Toyota Material Handling, Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarını Destekliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toyota Material Handling Europe ve Toyota Motor Europe, Paris 2024 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları için çok çeşitli sürdürülebilir çözümler sunmak üzere iş birliği yapıyor. Akıllı elektrikli forkliftler, daha temiz oyunlar elde etmek ve emisyonları azaltmak için lojistik ve operasyonları destekleyecek.

Şirket, Toyota Material Handling Europe‘un Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın bir parçası olacağını duyurdu.
Toyota’nın Oyunlar ile dünya çapındaki ortaklığı kapsamında Toyota Material Handling Europe, Paris‘teki akıllı ve sürdürülebilir operasyonlara güç sağlamak için malzeme taşıma ekipmanı tedarik edecek.
Ortaklık, Toyota Material Handling Europe‘un elektrikli ve yakıt hücresi teknolojisinin bir kombinasyonunu kullanan forkliftler, akülü transpaletler ve elektrikli istifleyiciler dahil olmak üzere mevcut ürün yelpazesinin yanı sıra yeni piyasaya sürülen modellerden tam olarak yararlanacak. Şirket ayrıca, Olimpiyatların tüm etkinliklerini karbon-nötr veya karbon-negatif yapma misyonuna katkıda bulunarak, malzeme taşımacılığına tamamen yeni ileri görüşlü konseptler getirmeyi planlıyor.
Toyota Material Handling Europe‘un ana şirketi Toyota Industries Corporation, Toyota Group şirketlerinin bir parçasıdır. Toyota, 2015’ten beri Olimpiyat Ortağı (TOP) Programının bir üyesidir ve Toyota Motor Corporation o zamandan beri Oyunlara mobilite çözümleri ve hizmetleri sağlamaktadır. Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda bu bir adım daha ileri götürülecek:
Toyota Motor Europe ve Toyota Material Handling Europe, Beyond Zero konsepti altında güvenli, sürdürülebilir ve akıllı mal ve insan hareketi için çözümler sunacak.
Toyota Material Handling Europe Başkanı ve CEO’su Ernesto Domínguez, “Toyota Grubu içinde farklı iş kollarında olmamıza rağmen, mümkün olan en güçlü ve eksiksiz çözümleri Paris’e getirmek için işbirliği yapmak bizim için anlamlıydı” dedi.
“Kurucumuzun yenilikçi ruhunu, değerlerini ve olumlu ulaşım deneyimleri yaratma taahhüdünü paylaşıyoruz ve ayrıca Paris 2024’teki ilham verici etkinliklere katkıda bulunma onurunu ve ayrıcalığını paylaşıyoruz.
“Aynı zamanda, toplumun acil zorluklarından birine katkıda bulunuyoruz: hem insanlar hem de ürünler için tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan sıfır emisyona ulaşmak istiyoruz. Verimli bir işbirliğinde, tek başımıza çalışmaktan çok daha fazlasını başarabiliriz.”

2024’e doğru ilerleme çoktan başladı
Toyota Motor Europe ve Toyota Material Handling Europe, Toyota‘nın ana sponsoru olduğu Stockholm’deki Ulusal Bilim ve Teknoloji Müzesi’ndeki bir sergi olan Beyond Zero City adlı işbirlikçi etkinliğe şimdiden katıldı.
Zero City, fosil yakıtlı arabalar olmadan, sürdürülebilir ve rahat toplu taşımayla ve dijitalleşme ile elektrifikasyonun mobiliteyi daha güvenli, daha temiz ve daha güçlü hale getirdiği yerlerde kentsel alanların nasıl görüneceğini gösteriyor. Kentsel dönüşümü sergilemenin yanı sıra, Toyota’nın bir araç üreticisinden modern bir mobilite şirketine dönüşümünü araştırıyor; Sergilenen Toyota teknolojileri arasında otonom elektrikli araçlar, yapay zeka destekli drone’lar ve insan destek robotları yer alıyor.
Toyota Material Handling Europe Sürdürülebilir Kalkınma Direktörü Tom Schalenbourg şunları ekledi: “2021’de, emisyonlarımızı Paris Anlaşması’nın 1,5°C hedefiyle uyumlu hale getirmek için bilime dayalı hedefler belirleme taahhüdünde bulunarak BM Sıfıra Doğru Yarış’a katıldık. 2031 yılına kadar tüm binalarımızı ve minibüs ve araba filolarımızı %100 yenilenebilir enerjiye dönüştürmeyi ve AB’nin Fit for 55 paketiyle uyumlu olarak tüm değer zincirimizdeki emisyonları %55 azaltmayı hedefliyoruz.”
“Paris 2024, BM Sıfıra Giden Yarış’a da katıldı ve önceki Oyunlara kıyasla emisyonları %50 oranında azaltmayı hedefliyor. Bu hedefe ulaşmalarında onlara destek olabilirsek, bu hepimiz için de faydalı olacaktır.”

Toyota Material Handling, Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarını Destekliyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın