Türkiye’de İş Makinası Satışları Artıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İMDER tarafından açıklanan tahmini verilere göre şubat ayında Türkiye’de 1.177 adet yeni iş makinesi satıldı.

Sanıldığının aksine, sadece inşaat ve madencilik değil, hemen her sektöre doğrudan veya dolaylı olarak hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, Türkiye’de 2023 yılındaki güçlü satış trendini, 2024’te de sürdürüyor. İMDER tarafından açıklanan tahmini verilere göre şubat ayında Türkiye’de 1.177 adet yeni iş makinesi satıldı.

2023 yılında 14.655 adetle gelmiş geçmiş en yüksek satış hacmine ulaşan Türkiye iş makineleri sektöründe, zorlaşan finans koşullarına rağmen yeni makine yatırımları artarak devam ediyor.
Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından, üye firmalardan alınan veriler çerçevesinde açıklanan tahmini rakamlara göre, 2024 yılının şubat ayında Türkiye’de 1.177 adet yeni iş makinesi satıldı. Böylece yılın ilk 2 ayında satılan yeni iş makinesi sayısı, geçen yıla (1.649 adet) kıyasla yüzde 22,7 artarak, 2.024 adet oldu.

İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği’nin (İSDER) açıkladığı tahmini rakamlara göre şubatta Türkiye’de 925 adet yeni forklift ve istif makinesi satıldı. Yılın ilk 2 ayında satılan yeni istif makinesi sayısı, geçen yılın aynı dönemine (2.183 adet) kıyasla yüzde 14,5 azalarak, 1.867 adede geriledi.

Asko Holding, AXCS Markasıyla  ABD Pazarında

İş ve tarım makinaları üretiminde Türkiye’den başlayıp adım adım dünya pazarlarına açılan ASKO Holding, AXCS markası ile Amerika Birleşik Devletleri pazarında boy gösteriyor.

ASKO Holding, Kuzey Amerika pazarı için özel olarak üretilen makaslı ve eklemli personel platformlarını ABD’de tanıtıyor. Türkiye’de üretilen AXCS markalı ürünler, Hy-Brid Lift Custom Equipments ile ortaklığının ilk meyvesi olarak görülüyor.

Geçtiğimiz ay ASKO Holding idari ve teknik ekiplerinin Kuzey Amerika’nın en büyük Makina-Ekipman Kiralama Fuarı American Rental Association (ARA) Show’a katılımının ardından profesyonel ekipler tarafından yoğun müşteri görüşmeleri sürdürülüyor.

Ürün geliştirme çalışmaları hızla devam ediyor

ASKO yetkilileri, 9.000 pound (yaklaşık 4 ton) kaldırma kapasitesi ve 44 feet (yaklaşık13,4 metre) erişim mesafesine sahip AXCS teleskobik forklift ürünleri ile ABD pazarında büyümeyi hedefliyor. ASKO Holding’in Amerika kıtasındaki büyüme stratejisinin ilk adımlarından biri olan AXCS markalı ürünler, personel güvenliğini esas alıyor. Çıkılması zor ve riskli olan yerlere personelin güvenle erişmesini sağlayan AXCS ürünleri Kuzey Amerika pazarı için stratejik bir öneme sahip bulunuyor.

ASKO Holding Kıdemli Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kıroğlu, Amerika pazarı için ürün geliştirme çalışmalarının hızla devam ettiğini ve yakın zamanda sektör ihtiyaçlarına tam anlamıyla yanıt verecek geniş bir ürün yelpazesine sahip AXCS ve Hy-Brid Lift markaları ile pazardaki bilinilirliklerini arttırarak önemli bir oyuncu konumuna gelmeyi hedeflediklerini belirtti.

Türkiye’de İş Makinası Satışları Artıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın