Rakipsiz Manevra Kabiliyeti, Güvenli Kullanım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Clark, lityum-iyon teknolojisine sahip yeni, manevra kabiliyeti yüksek bir yüksek kaldırma kamyonunu piyasaya sürdü.

SWX16, 1,6 ton yük kapasitesiyle endüstri, ticaret ve dağıtım alanlarında kısa mesafelerde malların taşınması için uygundur. Olağanüstü manevra kabiliyeti sayesinde kompakt yüksek kaldırma kamyonu, ister depo ön bölgesinde ister yüksek rafta olsun, elle çalıştırılan bir cihazla dar alanlarda malları hızlı ve güvenli bir şekilde taşımak söz konusu olduğunda rakipsizdir.
Yaya istifleyici maksimum 5500 mm kaldırma yüksekliğine sahiptir ve böylece daha yüksek raflara bile kolayca ulaşabilir.
Yalnızca 1507 mm’lik dönüş yarıçapına sahip olan forklift aynı zamanda son derece kompakt olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece alan açısından kritik çalışma alanlarında bile güvenli yük taşıma mümkündür. SXW16’nın taşıma performansı açısından da sunabileceği çok şey vardır: Örneğin, 0,20 m/s ve 0,26 m/s (yüklü ve yüksüz) ve 0,4 m/s ve 0,3 m/s (yüklü ve yüksüz) kaldırma ve indirme hızları, önceki modele göre önemli ölçüde daha yüksektir.

Clark SpeedControl sayesinde kullanıcı dostu ve güvenli

Standart Clark SpeedControl (CSC) çalışma sırasında güvenliği artırır. CSC, sürüş hızını yekenin konumuna göre otomatik olarak ayarlar. Bu, operatör ile araç arasındaki mesafe ne kadar az olursa, elle yönlendirilen depo asistanının hızının o kadar azalacağı anlamına gelir. Sürücü yekeyi bıraktığında araç otomatik olarak fren yapar. Yeke normal sürüş konumundayken, araç maksimum 5,5 km/saat sürüş hızına ulaşır. CSC’nin tüm parametreleri müşterinin isteklerine göre bireysel olarak ayarlanabilir. Ayrıca standart olarak sunulan oransal hidrolik kontrol, hassas yüklerin güvenli ve hassas bir şekilde depolanmasını ve geri alınmasını sağlar.
Aracın sezgisel ve yorulmadan kullanılabilmesi için tüm kumandalar ergonomik yekede kolayca erişilebilecek şekilde konumlandırılmıştır ve hem sağ elini hem de sol elini kullanan operatörler tarafından kullanılabilir. Yeke uzun ve alçak olduğundan, operatör aracı yeterli güvenlik mesafesi ile kullanabilir. Ayrıca, çatalları en iyi şekilde görebilir ve dar raf koridorlarında bile yükleri hızlı ve güvenli bir şekilde depolayabilir ve geri alabilir.

Li-Ion gücü maksimum verimlilik sağlar

SWX16, bakım gerektirmeyen, kapsüllenmiş 1,6 kW üç fazlı çekiş motoru ile donatılmıştır. Bu, güçlü hızlanma ve yüksek hareket hızları sağlar. Güçlü 4,5 kW kaldırma motoru, yükleri kaldırırken ve indirirken maksimum verimliliği garanti eder. SWX16, 24 V, 205 Ah lityum iyon akü (Li-Ion) ile temin edilebilir. Bu nedenle çok vardiyalı kullanımda da kendini kanıtlar, çünkü Li-Ion akü, aküye zarar vermeden veya kullanım ömrünü kısaltmadan herhangi bir zamanda ve çok kısa bir süre içinde (örneğin molalar sırasında) yeniden şarj edilebilir. Akü herhangi bir 230 voltluk prizde şarj edilebilir. Clark, teslimat kapsamında Li-Ion aküler için 24 V, 100 Ah şarj cihazı sunmaktadır. Li-Ion teknolojisi ile araç, akünün hızlı şarj özelliği sayesinde yüksek düzeyde kullanılabilirliğe sahiptir, çünkü zaman alan akü değişimi artık gerekli değildir. Dahası, Li-Ion teknolojisi yalnızca üretkenliği artırmakla kalmaz, aynı zamanda bakım, altyapı ve yedek akü maliyetlerinden de tasarruf sağlar. Bu da bakım gerektirmeyen, uzun ömürlü ve hızlı şarj olan bir aküyü yüksek güvenlik standardıyla kullanmak isteyen herkes için bir Li-Ion aracı değerli kılmaktadır. Li-Ion akünün gerekli olmadığı uygulama profilleri için SWX16, 24 V, 225 Ah akü kapasitesine sahip bir kurşun-asit akü ile de mevcuttur.

Kolay bakım sayesinde düşük işletme maliyetleri

Kanıtlanmış AC kontrolörlerinin kullanılması, SWX16 yüksek kaldırma aracını son derece bakım dostu bir depo yardımcısı haline getirir. Yine de bir arıza meydana gelirse, ekrandaki hata kodu göstergesi servis teknisyenine olası neden hakkında bilgi verir. Tek parça kaput sayesinde forklift, servis ve bakım çalışmaları için kolay erişim sağlar. Ayrıca servis teknisyeni, araç ekranı üzerinden hareket ve kaldırma parametrelerini kolayca programlayabilir.

Rakipsiz Manevra Kabiliyeti, Güvenli Kullanım

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın