STILL Forkliftleri Yenileme Üssü!..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İç lojistik sektörünün global markası KION Group’un Türkiye’de Arkas Holding ile ortak olduğu STILL ARSER, ikinci el araç revizyonunda yenilikçi teknolojilere sahip Çerkezköy Operasyon Merkezi’ni 30 milyon liralık yatırımla hizmete açtı. STILL ARSER Türkiye Genel Müdürü Mustafa Çiper, iç lojistik sektörü, Çerkezköy’deki son yatırımı ve şirketin Türkiye’deki faaliyetleri üzerine basına açıklamalarda bulundu.

Öncelikle STILL ARSER’i tanıyabilir miyiz?

1920 yılında kurulan global şirketimiz STILL GmbH, dünya çapında 9 binden fazla çalışanıyla forklift sektörünün öncüsü. Aynı zamanda iç lojistik sektörünün global markası olarak Avrupa’da 1’inci, dünyada 2’nci sırada yer alan KION Grubu’nun da bir parçası. 1996’da Arkas Grubu bünyesinde ARSER adıyla kurulan şirketimiz, 2001’de STILL’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. 2013 yılındaki iş birliği sonucunda STILL ARSER adıyla sektörde hizmet veriyoruz. STILL ve Arkas ortaklığından doğan STILL
ARSER, Türkiye geneline yayılmış bayi ağıyla 700’den fazla çalışana sahip güçlü bir şirket. STILL ARSER olarak 2013 yılından bu yana sanayinin her kolunda hizmet veren, sektörünün öncü şirketleriyle uzun süredir çalışıyoruz.Hizmet verdiğimiz başlıca sektörler arasında lojistik, beyaz eşya, tekstil, gıda, kimya, cam sanayi, otomotiv ve otomotiv yan sanayi yer alıyor.

İç lojistik sektöründe, satış ve satış sonrası hizmetler, ikinci el satış ve kiralama, otomasyon çözümleri ve iş güvenliği alanlarında hizmet veren öncü bir şirketiz.

Türkiye’de istif makineleri pazarının büyüklüğü nedir? Bu pazarda STILL ARSER’in yeri nasıl?

Türkiye her geçen gün büyüyen ve dönüşen bir pazara sahip. Durum böyle olunca istif makinelerine düşen görev gittikçe önem kazanıyor. Bu dönüşüm çoğu zaman iş gücü problemleri, çok hızlı genişleyen market zincir ağları ve hızlı büyüyen e-ticaret platformlarından kaynaklanıyor. İstif makinelerinin Türkiye’deki pazar payı, araç sayısı bakımından 2017 yılında 15 bin seviyesindeyken 2023’te 30 binli rakamlar öngörülüyor. 2027-2030 arası potansiyel olarak 40 binli rakamları rahatlıkla telaffuz edebiliriz. Dolayısıyla STILL ARSER bu büyüyen pazardaki payını artırarak liderliğini sürdürecek.

Geçtiğimiz günlerde hizmete aldığınız Çerkezköy Operasyon Merkezi hakkında bilgi verir misiniz?

13 Eylül 2023’te açılışını yaptığımız Çerkezköy Operasyon Merkezi için 30 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. İkinci el araçların revizyonunda yenilikçi teknolojilerin kullanılacağı operasyon merkezimizde yılda en az 250 araç yenilenerek ekonomiye kazandırılacak. Bu rakamı iki katına kadar çıkarabilecek kapasite planlaması da hazır.

Şirket olarak sürdürülebilirlik ve yeşil teknolojiye nasıl yaklaşıyorsunuz?

Sürdürülebilirlik ve yeşil teknoloji konusuna büyük önem veriyoruz.
Müşterilerimize sunduğumuz otomasyon çözümleri sayesinde işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine
ulaşmalarına destek oluyoruz. Daha verimli iş süreçleri sayesinde enerji ve kaynak tüketimini azaltmak mümkün olurken işletmelerin karbon nötr olma hedeflerine yardımcı oluyoruz.
Çerkezköy Operasyon Merkezi’mizde sunacağımız ikinci el araç revizyon ve yenileme hizmetleri sayesinde hem istihdama katkıda bulunacağız hem ekonomimize destek vereceğiz.

“Çevresel Etkimizi Minimize Ediyoruz”

Kurumsal Sorumluluk

Çevreye ve topluma duyarlı bir şekilde iş yapmak, kurumsal sorumluluğumuzun bir parçası. Bu nedenle, otomasyon çözümlerimizi tasarlarken ve üretirken çevresel etkilerini minimize etmeye odaklanıyoruz. Otonom araçlarımızda enerji verimliliğine yönelik önlemler alıyor ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanma konusunda çözümler sunuyoruz.

Otonom Araçlar

Araçlarımızın tasarımında geri dönüşümlü malzemeleri tercih ederek atık miktarını azaltıyoruz ve
geri dönüşüm süreçlerini destekliyoruz. Ayrıca, otonom araçların kullanımı sayesinde işletmelerin yakıt tüketimini ve karbon salımını azaltmalarına yardımcı oluyoruz.

STILL Forkliftleri Yenileme Üssü!..

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın