Robotik Treyler Yükleme Teknolojisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dexterity AI, FedEx Corp. ile kutuları forkliftlere ve treylerlere yüklemek için yapay zeka destekli robotik teknolojiden yararlanmak üzere bir işbirliği yaptığını duyurdu.

Forklift yüklemesi uzun zamandır kargo merkezlerindeki en zorlu görevlerden biri olarak kabul ediliyor. Elle yükleme yorucudur ve eski teknoloji yaklaşımları, FedEx ağında karşılaşılan ve boyut, şekil, ağırlık ve ambalaj malzemesi bakımından farklılık gösteren çok çeşitli gönderileri istiflemek için gereken karmaşık karar verme sürecini idare edememiştir.

Dexterity AI, mobil robotlara görme, dokunma, düşünme ve hızlı hareket etme yeteneğinden römorkları rastgele kutulardan oluşan sabit, yoğun duvarlarla paketlemeye kadar uzanan bir zeka paketi sunarak forklift yüklemenin karmaşıklığına odaklanıyor.

FedEx Operasyon Bilimi ve İleri Teknolojiler Kurumsal Başkan Yardımcısı Rebecca Yeung, “İnovasyon kültürümüz, ekip üyelerimizin ve müşterilerimizin başarılı olmasına yardımcı olma arzusundan kaynaklanıyor” dedi. “Operasyon ekibimizden gelen geri bildirimlere dayanarak, forklift yüklemenin zorluklarını hafifletmeye yardımcı olacak bir çözüm arıyorduk. Yapay zeka ve robotik alanındaki en son yenilikleri birleştirmek için Dexterity AI ile işbirliği yapmak, artan müşteri talebini karşılarken operasyon ekibimizi de destekliyor.”

Akıllı Forklift Yükleme Robotları için Yeni Nesil Yapay Zeka ile Tanışın

Dexterity AI‘nın tescilli mobil robot tasarımı DexR, otonom olarak treylerlerin arkasına gider ve robot kutuları doğrudan tasnif sisteminden besleyen elektrikli bir konveyör sistemine bağlanır. DexR‘nin benzersiz iki kollu tasarımı, robotun kutuları aynı anda almasını ve paketlemesini sağlayarak verimi artırır.

Dexterity‘nin yapay zeka platformu geniş bir zeka seti kullanır, böylece operasyonların gerektirdiği forklift yüklemenin karmaşıklıklarını ele almak için kullanılabilir. Platformun bazı benzersiz özellikleri şunlardır:

Üretken Duvar Planlaması: DexR’a sunulan her yeni kutuda, Dexterity’nin yapay zeka yazılımı 500 milisaniye veya daha kısa sürede milyarlarca duvar inşa etme olasılığını değerlendirerek treylerleri sıkı ve sağlam duvarlarla paketler.

Dokunma Duyusu: Dexterity AI destekli kuvvet kontrolü, robotlara benzersiz bir dokunma hissi verir, böylece sıkıca paketlenmiş duvarlar oluştururken kutuları nasıl nazikçe iteceklerini bilirler.

Makine Öğrenimi Tabanlı Paket İyileştirme: Makine öğrenimi, seçilen her kutuyla birlikte Dexterity AI forklift yükleme yazılımının daha geniş bir yelpazedeki paketleme zorluklarının üstesinden gelmede daha da verimli olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Entegre Hareket Planlama: Dexterity AI platformu, kendi yörünge ve hareket planlamasını entegre ederek, DexR’ın iki kolunun birbirleriyle çarpışmadan römorkların içinde hızla hareket etmesine yardımcı olur.

Forklift yükü teknolojisinin testleri, teknolojiyi iyileştirmek ve gelecekte ticari olarak dağıtmak amacıyla FedEx tarafından devam etmektedir.

Dexterity AI kurucusu ve CEO’su Samir Menon, “FedEx, inovasyonun operasyonlardaki en zor görevleri çözmesi gerektiğine olan inancımızı paylaşıyor” dedi. “İşbirliğimiz, müşterilerimizin en acil ihtiyaçlarına uyarlanabilen yapay zeka destekli robotik vizyonundan kaynaklanıyor.

Bu yenilikçi yapay zeka destekli robotik forklift yükleme teknolojisinin resmi tanıtımı, şirketlerin 26 Eylül 2023 tarihinde San Francisco’da düzenledikleri ortak etkinlik “Unlock the Dock” kapsamında gerçekleştirildi.

Robotik Treyler Yükleme Teknolojisi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın