Telematik’teki Bir Sonraki Seviye -1

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forklift telematiklerinden daha fazlasını elde etmek, temel bilgilerin ötesine bakmayı ve diğer sistemlerle entegrasyonla beslenen analitiği birleştirmeye başlamayı içermektedir. Forkliftlerden alınan telematik verilerini operasyon verileriyle veya gerçek zamanlı konum beslemeleriyle birleştirerek, kullanıcılar fayda sağlar.

Forklift telematiği , forkliftleri bağlantılı varlıklara dönüştürerek çığır açmıştır. Bu çözümlerin temel özellikleri, etki izlemeyi ve güvenlik olaylarının dijital kaydını sağlamayı içermektedir. Sistemler, operatörleri ve denetçileri kağıt üzerindeki kayıtlarla köşe kapmaca oynamak yerine güvenlik kontrol listelerini dijitalleştirmektedir.

Kısacası, forklift telematik çözümleri, forklift kullanımının önemli yönlerini dijitalleştirdikleri için gözde hale gelmiştir.
Ancak tek başına telematik, bir depo yönetim sisteminden (WMS) veya insan kaynakları sistemlerinden veya işgücü yönetim sisteminden (LMS) gelen verilerle çapraz referans yaparak bir filonun işletim ortamındaki her şeyi optimize etmek için gereken resmin bütününe sahip değildir.

Artık telematik ve filo yazılımı sağlayıcıları, analitiği beslemek için telemetri verilerini diğer veri kaynaklarıyla birleştirmek için uygulama programlama arabirimlerini (API’ler) ve daha gelişmiş iş zekası araçlarını kullanmaktadır. Telematik sağlayıcılarına göre, bu çözüm paketleri diğer sistemlere giderek daha fazla bağlanmakta ve daha güvenli, daha üretken bir filo sağlama nihai hedefiyle iş zekası (BI) ve analitik araçlarının kullanımı yoluyla daha derin operasyonel öngörüler sağlamaktadır.

Dijital güvenlik kontrol listeleri gibi telematik özelliklerin hala değeri olsa da, entegrasyon ve analitik bilgiler, telematik ve ilgili filo yazılımlarından elde edilebilecek ek değerin büyük bir parçası olarak görülüyor.

iWarehouse Gateway ve The Raymond Corp küresel telematik direktörü John Rosenberger, “Etki izleme, erişim kontrolü ve dijitalleştirilmiş bir OSHA güvenlik kontrol listesi gibi yetenekler artık hemen hemen koz olarak kullanılıyor” diyerek şunları ekliyor. “Bir sağlayıcı olarak bu yetenekleri sunmuyorsanız, operasyonların ilgilendiği tüm çözümleri gerçekten sunmuyorsunuz demektir.”

API’ler (uygulama programlama arabirimleri) insan kaynakları çözümleri gibi sistemlerden verileri otomatik olarak içe aktarmayı mümkün kılarak yeni operatörlerin sisteme dahil edilmesi kolaylaştırmaktadır.

İş Zekasını Güçlendirme

Crown Equipment Corp ile InfoLink müşteri desteği direktörü Collin Rush, otomasyon, çarpışmadan kaçınma ve gerçek zamanlı konum seçenekleri gibi daha fazla teknoloji telematiğin bir parçası haline geldikçe, iyileştirme için daha fazla verinin analiz edilebildiğini, bunun da kullanıcılar için son evre olduğunu gözlemlemektedir.
“Müşterilerin istediği, bu yeni teknolojilerin ürettiği verilerdir” diyen Rush şunları ekliyor: “Bu teknolojiler kullanılarak üretilen verilerin operasyonu daha verimli veya daha güvenli hale getirip getiremeyeceğini bilmek istiyorlar.”
Rush, Crown’un InfoLink telematik çözümü kullanıcıları için trendlerin daha eksiksiz bir resmini elde etmek için diğer sistemlere API tabanlı entegrasyon desteği; daha iyi iş zekası ve analitik yetenekleri; ve özel raporlar ve temel performans göstergeleri (KPI’lar) konusunda yardım olmak üzere üç ana şeyin talep edildiğini söylüyor.
(Devam edecek…)

Telematik’teki Bir Sonraki Seviye -1

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın