Tan Grup’tan Görkemli Bir Açılış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

11.05.2023 Tarihinde Türkiye istif sektörünün duayen müteşebbislerinden Ertan KARATAŞ’ın liderliğinde Tan Grup, istif sektörü takipçilerine görkemli bir açılışla merhaba dedi. Çok kalabalık bir davetli grubunun iştirak ettiği açılışa, çok sayıda siyaset ve iş dünyasından da yoğun bir katılım olduğu gözlemlendi.

Ertan Bey, merhaba. Sizleri tanımayan okurlarımıza tanıtmak isteriz. Öncelikle kendinizden bahseder misiniz? Tan Grup ne zaman, ne amaçla, kim tarafından kuruldu?
Merhaba değerli İstif Material Handling okuyucuları!
1980 yılında sektöre İstanbul’da başladım. 1988 yılında Eskişehir’e döndüm. Tan Grup; eşim, kızlarım ve benim tarafımdan kurulmuştur. Hiçbir kişi ve firma ile ortaklığımız yoktur. Tan Grup benim yıllara dayalı geçmişimle beraber 2022 yılı Nisan ayında iştirak ve ortaklarımdan ayrılmamdan sonra kurduğumuz bir çekirdek aile şirketidir. Hazırlığımızda bina ve makine yatırımlarımız dahil yapılanmamızı tamamlayarak 11.05.2023 tarihinde çok kıymetli iş ortaklarımız ve dostlarımız ile açılışını gerçekleştirdik.

Firmanızın girişinde Onsek Bunke ve Arşimet’in logoları göze çarpıyor. Söz konusu firmalarla ortaklık yapınız nasıldır? Bu firmalardan başka çözüm ortaklarınız var mı? Varsa hangi firmalar?
Arşimet ve Onsek Bunke firmalarımızı sormuştunuz, bu yeni yolda bizim yanımızda olup desteklerini esirgemeyen hem arkadaş hem ithalatçı firmalarımızın isimlerini yeni binamızın ön cephesine yazdık. Dahası yazılabilir mi? Evet, ancak bizim firmamızda öncelik güvene dayalıdır.

 

Lokasyon olarak Eskişehir Odunpazarı Osb’yi tercih sebebiniz nedir?
Ben Ertan KARATAŞ olarak Eskişehir’in markasıyım. Önceki yerimizin lokasyonu güzeldi, yeni yerimizin mülkünü alınca merkez olarak yeri burayı belirledik.
Benim İstanbul geçmişim vardır, 1980 yılında sektöre İstanbul’da başladım. 1988 yılında Eskişehir’e döndüm. Şirketimizin merkezi Eskişehir’de olsa da bir kolumuz İstanbul’da olacak, Mert Bey ile planlamasını ve projelendirmesini yapıyoruz. Çünkü hedef bölgemizi Eskişehir olarak değil tüm Türkiye’de satış ve kiralama projeleri gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Yatırımlarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz.
Fuar katılımları için bugün çok bir şey söylemeyelim. Lakin ilerleyen zamanlarda çok güzel konularla bu durumu konuşacağımız aşikardır.

Tan Grup yönetim binaları toplam kaç metrekareden oluşmaktadır? Bölümler ve hizmet alanları hakkında bilgi verir misiniz?
Binamız 6.000 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 10.000 m2’dir.
Toplantı salonları, finans-muhasebe, idari işler, satış, yedek parça depoları ve çok özel binlerce antika eşyalar ile donatılmış bir galerimiz vardır. Bu özel alanlarda yemek, sohbet, kültürel gelişim ve dinlenme bölümleri mevcuttur.

Tan Grup istif sektöründe hangi markaların satışını yapıyor? Ürün ve hizmet gamında ne gibi faaliyetler var?
Yıllara dayalı çok değerli ortaklıklarımız oldu fakat değişen, gelişen veya bazı zorunluluklardan dolayı birliktelikler nihayetlenebiliyor.
Bizim nasıl bir çalışma şekli ve bayilikler içinde olacağımızı soruyorsunuz, biz tüm değerli arkadaş ve ithalatçı firmalarla bizimle çalışmak isterlerse çalışabiliriz.
Biz mevcutta biraz daha butik çalışmayı yeğliyoruz şimdilik, lakin satış yapılanma konusunda agresif olacağımız kesin.
Açılış öncesinde de açılışımızda ve sonrasında gelen birçok teklif var. Hızlı davranıp yanlış kararlar vermek yerine zamana bırakıp en doğru şekilde ve zamanda yapacağız. İşte o zaman çok güzel işler yapacağımız kesindir.

Okurlarımıza son mesajınız nedir?
Şehrimizin kıymetli idareci ve yöneticilerine,
Değerli siyasetçilerimize,
Değerli bürokratlarımıza,
Değerli oda başkanlarımıza,
Değerli iş insanlarımıza,
Sivil toplum kuruluşlarımızın başkan ve yöneticilerine,
Dost ve hemşerilerimize,
Kıymetli meslektaşlarımıza bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadıkları için şükranlarımızı sunarız.

 

“Ertan KARATAŞ Sektöre Yeni Bir Heyecan Getirdi”

TAN Grup Açılış Organizasyonu nedeniyle ziyaret etmiş olduğumuz Ertan KARATAŞ bey ve açılışın organizatörlüğünü üstlenmiş olan sektörün genç ve dinamik üyelerinden Mert GÜVENİR ile hasbihal etme imkanı bulduk. Mert GÜVENİR’in açılış, Ertan KARATAŞ ve TAN Grup’la ilgili merak edilenler üzerine sohbet ettik. Sektör takipçilerinin dikkatine sunuyoruz.

“Sayın Ersin Karaca ve kıymetli İstif Material Handling Dergi okurları; merhaba!
Forklift ve istif makineleri sektörüne başlangıcım 2015 yılında, doğup büyüdüğüm şehir Eskişehir’de oldu.
Bir yazıda “Hayatta tesadüf diye bir şey yoktur, yaşananlar hep planlanmış karşılaşmalardır” diye bir cümle okumuştum, gerçekliğini de yaşayarak öğrenmiş oldum.
Daha önceki otomotiv, bilişim ve gayrimenkul sektörlerinden sonra tamamıyla farklı bir sektör, farklı bir çevreye girince aslında ilk başlarda oldukça gözümü korkutmuştu. Ancak bu sektör bana hayatımda iyi ki diyebileceğim birçok şey kazandırdı.
Bunların en başında gelen ise tereddütsüz Ertan KARATAŞ’tır. Hayata bakışı, personeline ve müşterilere olan yaklaşımı, ticaretindeki dürüstlüğü ve saygınlığıyla sadece iş hayatı için değil günlük özel yaşantıma dahil değer biçilmeyecek kadar önemli dokunuşları olmuştur. Kendisinin bana patronluk yaptığını hiç hatırlamam. Daha çok abiliği, yeri geldiğinde baba-oğul gibi oturup, dertleşip sorunların içinden nasıl çıkacağım konusunda yol göstermesiyle benim nezdimdeki yeri çok daha kıymetli olmuştur.
Eskişehir’den 2018 yılından ayrılıp İstanbul’a yerleştim. 2022 yılına kadar sektörümüzün en öncü 3 firmasında satış-kiralama departmanlarında görev alıp 2022 Mart ayında kendi iş yerimi açtım. Şu an mevcut durumda ARŞİMET İSTİF MAKİNALARI sahibi Sayın Mustafa SAĞLAM Bey’in destekleriyle dizel/li-ion elektrikli forkliftler, akülü istif makineleri ve akülü transpaletlerin satış-kiralamasını yapmaktayım. İşleyişin yanı sıra Eskişehir’deki açılışımızı yoğun bir hazırlık ve uğraşlar sonucunda güzel bir törenle kıymetli misafirlerimiz ile birlikte gerçekleştirdik. Katılım sağlayan tüm misafirlerimize, iş ortaklarımıza ve değerli meslektaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte yatırım planlamamız ve organizasyon şemamız üzerinde ciddi çalışmalar yapmaktayız. Doğru arz/talep dengesini yakalayıp fiyat/performans olarak müşterilerimize sunabileceğimiz tüm ürünlerimizle sadece Eskişehir-İstanbul olarak değil daha büyük ölçekte hem satış hem kiralama hizmeti vermek için doğru adımları titizlikle atmaya çalışıyoruz.
Umarım çok yakın bir süreçte yeni gelişmeler ve yeni açılış röportajımızla tekrar sizlerle bir araya gelir, bugünkü konuşmalarımız üzerine neler katabildiğimizi siz ve değerli okurlarımızla paylaşabiliriz.”

Tan Grup’tan Görkemli Bir Açılış

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın