STILL, Her Yıl 8.000 Forklifti Yeniliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün, Avrupa’daki dört yenileme merkeziyle STILL, her yıl yaklaşık 8.000 endüstriyel forklifte yeni bir hayat veriyor.

Genişletilmiş değer yaratma döngüleri, üstün kalitede kullanılmış ekipman, sürdürülebilirlik ve döngüsel konseptler… Bu başlıklar son zamanlarda tüm endüstrilerde büyük ilgi görmektedir, ancak Hamburg merkezli intralojistik uzmanı STILL için müşteri odaklı çözümler ve kaynaklar için yüksek düzeyde sorumluluk 35 yıldır bir meseledir. Bugün, Avrupa‘daki dört yenileme merkeziyle STILL, her yıl yaklaşık 8.000 endüstriyel forklifte yeni bir hayat veriyor. Ve bu eğilim giderek artıyor.

Profesyonel olarak elden geçirilmiş bir forklift, STILL yenileme tesisinden çıktığında, çıplak gözle yeni bir forkliftten ayırt edilemez. Stres testinde bile aradaki farkı anlamak zordur. Bu nedenle, ikinci el ekipman pazarının güçlü bir şekilde büyümesi ve kullanılmış endüstriyel forklftlerin satın alınmasının giderek daha fazla şirket için cazip bir alternatif haline gelmesi şaşırtıcı değildir.

Ekonomik hususlara ek olarak, kullanılabilirlik, her şeyden önce sürdürülebilirlik, kaynaklar için sorumluluk ve kişinin kendi CO2 ayak izinin azaltılması gibi hususlar giderek daha fazla rol oynamaktadır. Alternatif enerji sistemleri, geri dönüşüm ve döngüsel kalkınma konseptleri gibi günün önemli konularına ek olarak, araçların yeniden imalatı ve dolayısıyla bileşenlerin ve hammaddelerin yeniden kullanımı da lojistikte sürdürülebilir ve geleceğe dönük konseptlerin önemli bir ayağıdır.

35 yıllık deneyim ve büyüyen yenileme merkezleri ağı

STILL, 1980’lerin sonunda kullanılmış forkliftleri tek tip kalite standartlarına göre elden geçirmeye ve bunları ikincil piyasa ekipmanı olarak müşterilere sunmaya başladı. Bu amaçla şirket, Avrupa’da kendi ağını kurdu ve art arda genişletti.

2008 yılında Bremen yakınlarındaki Stuhr tesisi STILL’in ilk yenileme merkezi oldu, bunu 2014 yılında Polonya’nın Rokietnica kentindeki ve 2017 yılında Milano yakınlarındaki Lainate’deki bir diğeri izledi. Ve sadece birkaç gün önce, dördüncü bir yenileme merkezi Çerkezköy, Türkiye’de kapılarını açtı. Her yıl toplam 8.000 forklift teknik ve görsel bakımdan geçirilerek STILL satış organizasyonuna geri gönderiliyor.

Avrupa genelinde müşteriler, en yüksek kalitede ve hızlı bir şekilde – hatta çevrimiçi olarak – istedikleri zaman ulaşabilecekleri yaklaşık 25.000 yenilenmiş forklift arasından seçim yapabilirler.

Akıllı bir alternatif: kullanılmış premium araçlar sayesinde özel çözümler

Forkliftler ve depo ekipmanları için ikincil piyasa yıllardır sürekli büyümektedir. Bu kısmen artan arzdan kaynaklanıyor. Ancak talep de gözle görülür şekilde artıyor. STILL Marka Yönetimi Kıdemli
Başkan Yardımcısı Frank Müller, müşteri açısından bakıldığında bunun şaşırtıcı olmadığını söylüyor: “Hem ekonomik hem de ekolojik açıdan, kullanılmış ve yenilenmiş ekipman satın almak giderek daha fazla müşterimiz için mantıklı hale geliyor. Her zaman ‘yeni bir tane’ olmak zorunda değiller” diye açıklıyor. “STILL, müşterilerine bireysel ve özel çözümler sunmasıyla tanınıyor. Ve yüksek kaliteli yenilenmiş forkliftler kesinlikle bunun bir parçasıdır.” Uzun yıllara dayanan deneyimi, sofistike süreçleri ve Avrupa çapında dikkatle planlanmış yenileme kapasiteleri ile STILL, bu alanda da intralojistikte hız belirlemektedir ve müşterileri için güvenilir, yenilikçi bir ortaktır.

STILL müşterilerinin kullanılmış bir forklifti seçme nedenleri çok farklı olabilir. Büyük hedef gruplardan biri, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve orta düzeyde taşıma görevleri ve forkliftler için yönetilebilir çalışma süreleri olan, ancak aynı zamanda kalite ve hizmet konusunda yüksek talepleri olan şirketlerdir. Yenilenmiş bir STILL forklift satın aldığınızda, yalnızca garantili üretici kalitesinden değil, aynı zamanda STILL’in kapsamlı ve nitelikli hizmetinden de cazip bir fiyatla ve hemen kullanılabilirlikle yararlanırsınız.

Bununla birlikte, büyük filolara ve yoğun operasyonlara sahip STILL müşterileri de karma filoların bir parçası olarak kullanılmış forkliftlere giderek daha fazla yönelmektedir. Özellikle forkliftlerin yüklenmesi ve boşaltılması gibi 7/24 çalışma gerektirmeyen nakliye görevleri için kullanılmış forkliftler çok iyi bir şekilde değerlendirilebilir. Finansal unsurların yanı sıra ekolojik nedenler de burada önemli bir rol oynamaktadır: uzun değer yaratma döngülerinin teşvik edilmesi, değerli kaynakların korunması ve kendi CO2 ayak izinin kanıtlanmış bir şekilde azaltılması, kendi şirket “şartnamelerinin” bir parçası olmasa bile, bugün birçok şirketin gündeminde üst sıralarda yer almaktadır. Frank Müller, “Yeni ve yenilenmiş premium araçlardan oluşan karma filolar, birçok müşterimiz için verimlilik ve sorumluluğu akıllıca birleştirmenin çok cazip bir yoludur – bir taraftan veya diğerinden tamamen ödün vermeden.” diye açıklıyor.

Kalite ve hizmet: ikinci el piyasasında bile vazgeçilmez benzersiz satış noktaları

Kullanılmış ekipmanla başarılı bir iş için vazgeçilmez ön koşullar, yenilenmiş forkliftlerin yüksek kalitesi ve yeni ekipmanla eşit düzeyde kapsamlı hizmettir. Üstün kalite ve yüksek düzeyde karşılaştırılabilirlik ve şeffaflık sağlamak için STILL, 2003 yılında kullanılmış ekipmanları için Avrupa çapında tek tip bir sınıflandırma sistemi getirmiştir. Bu sistem, forkliftleri teknoloji, garanti, görünüm, yaş ve akü durumu kriterlerine göre bronz, gümüş ve altın kategorilerinde sıralıyor ve standartlaştırılmış süreçlere uygun olarak uygun yenilemeyi tanımlıyor. Frank Müller sınıflandırmayla ilgili olarak “İkincil piyasa beklentilerimizin çoğu için gümüş kategori, yüksek kalite standardı ve gözle görülür mali tasarruflar arasında ideal bir denge oluşturuyor” diyor. Bu sınıflandırmadaki bir forklift, tamamen teknik olarak test edilmiş ve orijinal STILL parçalarıyla elden geçirilmiş, temizlenmiş, görsel olarak onarılmış ve yeni boyanmıştır. Profesyonel akü yenileme işlemi sayesinde STILL, gümüş kategorideki elektrikli araçlar için en az yüzde 70 ve hatta altın kategoride yüzde 100 akü kapasitesini garanti eder.

Servis söz konusu olduğunda, kullanılmış forklift segmentindeki müşteriler de her zamanki STILL kalitesine güvenebilirler. STILL hizmet taahhüdünün tamamı, maksimum esneklik ve kullanılabilirlik için yedek parça mevcudiyetinden önleyici bakım döngülerine kadar kullanılmış forkliftler için de geçerlidir.

STILL, Her Yıl 8.000 Forklifti Yeniliyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın