UN Forklift’in İzmir Çıkarması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UN Forklift İzmir Marble İzfaş Mermer Fuarın’da yeni nesil forklitfleriyle katılarak adeta gövde gösterisi yaptı. Yoğun bir ilgiye tanık olan UN Forklift standı Türkiye’nin dört bir yanından gelen Mermer Fuarı takipçilerinin ilgi odağı oldu. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Bahadır ADİLOĞLU ile yapmış olduğumuz söyleyişi dikkatinize sunuyoruz.

Merhabalar. Bize UN Forklift’in kuruluş hikayesinden ve firmadaki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?
Merhabalar. UN Forklift yarım yüzyılı geçen bir geçmişe sahipken; Türkiye’deki serüveni ise 2010’lu yıllarda başlamış bir markadır. Türkiye’de biz Un Forklift markasının distribütörlüğünü 1,5 yıl önce almış bulunmaktayız. Un Forklift Türkiye organizasyonu Teknik Grup çatısı altında devam etmektedir. Teknik Grup firması sektör tarafından bilinen, iş makinaları ve forklift sektöründe 30 yılı aşan tecrübesiyle güven veren bir firmadır.
Ben Teknik Grup firmasında, Un Forklift Türkiye operasyonun yöneticisiyim.

UN Forklift bünyesinde hangi araçlar yer alıyor? Temsilcisi olduğunuz UN markasından kısaca bahseder misiniz?
Un Forklift ürün gamında forkliftler ve depo ekipmanları bulunmaktadır. 1 tondan 40 tona kadar çeşitli seçenekler sunan Un Forklift, son zamanlarda lityum-iyon ürünleri ile öne çıkmaktadır. Birçok bilinen markaya da OEM üretimi gerçekleştiren firma konusunda oldukça tecrübelidir. Yıllık 100.000 adet üzerinde üretim gerçekleştirmektedir. Oldukça yenilikçi olan UN, ilk kez yandan pil değişimli lityum-iyon forkliftleri ve 16 ton lityum-iyon forkliftleri üretmiştir. Lityum-iyon ürün gruplarında pazarda önde gelen oyuncular arasındadır.

İsder, İmder, Platformder gibi sektörel dernekler sizin için ne ifade ediyor? Söz konusu sektörel derneklerin sektörün gelişime ne ölçüde katkı sunduklarını düşünüyorsunuz? Bu konuda sektör takipçilerine bir öneriniz var mı?
Sektöre hizmet eden, gelişmesine fayda sağlayan her türlü organizasyona saygı duyuyoruz. Fakat diğer yandan bu organizasyonların kısıtlı kaldığını, sektörün tamamına temas edemediğini de görüyoruz. Bu konuda önerim sektörün tamamını ile kucaklaşacak, tüm distribütörleri dikkate alacak bir yapı oluşturulması ya da mevcut organizasyonun geliştirilmesi yönündedir.

Forklift sektörü için bir değerlendirmeniz var mı? Sektörün geleceği için düşüncelerinizi alabilir miyiz?
Türkiye konumu itibariyle lojistik sektöründe gelişmeye devam edecektir. Bu kaçınılmaz bir gerçektir. Buna bağlı olarak sektörümüz de her yıl daha da gelişmektedir. Sektörün geleceğini bu bağlamda oldukça parlak görüyorum.

UN Forklift’in genel olarak sektörel fuarlara katılım sağladığını gözlemlemekteyiz. 2024 fuarları için planlamanız var mı?
UN olarak elimizden geldiğince ve programlamamıza uyduğu müddetçe tüm ulusal ve yerel fuarlara katılmak istiyoruz. 2024 yılında WIN ve Mermer Fuarı başta olmak üzere tüm fuarlarda olacağız.

Dünya’da ve Türkiye’de sektörel fuarcılıkla ilgili görüş ve değerlendirmenizi alabilir miyiz?
Dünyada fuarlar daha yenilikçi ürünlere yer verirken, Türkiye’de fuarlarda buna çok dikkat edildiğini düşünmüyorum. Fuarlar insanların yeni ürün ve teknolojilerle buluşmasına aracılık etmelidir kanaatindeyim.

UN Forklift’in projelerinden bahsedebilir misiniz?
UN Forklift olarak bu sene yine lityum ürün grupları ile ilgili yoğun çalışma içinde olacağız. Arazi forkliftleri konusunda da daha ciddi adımlar atacağız. Yine gelen yoğun talep üzerine dizel forkliftleri Euro 5 motorlu olarak satışa devam edeceğiz. Hedefimiz daha çok kullanıcıya temas ederken, eski kullanıcılarımızın da markaya sadık kalmasını tesis etmek için elimizden gelen en iyi hizmeti vermektir.

Eklemek istediğiniz, sektör takipçilerine söylemek istediğiniz farklı bir konu var mı?
Daha yeşil daha temiz bir dünya için tüm ülkeler seferber olmuşken bizlerin de Türkiye’de bu konuda daha çok yatırım yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bugün lityum-iyon teknolojisi forklift ve depo ekipmanlarında kullanılırken, çok yakın gelecekte hidrojen ile çalışan makinalara geçileceği tahmin edilmektedir. Bizler yani sektörün içindekiler gelecek nesiller için tüm kullanıcıları yeni nesil yakıtlara yönlendirme noktasında önemli bir rol üstlenmeliyiz.

UN Forklift’in İzmir Çıkarması

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın