POINTEK’in Motor Sürücüleri WIN EURASIA’da Görücüye Çıkacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun vadeli stratejik planlarıyla global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen POINTEK, ürün yaşam döngüsünün tüm adımlarına ciddi yatırımlar yapmaya devam ediyor. 5 yıldır elektrikli araç motor sürücüleri üzerine çalışmalar yapan POINTEK, yeni geliştirdiği teknolojileri ilk kez WIN EURASIA’da sergileyecek.

POINTEK Elektronik 2010 yılından itibaren motor sürücüler üzerine çalışan güçlü bir ARGE departmanına sahip. Şirketin son 5 yıldır öne çıkan araştırma konusu ise elektrikli araç motor sürücüleri. Uzun vadeli stratejik planlarıyla global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen POINTEK, ürün yaşam döngüsünün tüm adımlarına ciddi yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bir yandan ARGE’sini her geçen gün büyütürken, diğer yandan üretim, satış ve satış sonrası hizmetlere verdiği önemle müşterilerinin en önemli partneri olmaya devam ediyor.

Son yıllarda ülkemizde material handling sektöründe çok sayıda üretici firma çalışmaya başlamışken maalesef motor sürücüler tarafında tamamen dışa bağımlı teknolojiler kullanılıyordu. POINTEK Elektronik, küresel dev rakipleriyle yarışabilir teknik donanımlı motor sürücülerini üretti ve yerli araç üreticilerinin birçoğunun tercihi bu motor sürücüleri oldu.

POINTEK’in forklift, istifleyici, transpalet, platform, vb. araçların yürüyüş ve pompa motorları sürücüleri olarak kullanılacak çok sayıda yeni ürün aileleri WIN EURASIA Fuarı’nda görücüye çıkaracak. Fuarda forklift, istifleme, platform araçlarının 24V-80V arası batarya gerilimine sahip ACIM ve PM motor sürücüleri olarak TMC Motor Sürücü Ailesi (300-650 Arms motor akımı aralığında) ve LMC Motor Sürücü Ailesi (120-350 Arms) ilk kez görücüye çıkacak. Yine bu araçlar için AC yürüyüş motorunu ve DC pompa/lift motorunu tek bir sürücü olarak sürebilecek LMC Combo Motor Sürücü Ailesi de araç üreticilerinin beğenisine sunulacak.
Ayrıca neredeyse her araç üreticisinin araçlarında kullanmak zorunda olduğu ve dışa bağımlı olduğu DC/DC Converter konusunda kendi geliştirdiği ve ürettiği ürün ailesinin oldukça ilgi çekeceği düşünülüyor.

Araçların yanı sıra otomasyon ve robotik sektöründe kullanılmak üzere BLDC ve Brushed-DC Motor Sürücüleri fuara katılan birçok firma için küresel rakiplerine karşı ciddi avantaj sağlayabilecek yerli bir çözüm olarak karşımıza çıkacak. █

POINTEK’in Motor Sürücüleri WIN EURASIA’da Görücüye Çıkacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın