Yedek Parçada Hız Çok Önemli

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forklift sektörünün en önemli unsurlarından birisi yedek parçadır. Bu konuda İstanbul Avrupa Yakasında ve sanayinin merkezinde faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüren Arslan Forklift Yedek Parça firmasını daha yakından tanımak ve tanıtmak üzere Emre Can Arslan bey ile görüştük.

Öncelikle sizi tanıyabilirmiyiz?

Ben Emre Can Arslan yaklaşık 27 yıldan beri forklift sektörünün içindeyim, mesleğe ilk aile şirketimizde başladım, forkliftlere servis ve bakım hizmeti veriyorduk, uzun yıllar bu şekilde yurtiçi ve yurtdışı lokasyonlarda çalıştıktan sonra 1995 yılında sektörün gereksinimi olan ve Türkiye’de çok yaygın olmayan yedek parça işine girdik, giderek büyüyen ve gelişen ürün gamımızla marka bağımsız olarak iş makinleri sektöründe 2.000.000’a yakın parçaya tedarik ve satış süreçlerini yönetiyoruz. Avrupa ve uzak doğu başta olmak üzere bir çok ülkedeki markanın Türkiyedeki tedarik ve satışını yapıyoruz. İç piyasadaki ve ortadoğudaki birçok ülkeye düşük marjlarla parça gönderiyoruz.

Arslan istif makinaları firması ne zaman kuruldu ve faaliyetleri hakkında bilgi verirmisiniz?

Firmamız, 1995 yılında kuruldu, iş makineleri sektöründe yedek parça ve servis hizmeti sağlıyoruz, marka bağımsız çalıştığımızdan ürün portföyümüz oldukça geniş, Hadımköyde ve İkitellide depomuz mevcut, bir çok parçayı stoktan aynı gün teslim şeklinde müşeterilerilerimize ulaştırıyoruz.

Ürün ağınızda tüm forklift markalarının yedek parçaları bulunuyormu?

Hemen her marka forklift ve istif makinesine ait yedek parça stoklarımızda mevcut, stoklarımızda olmayan ürünleri ortalama 14 iş gününde tedarik edip müşterimize ulaştırabiliyoruz.

Tüm markalara hizmet vermenin ne gibi avantajları ve dezavantajları var açıklarmısınız?

Tüm markalara hizmet vermek bilgi ve birikim gerektiren bir iş, bu nedenle parçanın ekspertizini iyi yapıp müşterimize doğru parçayı sunmak gibi bir misyonumuz var, bunun getirdiği stresle beraber çoğu zaman müşterimize muadil ürün de önerebilmekteyiz bu da hem müşteri mutluluğunu hem de güveni sağlamakla birlikte müşteri tarafında maliyetleri de aşağı çekmektedir. Bu nedenle müşteri odaklı çözüm üretiyoruz.

Stok ve seri teslimat yedek parça firmaları için büyük önem taşıyor siz bu çalışmalarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

Hizmet verdiğimiz sektör iş makineleri sektörü dolayısı ile sahada aktif çalışan makinelere hizmet veriyoruz, bu nedenle hızlı parça tedariği müşterilerimiz için büyük önem taşıyor, sahada makinenin durması müşteri açısından hem iş kaybı hem de prestij kaybı oluşturuyor, müşteri bu stresi aynı şekilde bize aksettirdiği için müşterimizin o anki durumunu daha iyi anlayabiliyoruz, bu nedenle yine iş ve bilgi birikimimizi ortaya koyarak en çok arıza yapabilecek parçaları stoğumuzda tutmaya özen gösteriyoruz. Hatta bu konuda hazırladığımız usta el kitapçığı ve hızlı ürün kataloğumuzda mevcut.

Yerli yedek parça üretimi yapan firmalarla çalışmalarınız oluyor mu yerli üretimlerin kalitesini nasıl buluyorsunuz?

Yerli üretim yapan firmalar sektörde çok az, genelde daha çok sarf malzeme (filtre, teker grubu) grubunda üretim mevcut, teker konusunda FKK firması ile iş ortaklığımız mevcut ve ürünlerinden memnunuz, ancak ileri teknoloji ve iş bilgisi gerektiren parçalarda yerli tedarikçi yok denecek kadar az.

2021 yılını nasıl tamamladınız belirlediğiniz hedeflere ulaşabildinizmi 2022 yılında hedefleriniz nelerdir anlatır mısınız?

2021 yılı, pandemi, kısıtlamalar ve zaman zaman kurdaki dalgalanmalar nedeni ile durgun geçse de biz bu süreçte yaptığımız anlaşmalar ve aldığımız stratejik kararlar ile cirolarımızı yükselterek yolumuza devam ettik. 2022 yılı için daha da umutluyuz, her geçen gün ürün gamımızı ve hizmet verdiğimiz sektör grubunu genişletmeye daha büyük coğrafyalara ulaşmaya çalışıyoruz.

Yedek Parçada Hız Çok Önemli

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın