Türkiye’de İş Makinası Satışları Artıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İMDER tarafından açıklanan tahmini verilere göre şubat ayında Türkiye’de 1.177 adet yeni iş makinesi satıldı.

Sanıldığının aksine, sadece inşaat ve madencilik değil, hemen her sektöre doğrudan veya dolaylı olarak hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, Türkiye’de 2023 yılındaki güçlü satış trendini, 2024’te de sürdürüyor. İMDER tarafından açıklanan tahmini verilere göre şubat ayında Türkiye’de 1.177 adet yeni iş makinesi satıldı.

2023 yılında 14.655 adetle gelmiş geçmiş en yüksek satış hacmine ulaşan Türkiye iş makineleri sektöründe, zorlaşan finans koşullarına rağmen yeni makine yatırımları artarak devam ediyor.

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından, üye firmalardan alınan veriler çerçevesinde açıklanan tahmini rakamlara göre, 2024 yılının şubat ayında Türkiye’de 1.177 adet yeni iş makinesi satıldı. Böylece yılın ilk 2 ayında satılan yeni iş makinesi sayısı, geçen yıla (1.649 adet) kıyasla yüzde 22,7 artarak, 2.024 adet oldu.

İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği’nin (İSDER) açıkladığı tahmini rakamlara göre şubatta Türkiye’de 925 adet yeni forklift ve istif makinesi satıldı. Yılın ilk 2 ayında satılan yeni istif makinesi sayısı, geçen yılın aynı dönemine (2.183 adet) kıyasla yüzde 14,5 azalarak, 1.867 adede geriledi.

Türkiye’de İş Makinası Satışları Artıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın