Toyota’dan yalın üretiminiz için gerekli operatörsüz otomatik taşıyıcı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

500 kg altındaki yükler genellikle manuel arabalarla çekilmekte olup, birçok müşteri bu işlemleri daha basit bir hale getirerek personel kullanımını optimize etmeye çalışmaktadır. TAE050’nin teleskopik kollu yük taşıyıcısı 500 kg’a kadar yük çekebilmekte olup, personelin gereksiz tekrar işler yapmasını engeller.Operasyonların otomasyonu sadece süreçleri hızlandırmaz, aynı zamanda üretkenliği ve maliyet verimliliğini de arttırır. Toyota Material Handling Europe tarafından İngiltere’de IMHX fuarında lansmanı yapılan yeni Autopilot TAE050, müşteri operasyonlarını basitleştirir, standardizasyon sağlar ve optimize eder. Bu düşük maliyetli çözümün kolayca kurulumu yapılarak hemen çalışır hale getirilebilir. İş sahasında doğru ve güvenli bir yol ile iç akışını arttırır, işgücü ve hasar maliyetlerini azaltır. Özellikle üretim, elektronik ticaret veya sağlık tesislerindeki operasyonları sadeleştirerek optimize eder.

Sıkışık alanlarda ise kompakt çekici versiyonu daha düşük yükler için idealdir, veya küçük parçaların toplanması gibi operasyonlarda takılan küçük raflar ideal çözüm olabilir.

Autopilot TAE050’nin en büyük özelliklerinden biri kolay kurulumudur. TAE050 zemin üzerindeki manyetik şeriti takip eder ve yol gösteren şeritlerin üzerindeki işaretleyicilerden komut alır. Yük akışı ve istasyonlara yüklerin boşaltılması tanıtıldıktan sonra, kolayca şerit ve işaretleyicileri yere yapıştırın ve makineyi çalıştırın. Operasyona ve ihtiyaçlara göre, “yavaş hız” veya “dur” gibi çok basit komutlar veya daha karmaşık komutlar verilebilir. Belirli bir noktaya geldiğinde durması, önceden tanımlı hızda gitmesi ve sesin etkinleştirilmesi gibi komutlar Excel kullanılarak verilebilir. Bu bize yüksek esneklikte, tutarlı verimlilik seviyelerinde basit bir otomasyon sistemi sağlar.

 

Peter Carlsson, Toyota Material Handling Üretim Operasyon Direktörü “Autopilot TAE050 şu anda montaj alanının yanında, üretim bantı ile entegre bir şekilde çalışmaktadır” diyor, ve daha önce bu tekrarlanan görevi 1 tam zamanlı çalışan personel ile yaptıklarını belirtiyor. “Bu personel düzenli olarak başka görevlere öncelik verdiğinden montaj hattında boş yük taşıyıcıları birikerek problem oluşturmaktaydı. TAE050’den inanılmaz derecede tatmin olduk, basit ve esnek bir sistem olduğundan dolayı çabuk değişikliklere olanak sağlıyor, bizim Kaizen aktivitelerimizle uyumlu ve aynı zamanda güvenliği garanti ederek personelimizi daha az stresli yapıyor. ” diye ekliyor Peter.

“Anahtar güvenlik olduğundan dolayı, bu çatalsız çözüm çok düşük bir hata oranı ile çalışıyor ve yolunda herhangi bir engel veya insan algıladığında kazaya sebep vermemek için duruyor. Daha da iyisi, TAE050 sabit rotasını izliyor ve operatör hatalarından etkilenmiyor.”

“Bu basit otomasyon sistemi bizim felsefemizi destekliyor. Araç, yüksek üretkenlik ve düşük maliyetle müşterilerimizin süreçlerini optimize etmelerini, personel ve makine verimliliğinin artmasını sağlıyor” diyor Toyota Material Handling Avrupa TAE050 ürün müdürü Jakob Arvidson Klint,

 

Daha fazla bilgi için, lütfen iletişime geçiniz:

İlker Öz, Anahtar Müşteriler ve Pazarlama Müdürü, Toyota İstif Makineleri
E-mail: ilker.oz@toyotaistif.com
Tel.: +90 216 590 06 06

Toyota’dan yalın üretiminiz için gerekli operatörsüz otomatik taşıyıcı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın