“Türkiye İmalat Sanayiinin Yapısal Analizi” Kitabı Yayımlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye imalat sanayinin 5 yılı sektör sektör mercek altına alındı. Türkiye’nin imalat sanayisini ana sektörler bazında inceleyen “Türkiye İmalat Sanayiinin Yapısal Analizi (2015-2020 Dönemi)” kitabı yayımlandı.

“Türkiye İmalat Sanayiinin Yapısal Analizi (2015-2020 Dönemi)”kitabının yayımlandığını duyuran Dr. Ali Murat Sürekli:
“Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, SanayiGenel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve ülkemiz ekonomik yapısı içinde önemli bir paya sahip olan imalat sanayiini ana sektörler bazında inceleyen “Türkiye İmalat Sanayiinin Yapısal Analizi (2015-2020 Dönemi)” kitabı Bakanlık web sayfası üzerinden yayımlanmıştır.
Bu kitabın ülke ekonomi gündeminde yer alan cari işlemler açığının azaltılması, sanayinin yapısal özelliklerinin geliştirilerek yurtiçinde yaratılacak katma değer zincirinin artırılması ve sektörlerin rekabetçiliği gibi konulara ışık tutması ile birlikte bulgularının politika oluşturucu kurumların yanı sıra araştırmacıların ve sektörde faaliyet gösteren ya da sektöre yatırım yapacak firmaların yatırım kararı almalarında da önemli bir karar/destek dokümanı olacağı ümit edilmektedir.
Editörlerimiz Sanayi Düzenlemeleri ve İzleme Daire Başkanımız Sn. Ömür GENÇ ve akademisyen uzmanımız Sn. Oktay KÜÇÜKKİREMİTÇİ başta olmak üzere çalışmada görev alan tüm Genel Müdürlüğümüz personeline teşekkür ediyorum” dedi.

“Türkiye İmalat Sanayiinin Yapısal Analizi” Kitabı Yayımlandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın