“SİMER’ in Marka ve Ürünlerine İlgi Artıyor !”

“SİMER’ in Marka ve Ürünlerine İlgi Artıyor !”

SİMERLİFT kurucularından Abdullah ÇÖMEK ile WIN EURASIA fuarı ekseninde , SİMERLİFT’i ve sektörün durumunu konuştuk.

Okurlarımıza kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz ?
Adım Abdullah Çömek 1984 Adana doğumluyum. İlk iş hayatıma Sanko makinede başladım. Daha sonra uzun bir süre Hidromek firmasında Uzman Tasarımcı ve Takım Lideri olarak çalıştım. 2 yıllık bir geçmişe sahip bir firmayız. Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra elektrik forklift, istif makineleri ve depo ekipmanları üretmek üzere firmamızı kurduk.

Sektörünüz ile ilgili bilgi verir misiniz ?
Ülkemizde forklift piyasası ithal ürünlerin ağırlıkta olduğu bir sektördür. Ülkemiz bu konuda ciddi bir Pazar ve ithalatçı konumunda bulunmaktadır.

Sektörün fuarlara ilgisini nasıl değerlendiriyorsunuz ?
Teknolojik gelişmelerle beraber elektrikli forklift sektörüde her geçen daha da ileriye gitmektedir. Bu kapsamda hem yenilikleri tanıtmak, hem de yenilikleri görmek açısından fuarlar çok önemli bir yere sahiptir. Buna ek olarak pazarlama ilişkilerini geliştirmeye de olanak sağlamaktadır. Bu kapsamda fuarları çok büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Ancak geçtiğimiz fuarda pandemi etkisi ile yerli üreticilerin katılımı çok kısıtlı olduğunu gördük. Forklift üreticilerinin fuara ilgili beklediğimizden azdı, fuarda biz ve sadece 1 yerli üretici daha vardı.

WIN Fuarına yönelik ne gibi izlenimlere sahipsiniz ?
Pandemi sonrası ilk kez bu kadar büyük bir fuar organizasyonu düzenlendi. Yoğun bir ilgi gördük diyebiliriz. İnsanlar fuarları özlemiş.

Firma olarak beklentilerinizi karşıladı mı ?
Beklentimizin üzerinde bir yoğunluk ve ilgi ile karşılaştık. Hem tedarikçi hem de müşterilerin bir araya geldiği bu ortamda çok değerli kazanımlar elde ettik.

Fuarlar’dan firmalar daha fazla istifade edebilirler mi ?
Elbette, fuarlar hem üretici hem de tüketiciyi bir araya getiriyor. Bizim için yan sanayi ve birlikte iş yapma potansiyelimiz olan firmaları bir araya getiriyor.

Fuar’da hangi ürünleriniz sergilendi ?
Fuarda 2 ton kaldırma kapasiteli 4 adet ürünümüzü sergiledik.

Ürünlerinize olan ilgiden memnun musunuz ?
İlgiden memnunuz. Hem yerli üretici hem de yerli tasarım olması nedeniyle ziyaretçilerden yoğun destek gördük.

Fuarda yer verdiğiniz ürünleriniz ve hizmetinizle ilgili bilgi verebilir misiniz ?
Fuarda 2 ton kaldırma kapasiteli 48V 625Ah, 4 tekerlekli finger tip joystick kumandalı ürünümüzü sergiledik. Fuara getiremediğimiz 3 ton kaldırma kapasiteli 80V 625Ah, 4 tekerlekli ürünümüz hakkında bilgiler verdik.

Öneri İçerikler

PlatformDer’den Duyuru !

PlatformDer’den Duyuru !

Personel Yükseltici Platformaların 8428.90.90.90.00 olan GTİP numarası değişmiştir.
HOPAPORT, Kasım Ayında  Elleçleme Rekoru Kırdı

HOPAPORT, Kasım Ayında Elleçleme Rekoru Kırdı

HOPAPORT, Kasım ayında elleçleme rekoru kırdı Kasım ayında 21 adet gemiye ev sahipliği yapan HOPAPORT, Kasım ayları içinde en yüksek elleçleme…
Mersin Limanı’nda Kapasite 3 Katına Çıkıyor

Mersin Limanı’nda Kapasite 3 Katına Çıkıyor

Çukurovalı sanayicilerin dünyaya açılan ithalat ve ihracat kapısı MIP’te mevcut kapasite arttırılıyor. MIP Genel Müdürü Johan Van Daele, 2021’de başladıkları 375…