Yale Reliant’a İnovasyon Ödülü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forklift operatörlerinin potansiyel tehlikelerden kaçınmasına yardımcı olmak için otomatik olarak müdahale eden Reliant teknolojisi, kurumsal kategoride B2B ürün ve hizmetlerine yenilikçi bir yaklaşım olarak kabul edildi.

Yale Forklift, türünün ilk örneği olan operatör destek teknolojisi Yale Reliant’ın “Fast Company Tasarımla İnovasyon Ödülleri”nde mansiyon ödülü kazandığını duyurdu. Forklift operatörlerinin potansiyel tehlikelerden kaçınmasına yardımcı olmak için otomatik olarak müdahale eden çözüm, kurumsal kategoride B2B ürün ve hizmetlerine yenilikçi bir yaklaşım olarak kabul edildi.

Yale Lift Teknoloji Satış Müdürü Joe Koch, ödülle ilgili “Beklenmedik bir şekilde bir forkliftin önünde yürüyen bir yaya veya çok hızlı dönüş yapan bir operatörün dikkatsizliği depolarda kazalara sebebiyet verebilir. Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi (OSHA), depolama endüstrisindeki diğer endüstrilere göre oldukça yüksek olan yaralanma ve hastalık oranlarının azaltılmasına yardımcı olmak için ulusal bir program başlattı. Fast Company’den gelen bu son ödül, bu teknolojinin değerinin daha da anlaşılmasını sağlıyor ve depoların en büyük zorluklarından biri olan uygun çalışma alışkanlıklarını destekleyerek kazaların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyor.” dedi.

Yale Reliant, forkliftin nihai kontrolünü elinde tutar, ancak hareket yolunda veya yakınlarda engeller tespit edildiğinde, bozulan stabiliteye yanıt olarak ve hatta müşterilerin depolarının belirli alanları için belirlediği kurallara göre otomatik olarak müdahaleler uygular. Sürüş hızının azaltılması, forkliftin veya eğim hareketinin yumuşatılması gibi ayarlar, stabiliteyi bozabilecek ani kaymalar veya sarsıntılardan kaçınmak için dikkatle ölçülür. Değişiklikler operatörlerin hissedebileceği kadar fark edilebilir olmaya devam ediyor ve sistem aynı zamanda nedeni bir ekran aracılığıyla ileterek, eğitim sırasında oluşturulan düzgün operasyonun güçlendirilmesine yardımcı olmak için ek bir geri bildirim katmanı sağlıyor.

Ödüllerin bu yılki “Tasarımla İnovasyon” programında tanınan diğer şirketler arasında Microsoft, IBM, Mailchimp, Canva, The North Face, Estée Lauder, Capital One, Yeti, Squarespace ve daha fazlası yer alıyor.

Yale Reliant şu anda 18 modelde mevcuttur ve halihazırda 7.800’den fazla forklift ünitesinde ticari olarak kullanılmaktadır. Daha önce “Gümüş Edison Ödülü” ile tanınan teknoloji, bir müşterinin depo forklifti güvenlik girişimini desteklemeye yardımcı olmak için geliştirildi ve 40.000 saatten fazla araştırma ve geliştirme yatırımının bir sonucu olarak ortaya çıktı.

“Tasarımla İnovasyon Ödülleri”, günümüzün en önemli sorunlarına çözüm üreten ve yarının acil sorunlarını öngören tasarımcıları ve işletmeleri onurlandırıyor. Şu anda 12. yılında olan yarışma, bir dizi birinci sınıf şirketi, yeni gelişen girişimleri ve başarıya aç genç yetenekleri değerlendiriyor.

Jüri üyeleri arasında çeşitli disiplinlerden ünlü tasarımcılar, dünyanın en yenilikçi şirketlerinden bazılarının iş dünyası liderleri ve Fast Company’nin kendi yazarları ve editörleri yer alıyor. Başvurular yeniliğin temel unsurlarına göre değerlendiriliyor: işlevsellik, özgünlük, güzellik, sürdürülebilirlik, kullanıcı içgörüsü, kültürel etki ve iş etkisi.

Yale Reliant’a İnovasyon Ödülü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın