Toyota Raf Sistemleri Seçenek Sunuyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toyota raf sistemlerinin çözüm odaklı yaklaşımı, Barona Warehouse Services’in Finlandiya’daki yepyeni lojistik merkezi Avialogis’te esnek bir depolama sistemi sağladı.

Barona Geliştirme ve Projeler Direktörü Juha Salo, “Toyota’nın hem forkliftlerdeki deneyimi hem de batarya teknolojisindeki gelişimi bizi ikna etti. Simülasyon ve analize dayanarak, operasyon için gereken tam forklift sayısı belirlendi.” dedi.2022 baharında Barona Varastopalvelut, Finlandiya’nın Vantaa kentindeki Viinikkala’da yeni ve parlak lojistik merkezi Avialogis’i açtı. Daha ilk aşamasında, koridorlarda her ikisi de Toyota Material Handling’e ait 20.000’den fazla raf alanı ve yaklaşık 40 forklift var.

Müşteri memnuniyeti ve yerel destek, iş ortağı seçimini belirledi
Barona Depo Hizmetlerinin Lojistik Direktörü Juha Salo, birkaç yıl önce yeni Avialogis lojistik merkezi için bir depolama ve forklift tedarikçisi düşünmeye başladı. Önceki depo çözümlerinin uygulanması konusunda Toyota Material Handling ile uzun bir çalışma geçmişi zaten vardı. Salo, “İşbirliği son derece kolay oldu” diye açıklıyor, “İşler kararlaştırıldığı gibi ilerliyor. Tavsiyeye ihtiyacım olduğunda Toyota’daki insanlara her zaman ulaşabildim. Toyota’nın bir ortak olarak olmasından yalnızca çok memnun olabilirim.”
Salo, “İhaleyi planlamaya başladığımızda, hangi tür raf çözümünün bize en uygun olduğunu doğrulamak için Toyota’ya danıştık”, diye hatırlıyor. Haziran 2021’de Toyota Material Handling’in seçilmesinin nedeni, yerel organizasyonunun, bilgi birikiminin ve hazır ürün desteğinin daha iyi bulunmasıydı.
“Toyota’nın hem forkliftlerdeki deneyimi hem de akü teknolojisindeki gelişimi bizi ikna etti. Yakındaki yerel bakım ortağı da seçim turunda önemli bir faktördü”, diye ifade ediyor Salo.
Geniş forklift yelpazesi, seçime katkıda bulundu. Yaklaşık 40 yeni makine sipariş edildi ve artan ihtiyaçlara göre daha fazlası olacak. Tüm yeni Reach Truck’lar kiralama yoluyla satın alındı ve diğer makineler satın alındı.
Salo, forkliftleri seçerken en başından beri tek bir temel ilkeye sahipti: tüm makinelerde bir lityum-iyon akü olması gerekiyordu. “Lityum-iyon akülü forkliftler, kendi şarj odalarına ihtiyaç duymadıkları için alan kullanımı açısından bizim için doğru seçim.”
Lityum-iyon akülü makinelerin kullanımı simülasyon yoluyla incelenmiş, böylece forkliftlerin şarj ve çalışma süreleri hesaplanabilmiştir. Analizlere dayanarak, operasyon için ihtiyaç duyulan tam forklift sayısı belirlendi.

Müşteri İhtiyaçlarına Göre Esnek Depolama
Rafı yapılandırırken, paletlerin ağırlık veya boyutlarındaki değişiklikler dikkate alındı. Avialogis’in raf yapısı müşteri ihtiyaçlarına göre kolaylıkla değiştirilebilir. “Raf yüksekliklerinde ve yük kapasitelerinde haftalık değişiklikler yapıyoruz. Günlük operasyonlarımızı kesintiye uğratmadan değişiklikleri hızlı ve esnek bir şekilde yapan yetkin uzmanlarımızın olması harika”, diye açıklıyor Salo, “İşbölümü öyle ki, depo yönetim sistemi operatörümüz sistemimizdeki değişiklikleri günceller ve Toyota’nın alt yüklenicisi fiziksel aynı gün değişir.”

Toyota Raf Sistemleri Seçenek Sunuyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın