eğer o toprak ile ilgilenmezseniz, çöle döner ufak bir rüzgârda her yöne savrulur. Ve bir gün gelir hiçbir işe yaramaz hale gelir. Ama siz o toprağa sahip çıkarsanız, size verebileceği her şeyi verir. Yeri gelir size bir sığınak olur, yeri gelir size bir mola yeri olur ve yeri gelir size nefes alabileceğiniz bir yer. Umarım derneğin bana ne faydası oldu sorusunu sormadan önce, kendimizin derneğe sektör adına ne kattığını sorgulamamız daha faydalı olacaktır.” şeklinde devam etti.
GÜNAYDIN, konuşmasının sonunda genel kurula sponsor olan AT Leasing ve Sader Akü firmalarına plaketlerini taktim etti.
Genel kurula katılan üyelere de teşekkürlerini sundu.
Genel kurul, Divan Başkanının yönetiminde; Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah TUNCER’in geçmiş ve gelecek dönem faaliyetlerinin ve mali durumun sunumlarını yapması ve sonrasında ibra edilmesiyle devam etti. Ayrıca Kurulda, yeni yönetime verilecek yetkiler okunarak, onayları alındı.
Genel kurula tek liste ile giren Saruhan Günaydın, tekrar seçilerek, yeni yönetim kurulları ile güven tazeledi. Günaydın; 2023-2025 dönemi için kendilerini seçen üyelere teşekkür ederek, bu yeni dönemin tüm üyelere ve sektöre hayırlı olmasını diledi.
Dilek ve temenniler kısmında genel kurula katılan üyelere mikrofon uzatılarak görüş ve önerileri dinlendi ve fotoğraf çekimi ile genel kurul sona erdi.
PLATFORMDER’in 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda oy birliği ile seçilen yönetim listesi ise aşağıdaki şekilde oluştu.
YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
1. SARUHAN GÜNAYDIN
2. KENAN AYDIN
3. FATİH AYDIN
4. KEREM BAYRAK
5. SİBEL AYGÜL
6. KEMAL İÇER
7. MEVLUT FAİK TEKİN
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
1. GÖKHAN GÜLTEKİN
2. SAMET ADIGÜZEL
3. MUSTAFA KİLİT
4. NECİP AYHAN
5. HALİL İBRAHİM ŞURGUN
DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER
1. BEKİR ERDEMLİ
2. BİRKAN KORKMAZ
3. İSMAİL ÇİÇEK
DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER
1. ERKAN KALECİ
2. HASAN HİLMİ ELLİALTIOĞLU
3. YASİN YAMAN
MESLEKİ ETİK KURULU VE HAKEM HEYETİ ÜYELERİ
1. SERVET AYHAN
2. EYÜP PARLAK
3. TAYFUN KOÇ

Platformder’ de Saruhan GÜNAYDIN Güven Tazeledi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın